در واتساپ به ما ملحق شوید

آخرین بروز رسانی: 9 آذر 1398
درمان دندانپزشکی در طول مدت بارداری شامل درمانهای ساده مثل جرمگیری و ترمیم پوسیدگی ها است.
انجام درمانهای پیچیده معمولا به بعد از این دوران موکول میشود مگر آنکه بدلیل ابتلا مادر به درد دندان، گریزی از آن نباشد. جراحی ها معمولا به بعد از دوران بارداری موکول می شود.
بهترین زمان برای انجام درمانهای دندانپزشکی در زنان باردار سه ماهه دوم حاملگی می باشد. در سه ماهه اول بارداری چون جنین در حال شکل گیری میباشد، مصرف دارو ها روی روند رشد و تکامل اثر می گذارد. ترجیحا با نبودن مشکل حاد در سه ماهه اول درمانی صورت نمی گیرد.
دندانپزشکی-در-دوران-بارداری.jpg

حساسیت به بوی خمیردندان

علائم مختلفی وجود دارد که نشاندهنده وجود آلرژی (حساسیت) به خمیردندان است. یکی از این نشانه‌ها وجود دانه‌های قرمز‌ رنگ است که معمولا در اطراف دهان و به خصوص گوشه‌های لب (جایی که بیشترین تماس با خمیردندان را دارد) اتفاق می‌افتد. اگر شما هم این نشانه ها را دارید، از خمیر دندانهای بودن بو استفاده کنید. خمیردندانهای مختلفی را امتحان کنید تا مناسبترین خمیردندان را برای خود پیدا کنید. همچنین شما میتوانید خمیردندان مناسب خانگی برای خود تهیه کنید. در صورت تمایل طرز تهیه خمیردندان خانگی را مطالعه فرمائید.
رعایت نکردن بهداشت دهان در بارداری خطر زایمان زودرس را تا 7 برابر افزایش میدهد.

عکس برداری رادیولوژی در دوران بارداری

تهیه عکس رادیولوژی یکی از نگرانی های همیشگی خانمهای باردار بوده و هست. تهیه عکس حتی الامکان به بعد از دوران بارداری موکول میشود. اگر درمان فوری از نظر پزشک لازم دانسته شود و نیاز به تهیه عکس باشد از یک پوشش مناسب برای مادر که از جنس سرب میباشد برای محافظت از جنین استفاده میشود. که جلوی تاثیرات مضر پرتو ایکس گرفته شود.گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 5

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن
    

نشانی: تهران - خیابان بهشتی - خیابان سرافراز - بین هشتم و دهم پلاک 38 طبقه دوم

کلینیک دندانپزشکی دریای نور
Tehran