×

خدمات ویژه گروههای حساس در دوره شیوع کرونا

نگرانی ابتلای به کرونا موجب گردیده که در بیش از نیمی از موارد، افراد از مراجعه به مراکز دندانپزشکی و پیگیری امور سلامت دهان و دندان خود خودداری نمایند و در حالی که مراکز دندانپزشکی عمدتا پروتکل های وزارت بهداشت در زمینه کنترل شیوع کرونا را رعایت می نمایند اما نفس حضور در محیط دندانپزشکی برای بسیاری از مراجعه کنندگان به ویژه گروههای حساستر اجتماعی مانند افراد مسن تر و افراد دارای بیماریهای زمینه ای آنچنان نگران کننده است که با وجود اطلاع از شرایط نامطلوب دهان و دندان خود، از این ستون به آن ستون، صبر می کنند شاید شرایط شیوع بیماری تعدیل یا واکسنی برای آن پیدا شود.

اما با گذشت بیش از شش ماه، ادامه این روند عملا ممکن نیست. دندانها به درد می افتد. استخوانها تحلیل می روند و جرم، لثه ها را تحلیل می برد.

به همین ملاحظات، کلینیک دریای نور خدمات ویژه گروههای با حساسیت بالا به ابتلای کرونا را با شرایطی طرحریزی کرده که امکان انتقال بیماری در آن تقریبا صفر باشد. اگر به هر دلیل از گروههای حساس به انتقال کرونا هستید با ویژگی های این سرویس آشنا باشید:پذیرش خانوادگی در فضای مجزا

محیط درمان، پذیرش، انتظار و انجام امور مالی برای این بخش به طور کامل مجزا خواهد بود و رفت و آمد در آن پس از ضدعفونی و استریل و در حین حضور بیمار، در آن ممنوع می باشد.

پذیرش خانوادکی در دوران کرونا


فاصله زمانی بین پذیرش بیماران

مابین پذیرش بیماران در این بخش حداقل 45 دقیقه فاصله زمانی در نظر گرفته می شود و در این زمانی تمامی تمهیدات بهداشتی لازم که در ادامه شرح داده خواهد شد اجرا می شود.

فاصله زمانی پذیرش بیماران


آماده سازی فضا و تجهیزات

پس از اتمام کار بیماران قبل و برای حصول اطمینان از آماده بودن
محیط برای پذیرش بیمار جدید، اقدامات زیر انجام می شود:

  • تهویه و تعویض هوای محیط با دو برابر ظرفیت فضای درمان و انتظار
  • استفاده از تجهیزات ویژه ضدعفونی و استریل هوا (محصول شرکت 3M)
  • قراردادن محیط زیر اشعه UV به مدت 20 دقیقه
  • ضدعفونی کامل سطوح با قوی ترین مواد ضدعفونی ویژه مراکز درمانی
آماده سازی فضا و تجهیزات آماده سازی فضا و تجهیزات

آماده سازی فضا و تجهیزات


ملاحظات خاص پوشش و محیط

  • تمامی مراجعان به این بخش و کادر درمانی الزاما از گان جراحی یکبار مصرف استفاده می کنند که امکان انتقال ویروس از طریق البسه وجود نداشته باشد.
  • کادر درمان علاوه بر ماسک سه لایه و در موارد لازم ماسک N95 از شیلد پزشکی استفاده می کنند که در پایان هر فرایند درمان و مراجعه هر بیمار توسط دستیاران در بخش استریلزاسیون مرکزی کلینیک شستشو و ضدعفونی می شود.
  • بیماران و کادر درمان برای تردد در این بخش از کفش مخصوص یا پاپوش یکبار مصرف استفاده می کنند.
  • استفاده از کاور یکبار مصرف یونیت و ملحقات
  • تمام اقلام یکبار مصرف مورد استفاده در این بخش در پایان فرایند درمان از محیط خارج شده و پس از آن اقدامات استریل و ضدعفونی انجام می شود. بنابراین وسایل مورد استفاده در درمان بیماران قبل در محیط بیماران جدید باقی نخواهد ماند.ملاحظات خاص پوشش و محیط
ملاحظات خاص پوشش و محیط

با رعایت این موارد به انضمام سایر اصول بهداشت و استریلیزاسیون که در کلینیک دندانپزشکی دریای نور مطابق با سخت گیرانه ترین پروتکل ها اجرا می شود، ریسک انتقال بیماری را در کمترین حالت ممکن قرار می دهد و دریافت خدمات دندانپزشکی را به یکی از ایمن ترین اقدامات اجتماعی شما بدل خواهد ساخت.