×
آخرین بروز رسانی: 13 آذر 1401

درد دندان یکی از علائمی است که ما را از بروز آسیب و بیماری در ناحیه دهان و فک آگاه می‌سازد. و در تشخیص به موقع و درمان سریع تیز موثر خواهد بود.
 در این مقاله از کلینیک دندان پزشکی دریای نور  با ما همراه باشید تا ابتدا با بررسی میزان دندان درد ، علائم  و نوع درد علت درد دندان و در نهایت  درمان لازم جهت کاهش درد شدید دندان  مشخصص گردد. علاوه بر این درمان های خانگی جهت رفع درد دندان به صورت موقت را بررسی می نماییم.  

انواع درد دندان و علت آن.jpg

 انواع درد دندان  

 • درد ضربانی در دندان یا ناحیه اطراف آن
 • درد به شکل تیر کشیدن در زمان جویدن غذا یا مصرف نوشیدنی های سرد و گرم
 • حساسیت دندان
 • درد به صورت سوزش 
 • درد مداوم دندان 

عوامل ایجاد درد دندان

 • آبسه دندان  
 • پوسیدگی دندان
 • عفونت و التهاب لثه یا دندان
 • شکستگی دندان
 • ترک در ریشه
 • درآمدن دندان عقل 
 • تحلیل لثه و تحلیل استخوان
 • درد بلندی ترمیم
 • دندان قروچه
 • سینوزیت

Full Text (Contact) 3.png

علائم درد دندان و درمان دندان درد

بعضا بسیاری از افراد تنها بیان می‌کنند " دندان درد شدید دارم" و محل و نوع دقیق درد برای آنها مبهم است، چرا که درد خاصیت پخش شندن دارد و به اطراف یا گوش و گلو نیز سرایت کرده و موجب حساسیت و ناراحتی در این نواحی می‌گردد. اما با مشخص کردن نوع درد و محل آن تشخیص علت درد دندان به مراتب راحت تر خواهد شد.

1. حساسیت دندان به سرما و گرما پس از پر کردن دندان

این درد گاها پس از پر شدگی های عمیق پیش می‌آید که نزدیک به عصب می‌باشند، و چنانچه پر شدگی جدید باشد ممکن است این حساسیت تا 2الی4 ماه ادامه داشته باشد، البته باید میزان این حساسیت روبه کاهش باشد.بهتر است طی این مدت از غذا ها و نوشیدنی های خیلی داغ و یا خیلی سرد استفاده نشود، و در صورت امکان و قابل تحمل بودن درد، با این درد مدارا کنید و در صورت بیشتر شدن و تداوم این حساسیت و درد دندان باید به دندان پزشک مراجعه کنید. تا پرشدگی و میزان آن و بررسی و در صورت نیاز اصلاح شود.

 و اگر پر شدگی مربوط به قبل است و بر روی دندان عصب کشی شده قرار گرفته است،  احتمال دارد دندان شما دچار پوسیدگی مجدد شده به درمان ریشه مجدد (ری اندو) نیاز داشته باشد.

درد دندان.jpg

2.درد کوتاه و لحظه ای هنگام خوردن و آشامیدن مواد سرد و گرم 

این نوع از درد دندان ناشی از عوامل مختلفی است، ممکن است علت این درد ایجاد پوسیدگی کوچکی در دندان شما باشد. که باید سریعا و قبل از پیشرفت میزان پوسیدگی به دندان پزشک مراجعه نمایید؛ و جهت برداشتن پوسیدگی و پر کردن دندان اقدام نمایید.

 و چنانچه دندان شما قبلا درمان شده است، ممکن است پر کردگی قبلی دچار مشکل شده و نیاز به ترمیم مجدد داشته باشد، و اگر میزان پوسیدگی پیشرفت کرده و به اصطلاح دندان به عصب رسیده باشد، نیاز حتمی به  درمان ریشه دندان وجود دارد. 

 یکی دیگر از عوامل ایجاد این درد، تحلیل لثه اطراف دندان می‌باشد. که حتما برای بررسی علت و درمان باید به دندان پزشک مراجعه نمایید. و در صورت نیاز و با تشخیص ایشان چنانچه تحلیل لثه شما ناشی از جرم دندان ها باشد جرم گیری و اگر میزان تحلیل لثه بیشتر باشد جراحی لثه انجام شود.

3. درد به مدت 10 تا 20 ثانیه پس از مصرف مواد غذایی سرد و شیرین

ممکن است علت این درد ناشی از پوسیدگی دندان شما باشد که بهتر است قبل از پیشروی میزان پوسیدگی و به عصب رسیدن دندان به دندان پزشک مراجعه نمایید. و جهت ترمیم و پرکردن دندان اقدام نمایید.

ترمیم دندان.jpg

4. درد تیز و تیر کشنده دندان هنگام جویدن

علت این درد ممکن است ناشی از پوسیدگی، شکستگی یا ترک در دندان باشد و چنانچه دندان شما قبلا تحت درمان قرار گرفته باشد، ممکن است درد دندان شما ناشی از پوسیدگی مجدد دندان یا لق شدن پرشدگی قبلی باشد. که باید سریعا و قبل از پیشروی میزان پوسیدگی و یا آسیب بیشتر به دندان، جهت ترمیم، درمان ریشه یا درمان ریشه مجدد اقدام نمایید. که این بستگی به میزان آسیب وارده بر دندان و پیشروی عفونت دارد. 

5. درد پس از مصرف مواد غذایی 

اغلب این درد ناشی از افزایش میزان پوسیدگی دندان شما می‌باشد،  و ممکن است عفونت به پالپ و یا ریشه دندان رسیده باشد و اصطلاحا بیان می‌کنند دندان به عصب رسیده است. این نوع از درد  معمولا در هنگام شب میزان افزایش می‌یابد. و این درد دندان در شب باعث بی‌خوابی و ناراحتی در شب می‌گردد، در این صورت باید سریعا جهت درمان به دندان پزشک مراجعه کنید، چنانچه پوسیدگی سطحی باشد، پوسیدگی دندان برداشته شده و  ترمیم دندان انجام می‌گردد. و اگر دندانتان به عصب رسیده باشد، جهت درمان ریشه (عصب کشی) اقدام نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مطلب " علائم به عصب رسیدن دندان چیست؟ " را مطالعه نمایید.

وسیدگی.jpg

 6. درد ضربانی پس از مصرف مواد غذایی داغ 

این نوع از درد که معمولا در هنگام شب افزایش می‌یابد. ممکن است به علت پوسیدگی دندان شما باشد و حتی امکان دارد پوسیدگی به پالپ دندان رسیده باشد، در این صورت باید سریعا جهت درمان به دندان پزشک مراجعه کنید، چنانچه پوسیدگی سطحی باشد، پوسیدگی دندان برداشته شده و  ترمیم دندان انجام می‌گردد. و اگر دندانتان به عصب رسیده باشد، جهت درمان ریشه (عصب کشی) اقدام نمایید.

7. درد مداوم و طولانی دندان 

این درد معمولا مربوط به عفونت دندان است و در ابتدا باید علت عفونت دندان شما مشخص شود، چنانچه عفونت دندان شما ناشی از پوسیدگی دندان باشد جهت ترمیم و اگر پوسیدگی شدید تر باشد باید جهت درمان ریشه اقدام نمایید. و اگرعلت عفونت دندان مربوط به لثه باشد، باتوجه به نظر متخصص پریو (لثه) و شرایط لثه باید جهت درمان لثه و جراحی لثه اقدام نمایید.

 8. درد ثابت و شدید همراه با فشار و تورم لثه 

علت این درد  آبسه ی دندان و عفونت بافت اطراف استخوان فک می‌باشد؛ و ابتدا باید تحت نظر دندان پزشک با مصرف آنتی بیوتیک عفونت و التهاب دندان را کاهش داده و سپس درمان مربوطه اعم از درمان ریشه، درمان لثه و در صورت پیشروی عفونت و عدم توانایی در نگه داری دندان، کشیدن و جراحی دندان و سپس ایمپلنت را شروع کنید.


عفونت-دندان

 9. درد گنگ و احساس فشار در دندان های فوقانی فک بالا 

بیشتر این درد ها به علت از سردرد ناشی از سینوزیت است. و چنانچه دندان پزشک شما تشخیص دادند درد شما ناشی از سینوزیت می‌باشد؛ باید جهت درمان به پزشک مربوطه مراجعه نمایید.

 10. درد های ناحیه مفصل و عضلات فک که صبح ها احساس می‌شود. 

تجربه این درد مخصوصا هنگام صبح به علت دندان قروچه شبانه است که ناآگاهانه صورت می‌گیرد. و جهت درمان ابتدا باید علت دندان قروچه مشخص شود . اما به طور کلی جهت درمان دندان قروچه باید استرس ، اضطراب و فشار های روحی روانی را کاهش داده و با تجویز دندان پزشک از محافظ شبانه استفاده کنید؛ که این محافظ هنگام خواب استفاده می‌شود.


دندان-قروچه 

11. احساس درد مداوم و بازه ای در فک، گلو و گوش 

ممکن است احساس این نوع درد همراه با سوزش گلو و درد در سایر نقاط و اعلائمی اعم از:

 • درد، التهاب و عفونت در بافت و دندان های مجاور
 •  درد والتهاب خود دندان عقل 
 • مشکل در بلع یا باز کردن دهان 
 • درد فک پایین یا بالا
 • درد گلو ، گوش، سر و قسمت چپ یا راست صورت و گردن 
ممکن است مربوط به دندان عقل باشد، که با ویزیت و یا عکس گرافی و تحت نظر دندان پزشک کشخص میگردد. و بهتر است برای جلوگیری از آسیب ها و عوارض احتمالی اقدام به کشیدن و یا جراحی دندان عقل نمایید.

عقل.jpg

12. شل یا کج شدن دندان به مرور زمان

ممکن است این درد به علت بیماری پریودنتال(بیماری لثه) باشد، که باعث تورم و التهاب لثه و از دست رفتن بافت اطراف دندان و شل شدن آن می‌شود. و بایدجهت تشخیص علت درد به دندان پزشک و در نهایت برای درمان به متخصص پریو(لثه) مراجعه نمایید. در این شرایط و با توجه به موقعیت دندان و اگر دندان قدامی (دندان های جلو) باشد، با استفاده از پودر استخوان و جراحی لثه سعی بر حفظ کردن و نگه داشتن دندان ها می‌شود.
و چنانچه دندان ها ی خلفی (دندان های انتهایی) دچار عارضه شده باشد ممکن است با توجه به شرایط دندان اقدام به کشیدن دندان و یا جراحی دندان نمایند.

 13. زخم دهان و دندان

زخم های دهان میتواند انواع و علل مختلفی داشته باشد؛ اعم از حالت های معمول مثل آفت و تبخال که علل و عوامل مختلفی در بروز این دسته از عارضه های دهانب دخیل میباشد. برای مثال  استفاده از برخی مواد غذایی مانند غذا های تند باشد. یا به دلیل کمبود ویتامین A و ...باعث بروز آفت میشود؛  اگر دلیل آفت دهان میکروب و یا استفاده از مواد غذایی آلوده باشد؛  استفاده از پرتو های کم توان لیزر میتواند باعث بهبودی سریع و از بین بردن علت ایجاد آفت باشد.چنانچه علت آفت موارد دیگری باشد استفاده از لیزر جهت کاهش درد، سوزش و التهاب موثر خواهد بود.

اصولا زخم های ناحیه دهان باید طی دو هفته برطرف شود. چنانچه زخم های این ناحیه طی مدت دو هفته برطرف نشود مشخص میگردد که علت و نوع زخم درست تشخیص داده نشده است و باید علت آن مشخص و درمان لازم صورت گیرد. در این شرایط بهتر است شما به دندان پزشک متخصص بیماری های دهان مراجعه نمایید تا علت و درمان را مشخص نماییند.

درمان آفت دهان

14. احساس درد در تمام فک، دهان و دندان ها

گاها ممکن است فرد احساس درد مستمر و یا به صورت بازه ای بعد از مصرف مواد غذایی داغ و سرد و یا در هنگام شب در کل فضای دهان و دندان داشته باشد، در این صورت بیشترین احتمالی که وجود دارد:

 •  پوسیدگی و عفونت در برخی از دندان ها
 • درد دندان عقل 
 • درد دندان درمان شده ( عصب کشی شده، روکش شده، و ...)
 • و ... می‌باشد.

و با توجه به این که ماهیت درد به گونه ای می‌باشد که پخش شده و باعث احساس درد در اطراف محل اصلی درد میشود. تشخیص منشا درد و دندان آسیب دیده مشکل میشود. و این امکان وجود دارد که ظاهر دندان سالم و عاری از پوسیدگی باشد.

 در نتیجه تنها با عکس گرافی و بررسی شرایط دندان ها و ریشه توسط دندان پزشک و یا متخصص میتوان منشا و علل درد را مشخص و درمان لازم را انجام داد.

استفاده از لیزر در درمان های دندان پزشکی

موارد استفاده از لیزر در درمان دندان پزشکی بسیار گسترده است، از استفاده جهت بی حسی تا کاهش درد و عوارض بعد از درمان. با تاباندن اشعه های کم توان لیزر به ناحیه تحت درمان  باعث سهولت در انجام برخی درمان ها اعم از جراحی و کشیدن دندان، ایمپلنت، جراحی دندان عقل و غیره میگردد.علاوه بر این استفاده از لیزر در فرایند درمان ریشه (عصب کشی) باعث پاکسازی کامل پالپ و ریشه دندان و کاهش احتمال پوسیدگی مجدد و درمان ریشه مجدد میگردد. 

دستگاه-لیزر-کلینیک-دریای-نور.jpg

Full Text (Visit).png

خودمان برای تسکین درد چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم؟ 

چنانچه به دندان پزشکی دسترسی نداشتید می‌توانید با انجام این فعالیت ها درد دندان خود به صورت موقت تسکین دهید:

 • شستوشوی دهان و دندان با اب گرم.
 • استفاده از نخ دندان،برای خارج کردن باقیمانده غذای موجود بین دندان‌ها.
 • استفاده از مسکن
 • استفاده از دهان شویه جهت ضدعفونی کردن فضای دهان و دندان
 • استفاده از تسکین دهنده های طبیعی

تسکین دهنده های طبیعی

توجه داشته باشید که موارد زیر تنها التیام دهنده است و به طور موقت باعث کاهش درد می‌شود و برای درمان نهایی و از بین بردن علت باید به دندان پزشک مراجعه نمایید.

1.شست و شوی دهان با آب نمک:

در اغلب موارد، شستشو با آب نمک یک درمان موثر و در خط اول درمان های خانگی است. آب نمک یک ضدعفونی کننده طبیعی است و به کاهش التهاب و التیام هر گونه دردو زخم دهان و دندان کمک کند چراکه به کاهش عفونت که عامل بسیاری از دردهای دندان است کمک میکند.

2. کمپرس سرد:

می توانید از کمپرس سرد برای تسکین هر گونه دردی که تجربه می کنید استفاده کنید، چرا که باعث انقباض رگ های خونی می‌شود. و می تواند تورم و التهاب را کاهش دهد.  علاوه بر این برای کنترب خونریزی دندان نیز موثر خواهد بود. برای استفاده از این روش یک کیسه یخ پیچیده شده با حوله را هر بار به مدت 20 دقیقه در ناحیه آسیب دیده نگه دارید. می توانید این کار را هر چند ساعت یکبار تکرار کنید.

3. چای کیسه ای:

چای در هر شکل خود، از جمله داروهای سنتی تسکین درد دندان می‌باشد. چرا که دارای خواص ضدباکتری، ضدالتهاب، تسکین دهنده و ضدعفونی کننده. و از انجایی که عفونت که عامل درد دندان است، به علت باکتری هایی در ساختار دندان می‌باشد، این دسته از مواد طبیعی که خواص ضد باکتریایی دارند به کاهش عفونت و تسکین موقتی دررد دندان کمک میکند.

جهت استفاده از چای بهتر است ابتدا اجازه دهید سرد شود و سپس پنبه آغشته به چای را در محل درد قرار دهید.
چای کیسه ای نعناع را نیز می توان برای بی حس کردن درد و تسکین لثه های حساس استفاده می‌گردد. بگذارید چای کیسه ای استفاده شده کمی خنک شود و قبل از اینکه آن را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. هنوز هم باید کمی گرم باشد.اگر چای کیسه ای در دسترستان نبود، میتوانید یک قاشق چای‌خوری برگ نعناع خشک را در یک فنجان آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید. و بعد از خنک‌شدن چای، آن را در دهان خود غرغره کنید. 

4. سیر:

سیر به دلیل خواص دارویی و خواص ضد باکتریایی که دارد نه تنها می تواند باکتری های مضری را که باعث ایجاد پلاک دندانی می شوند از بین ببرد، بلکه می تواند به عنوان یک مسکن نیز عمل کند. برای استفاده از سیر برای دندان درد، یک حبه سیر را له کنید تا خمیری ایجاد شود و آن را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. ممکن است بخواهید کمی نمک اضافه کنید. از طرف دیگر، می توانید به آرامی یک حبه سیر تازه را بجوید.

5. عصاره وانیل:

عصاره وانیل به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد، می تواند به کاهش درد کمک کند. جهت استفاده مقدار کمی از عصاره وانیل را روی انگشت خود یا یک گلوله پنبه چند بار در روز مستقیماً روی ناحیه آسیب قرار دهید.

6. میخک:

این روغن دارای خواص ضدعفونی کننده و ضدباکتری است و بنابراین در برابر عفونت بسیار مفید عمل می کند. برای استفاده از این روش، روغن میخک را با روغن حامل مانند روغن آفتابگردان یا جوجوبا رقیق کنید به نسبت حدود 15 قطره روغن میخک به یک قطره روغن حامل استفاده کنید.سپس، مقدار کمی از روغن رقیق شده را روی یک گلوله پنبه بمالید و آن را چند بار در روز روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

7. آویشن:

آویشن  دارای خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی قوی است که می تواند به درمان دندان درد و مبارزه با باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می‌شود کمک کند. برای استفاده از آن، روغن آویشن را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. همچنین می توانید یک قطره از روغن را به یک لیوان کوچک آب اضافه کنید و دهانشویه درست کنید.

8. استفاده از پودر فلفل قرمز و زنجبیل:

فلفل قرمز و زنجبیل بی حس کننده طبیعی هستند و باعث کاهش درد دندان می‌شوند .مقدار مساوی از پودر فلفل قرمز و زنجبیل را با آب مخلوط نمایید تا جایی که یک ترکیب غلیظ ایجاد شود. سپس مقداری از مخلوط تهیه شده را با استفاده از پنبه دقیقا روی دندانی که درد می کند، قرار دهید و آنقدر صبر کنید که درد کم شود. زمانی که پنبه را به دهان خود می برید، دقت کنید که زبان و لثه شما با آن برخوردی نداشته باشد.

9. اعمال فشار:

روش طب سوزنی را امتحان کنید تا سریع دندان درد متوقف شود. با انگشت شست خود، نقطه‌ی پشت دست دیگر خود را فشار دهید که پایه‌ی انگشت شست و انگشت اشاره شما در آن قرار دارد. برای حدود دو دقیقه فشار وارد کنید. این امر به آزادسازی اندروفین‌ها یعنی هورمون‌هایی برای کاهش درد می‌کند. (در صورت باردار بودن، محدودیت‌هایی برای انجام این روش وجود دارد.)

10. بالا قرار دادن سر نسبت به بدن:

اغلب درد های دندان هنگام شب افزایش می‌یابند، چرا که هنگام خواب جریان خون و فشار خون شما بیشتر میشود،در نتیجه احساس درد نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل بهتر است سر خود را بالا نگه دارید قرار دادن سر بالاتر از بدن می تواند از هجوم خون به سر شما جلوگیری کند. اگر خون در سرتان جمع شود، ممکن است، دندان درد را تشدید کند و احتمالاً شما را تمام شب بیدار نگه دارد.


چه زمانی به دندان پزشک مراجعه کنیم؟

 • درد طولانی مدت یا مداوم 
 • عفونت و ترشحات عفونی و بدبو در دهان و دندان
 • تب 
 • التهاب و قرمزی لثه 
 • مشکلات بلع و تنفسی
 • علائم ظاهری اعم از لکه، تورم، نقاط سفید یا قهوه ای روی دندان 
 • ترک یا شکستگی دندان 
 • لق شدن شدن دندان 

پیشگیری از ایجاد درد دندان

 • به طور کلی بهترین راه مراقبت از دندان ها استفاده مداوم و درست از مسواک به همراه نخ دندان است.
 • استفاده از فلوراید جهت شست و شوی دهان و دندان
 • از مصرف بی رویه مواد غذایی شیرین خودداری کنید. 
 • از جویدن مواد غذایی سخت و یخ پرهیز کنید.
 • هر شش ماه جهت چکاپ دهان و دندان خود به دندان پزشک مراجعه کنید.
 • علائم و درد های دهان ، دندان ولثه های خود را جدی بگیرید.


لینک های مرتبط

 
  
گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 333

نظرات کاربران

عسل

18 آبان 1401
سلام.. چند روزه که چهار دندون پاینن سمت راستم درد میکنن.. البته دوتا اخری خیلی وقته پوسیدگی دارن و روشون نقاط سیاه زیاد داره.. قسمت پایین این چارتا دندونمم سفید شده و تو رفته انگار خورده شده.. علت چیه البته قسمت فک سمت چپم پایین انگار دندون عقل داره درمیاد.. کامل درنیامده و بصورت کج و کوله س.. ولی سمت راست جایی که الان دردم میکنه نشونه ایی از دندون عقل وجود نداره..
با عرض سلام و ادب خدمت شما، نقاط سیاه موجود در دندان شما ناشی از پوسیدگی و نقاط سفید ممکن است ناشی از عفونت در آن ناحیه باشد؛ درد و عفونت موجود ممکن است از خود دندان ها و پوسیدگی عمیق و یا نشانه ای از به عصب رسیدن دندان شما باشد، و یا ناشی از دندان عقل و فشار دندان عقل یاسد که د رحال رویش است یا نیمه نهفته و یا نهفته است. البته این امکان وجود دارد که به صورت همزمان هردو عارضه ایجاد شده باشد. بهتراست با تهیه یک عکس گرافی و مراجعه به دندان پزشک ابتدا منشا و علت درد مشخص گردد، سپس جهت درمان لازم اعم از ترمیم یا در صورت پیشرفت پوسیدگی  درمان ریشه و یا جراحی دندان عقل اقدام نمایید.


پونه پونیش

16 آبان 1401
سلام ریشه دندونام کلا حساس شده وقتی مسواک میزنم اذیت میشم نمیدونم مشکل از دندونمه یا لثه جرم گیری انجام دادم ولی بازم خوب نشد چیکار باید بکنم نمیدونم لطفا راهنمایی کنین ممنون
با عرض سلام و ادب خدمت شما، به احتمال زیاد دندان شما دچار عفونت و پوسیدگی شده و این پوسیدگی عمقی و نزدیک به ریشه می باشد. جهت تعیین میزان پوسیدگی و علت اصلی این احساس درد و حساسیت همراه با عکس گرافی به دندان پزشک مراجعه نمایید، تا با توجه به میزان پوسیدگی دندان شما و طبق نظر ایشان ترمیم دندان و یا در صورت پیشروی پوسیدگی درمان ریشه دندان صورت گیرد.


ابراهیم محمدی

18 مهر 1401
سلام دندان جلو من سمت راست بعلت از بن رفتن مینا از داخل درد می کند علت چیست و چه راهکار درمانی دارد ؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، ابتدا باید علت از بین رفتن مینای دندان شما و میزان این آسیب با عکس گرافی و معاینه توسط دندان پزشک مشخص گردد، چرا که درمان لازم طبق علت ایجاد آسیب مشخص می گردد. ممکن است علت آسیب وارده پوسیدگی در سطوح و میزان متفاوت، سایش ناشی از دندان قروچه مداوم، وارد شدن ضربه به دندان و یا استفاده ی مکرر از برخی مواد غذایی که باعث آسیب به مینای دندان می شوند (مانند مصرف زاد تخمه) می باشد.  که برحسب  آسیب وارده در ابتدا دندان پزشک توصیه میکند منشا وارد شدن آسیب را متوقف کرده برای مثال جهت درمان دندان قروچه اقدام نمایید، در مراحل بعدی جهت درمان مینای دندان اقدام میکنند و بر حسب شدت آسیب از درمان های پر کردگی، درمان ریشه و یا حتی در حالات شدید تر کشیدن دندان استفاده میشود.


افسانه فراهاني

14 مهر 1401
با عرض سلام و احترام دندان٥پايين سمت چپم كه چند سال پيش ترميم عميق شده الان با خوردن سردي يا هوا كه بهش ميخوره تير ميكشه و درد ميكنه به دو متخصص نشون دادم گفتن حيفه كه دستش بزنيم فعلا نگهش دار ولي نگرانم چون قرار همين روزا كامپوزيت (زيبايي) انجام بدم كه اين دندان ٥ هم جزش هست اگر روش رو كامپوزيت كنم بعدا امكان عصب كشي يا ترميمش هست؟ يا كلا اينو كامپوزيت نكنم؟لطفا منو راهنمايي كنيد ممنونم🙏🙏🙏
با عرض سلام و ادب خدمت شما، استفاده از کامپوزیت و انجام اعمال زیبایی بر روی دندان با توجه به اینکه دندان ها تراش داده می شود موجب تحریک دندان می گردد و ممکن است باعث درد شدید تر و یا به عصب رسیدن دندان شما گردد. توصیه میگردد که قیل از انجام اعمال زیبایی سلامت  کلیه دندان ها بررسی گردد و در صورت نیاز درمان لازم انجام گیرد.بعد از کامپوزیت دندان نیز ترمیم و عصب کشی انجام میگردد اما هزینه اضافه نیزدر بر خواهد داشت.


رضایی

19 شهریور 1401
سلام وقتتون بخیر من یکی از دندون های آسیابم که پر کرده است با ایجاد فشار روی دندان چه با غذا چه با بسته شدن دهان درد میکند امکانش هست بفرمایید دلیل این درد چه میتواند باشد ؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، چه مدت از پر کردن دندان شما میگذرد؟ چنانچه به تازگی دندان شما ترمیم شده و مدت زمان زیادی از  پرکردگی شما نمی گذرد، امکان دارد پر کردگی دندان شما بلند بوده و نیاز به اصلاح داشته باشد. اما اگر مدت طولانی ای از درمان شما گذشته است امکان دارد دندان شما مجدد دچار پوسیدگی ئو آسیب شده است، باید با عکس گرافی و تشخیص دندان پزشک با توجه به مبزان پوسیدگی جهت درمان لازم اقدام نمایید.


زهرا محمودی

28 مرداد 1401
سلام وقت شما بخیر دخترم به تازگی همه دندونهاش و چک کرده و درست کرده چند روز پیش مهمانی بودیم و یک تکه استخوان ریز به دندونش فشار اورده و از اون روز همش دندون درد داره و میگه که دندونش میسوزه
با عرض سلام و ادب خدمت شما، ممکن است طی فشار وارد شده با دندان، دندان ایشان شکسته شده و یا جراحتی بر لثه های اطراف وارد شده است،  یا تکه ای از استخوان بین دندان ها گیر کرده باشد، جهت تشخیص قطعی و مشخص کردن علل درد و در نهایت درمان باید به دندان پزشک مراجعه نمایید.


معصومه

18 مرداد 1401
سلام وقتتون بخیر دندون بالایی من وقتی به دندون پایین برخورد میکنه یهو جوری درد میکنه ک میزنه مستقیم ب مغزم چیزی رو هم نمیتونم باهاش فشار بدم بدجور درد میکنه از چی میتونه باشه؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به نوع دردی که احساس می‌کنید و حساسیت دندان شما امکان پوسیدگی شدید دندان ویابه عصب رسیدن دندان وجود دارد، البته تشخیص قطعی علت درد و مشخص کردن میزان پوسیدگی و درمان با عکس گرافی و تحت نظر دندان پزشک مشخص میگردد.


حسین حشمتی

2 مرداد 1401
سلام و خداقوت؛من دندونهای اسیاب فک بالام دچار پوسیدگی شد و دکتر گفت باید عصب کشی بشه و چند تا آنتی بیوتیک برام تجویز کرد ومن متاسفانه بدلیل قطع شدن کوتاه مدت درد دندان بدلیل مصرف چرک خشک کن این قضیه رو نادیده گرفتم...بطوری که الان دندونم حفره عمیقی کرده و لثه بعضی وقتا تاول چرکی میزنه و بدلیل مصرف خودسر آنتی بیوتیک دیگه اون داروهاهم روی چرک و درد دندان زیاد اثر نمیزارن(که بخام بکشمشون) وهر آنتی بیوتیک و مسکنی که مصرف میکنم بر خلاف بار اول هیچ تاثیری روی عفونت و درد نمیزاره...میخواستم بپرسم نظر شما درباره مصرف کلیندامایسین توی این شرایط چیست؟
با عرض سلام وادب خدمت شما، باید عکس گرافی تهیه نمایید تا توسط دندان پزشک بررسی شده و طبق نظر ایشان و بعد از مشخص شدن علت و منشا درد درمان لازم صورت گرفته و زیر نظر دندان پزشک و در تعداد مشخص از دارو های مسکن و یا آنتی بیوتیک استفاده نمایید.


مرضیه

24 تیر 1401
سلام خسته نباشید من‌دندان فک‌پایین‌سمت چپ درد‌میکنه‌آنقدر‌شدید‌هست‌که‌ پشت‌چشمام‌و‌پشت‌گوش و پشت گردن‌و‌همچنین‌سمت چپ‌سرم‌درد‌میگیره‌‌‌از‌مسکن‌هم‌استفاده‌میکنم‌اما‌تاثیری‌ندارد‌نظر شما‌چیست
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بهتر است عکس گرافی تهیه نمایید تا علت درد مشخص شده و درمان لازم صورت گیرد، ممکن است دندان شما به عصب رسیده و نیاز به درمان ریشه داشته باشد و یا در صورت پیشروی عفونت و امکان درمان نیاز به کشیدن دندان داشته باشید. در هرصورت قبل از پیشروی عفونت و آسیب به سایر دندان ها باید جهت درمان اقدام نمایید. جهت تعیین وقت مشاوره، ویزیت و یا درمان با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما تماس گرفته و یا به واتس آپ کلینیک پیام دهید.مرضیه

16 تیر 1401
سلام دور یکی از دندان های پایینی من قرمز شده و خیلی درد میکنه و دندون جلوییش هم کج شده چیکار کنم؟حتما باید به دکتر مراجعه کنم؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به قرمزی دندان شما باید علت آن بررسی شود ممکن است علت قرمزی دندان شما ناشی از حساسیت، تورم، عفونت و یا آبسه باشد.باید همراه با عکس گرافی به دندان پزشک مراجعه نمایید تا علت و ریشه دندان شما بررسی شده و درمان لازم صورت گیرد.
جهت تعیین وقت مشاوره، ویزیت و یا درمان با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما تماس گرفته و یا به واتس آپ کلینیک پیام دهید.

فاطمه عباسی

14 تیر 1401
سلام ببخشید من یکی از دندون هام کاملا طاهر سالمی داره ولی موقع فشار دادن یکی از گوشه هاش درد میگیره و این چند وقت خیلی استرس دارم و شاید هم یکی از دندون های دیگه ام عفونت کرده باشه ممکنه این دندونی که با فشار درد میگیره خراب باشه
با عرض سلام وادب خدمت شما، ریشه های دندان شما دچار عفونت شده است و ارتباطی با ظاهر سالم دندان ندارد. و باید زودتر جهت درمان اقدام نمایید.


حلیمه

6 تیر 1401
عالی و جامع و کامل توضیح میدید ممنون از پزشکانی که برای این مطالب تلاش می کنند

مهشید محمدی

6 تیر 1401
سلام من فک پایینم سمت راست کلا درد می‌کنه یه بار دندون عقب حس میکنم یهو انگار درد میاد جلو ولی دردش زیاد نی اما یه جوری عصاب خورد کنه نظرتون چیه
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به شرایط موجود باید عکس گرافی تهیه نمایید و به دندان پزشم مراجعه نمایید چرا که امکان پوسیدگی و یا اسیب به دندان ها وجود دارد و بهتر است سریعا درمان را شروع نمایید.


حسین عباسی

21 خرداد 1401
سلام اقای دکتر دندان های جلو هم پایین هم بالا گاهی تیر میکشه درد نمیکنه خراب هم نیست اما احساس این که یک اب داغ بخوری بعد پشتش سری اب خیلی سرد بخوری همچین حسی دارم و زبونم رو که بهش میزنم بد تر میشه و حس میکنم میخواد بترکه و هر وقت مسواک میزنم لثهام خونی میشه به خاطر همین زیاد مسواک نمی زنم اگر ممکنه راه نمایی کنید و یکی از دندان های جلوم از پشت پریدگی داره اون بیشتر این جوری میشه ممنون میشم جواب بدین
با عرض سلام و ادب خدمت شما، ممکن است ریشه دندان شما دچار اسیب شده است و به عصب رسیده است و ممکن است حتی در ظاهر نیز سلام به نظر برسد. اما حتما باید عکس گرافی تهیه نمایید و توسط متخصص ویزیت شوید تا علت و منشا درد مشخص و درمان صورت گیرد.


نرجس گلی

16 خرداد 1401
سلام وقت بخیر،من ۲۰ سالمه و چند وقته دندون آسیاب کوچیکم که پوسیدگی داره وقتی میخوابیدم درد میگرفت در صورتی که در طول روز و هنگام شیرینی و نوشیدنی های سرد و گرم خوردن درد نمیگیره،امروز دندون آسیاب بزرگم(که پوسیدگی داشته و پرش کردم) شروع به درد گرفتن کرد و انگار درد داخله دندون های بالامم پخش میشد،بعضی وقتا که دراز می‌کشم بعد از چند دیقه درد میگیره و وقتی میشینم بعد از چند دقیقه خوب میشه،دردش جوریه که از خواب بیدار میشم و سرمم درد میگیره ولی چند دیقه بعدش هم سرم خوب میشه هم دندونم ،این به خاطره چی میتونه باشه؟
با عرض سلام وادب خدمت شما، باید یک عکس گرافی تهیه نمایید تا مشخص گردد مشکل و علت درد شما ناشی از چیست. ممکن است ضایعه ای در این ناحیه موجب این دردشده است و دچار  پوسیدگی شده و نیاز به ترمیم یا درمان ریشه دارد، و یا در گذرا و ناشی از حساسیت دندان است.
.  جهت ارسال عکس و ویزیت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.


H.A

24 اردیبهشت 1401
سلام، روزتون زیبـا من 24 سال سن دارم، مشکل قلبی مادرزادی( کودکی عمل باز داشتم) جنس دندان هایم زیاد خوب نیست (رنگشون به زردی می زند و لکه نارنجی قهوه‌ای روشون هست که یکی از دندانپزشک هایی که مراجعه کردم گفت منشا مادرزادی و با وجود مراقبت و رژیم غذایی زود به زود پوسیده می شوند) ، هر وقت هم برای چکاپ می روم به من می گویند که دندان های سالمی دارم و یا هنوز پوسیدگی شون سطحی و شش ماه دیگه از دوباره مراجعه کنم تا پیشروی رو ببینن.(یعنی نمیشه تا سطحی هستن برطرفشون کرد.) الان هشت دندان آسیای پر شده با آملگام دارم ( شامل سه دندان عقل)، الان هم در حین جویدن دندان شماره هفتم درد می گیرد که احتمالا پر کردن بخواد آیا باز می توانم از آملگام استفاده کنم (چون دوامش بیشتری داره)؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله میتوانید از آمالگام استفاده نمایید. وفت توجه داشته باشید جهت درمان دندان پزشکی از پزشک معالج خود نامه داشته باشید و با ایشان مشورت نمایید.


امیر حسین سلطانی

21 اردیبهشت 1401
سلام خسته نباشید سمت راست پایین دندان جلویی لحظه ای درد همراه با سوزش و درد گوش سر و گردن بعد دو دقیقه باز خودش خوب میشه بعد یه روز سمت راست بالا با همان علائم ارتودنسی هم دارم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به درمان ارتودنسی درصد کمی ممکن است درد شما ناشی از ارتودنسی باشد. اما به احتمال زیاد دندان شما دچار عفونت و آسیب شدید شده و به عصب رسیده است، در نتیجه نیاز به درمان ریشه(عصب کشی) خواهد داشت. جهت تشخیص علت و منشا درد باید همراه با عکس گرافی به دندان پزشک مراجعه نمایید. جهت ارسال عکس و ویزت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.


علی مرادی

10 اردیبهشت 1401
سلام من چند سال پیش دندان کرسی پایین چپ رو پر کردم بدون عصب کشی حالا هر چند وقت یکبار درد شدیدی غیر قابل تحمل ایجاد میکنه و هیچ دارویی هم اثر نمیکنه چون نفوذ به محل عفونت نداره دندانپزشک هم رفتم میگن انتی بیوتیک مصرف کن تا بهبود کامل ولی خودم از شدت درد مجبور میشم با سوزن از بغل لثه سوراخی در نواهی ریشه ایجاد کنم تا عفونت خارج بشه وبعد آروم میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید
با عرض سلام و ادب خدمت شما، این کار ابدا توصیه نمیشود، با توجه به شرایط دندان شما و میزان درد و عفونت باید سریعا همراه با عکس گرافی به دندان پزشک مراجعه نمایید، چراکه احنمال به عصب رسیدن دندان شما و وجود ضایعه ای در لثه وجود دارد. و مسکن تنها برای ساعتی درد را ارام میکند و درمان اصلی نمیباشد.  جهت ارسال عکس و ویزیت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.


R

7 اردیبهشت 1401
سلام خدمت شماببخشید ایا لق شدن دندانهای دایمی با درد همراه است در بزرگسالان؟؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، چنانچه طی ضربه و حادثه دندان شما لق شده باشد احتمالا احساس درد در آن ناحیه دارید. اما اگر لقی دندان شما به علت تحلیل لثه باشد، ممکن است با درد همراه نباشد. در نهایت درد و میزان آن به شرایط دندان شما و علت لقی بستگی دارد. و باید سریعا جهت درمان به کلینیک مراجعه نمایید.


Mahta

6 اردیبهشت 1401
سلام خسته نباشید ببخشیدمن دوتا دندونهای جلو فک پایین درد میکنه وحس بی حسی وکوفتگی داره درد هم میکنه حتی چونه وفکم درد میکنه چرا
با عرض سلام و ادب خدمت شما،  ممکن است ریشه ی یکی از دندان های شما دچار آسیب و عفونت شده و چنانچه جراحی سنگینی در ناحیه فک و صورت داشتید ممکن است عصب های ناحیه فک و صورت شما دچار آسیب شده. باید عکس گرافی گرافی تهیه کرده و در کلینیک توسط دندان پزشک ویزیت لازم صورت گرفته تا علت و منشا درد مشخص شده  و درمان لازم صورت گیرد.جهت ارسال عکس و ویزت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.


M

5 اردیبهشت 1401
سلام من امروز به دندان پزشکی رفتم گفتن درد ۴ دندان جلو به خاطر جرم دندونهاست اگرنه سالمن باید جرم گیری بسن ایا جرم دندان باعث درد میشه؟؟؟من قبلا یکبار جرم گیری کردم ۱۰.۱۱سال پیش ایاجرم گیری باعث خرابی دندونها نمیشه؟؟؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، جرم دندان ها باعث آسیب؛ پوسیدگی و در مدت زمان طوالانی باعث خرابی دندان های میگردد و با توجه به شرایط دندان شما و نظر دندان پزشک هر سال جرم گیری دندان انجام دهید، و چنانچه شرایط دندان شما به گونه ای باشد که نیاز به جرم گیری در فواصل کوتاه تری داشته باشد، هر 6 ماه باید جرم گیری انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جرم گیری مطلب "درمان جرم گیری " را مطالعه نمایید.جهت ارسال عکس و ویزت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.


M

5 اردیبهشت 1401
ممنون از پاسخ شما ۴تادندونهای پایین که گفتم درد میکنه ظاهر سالمی دارن
با عرض سلام و ادب خدمت شما، ممکن است دندانی ظاهرش سالم باشد، اما از درون دچار پوسیدگی شده و آسیب و علت درد مربوط به ریشه دندان ها باشد.که در ظاهر مشخص نشود و تنها با عکس و نظر دندان پزشک مشخصص گردد.


M

4 اردیبهشت 1401
سلام من دندون های فک پایینم از صبح تا الان درد میکنه با یکی از دندون های فک بالا اما ۴تا دندون جلویی پایین به شدت درد میکنه دردش مثله اینکه ضربه خورده وکوفته شده یک سره درد میکنه سردش میکنم اروم میشه ولی کم چرا چیکار کنم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به درد مداوم شما احتمال  عفونت و پوسیدگی شدید و در نتیجه به عصب رسیدن دندان شما وجود دارد. جهت تشخیص علت و منشا درد و بررسی ریشه دندان های شما باید عکس گرافی تهیه نمایید تا دندان پزشک علت‌ و منشأ  درد را مشخص نمایید. تا درمان لازم صورت گیرد. جهت ارسال عکس و ویزت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.


مریم رجبی

3 اردیبهشت 1401
سلام وقت بخیر من حدود یک هفته اس درد دندان دارم و چند روز اول فقط در یک نقطه و یک دندان فک پایین سمت چپ درد داشتم بعد دوروز درد به فک بالایی سرایت کرد و دوروز درد زیادی داشتم و مسکن خوردم اما همچنان درد برطرف نشده و گاهی درد به فک پایین از وسط تا انتهای ردیف دندانهای چپ هست و تیر می‌کشه... و بخصوص درد شبانه دارم و در خواب عمیییق از شدت درد بیدارم می‌کنه و تا یک ساعت اذیت میشم و مسکن خوردم و گرما بهش دادم تا آروم گرفته و خوابم برده .... علت چی هست؟
با عرض سلام وادب خدمت شما، با توجه به درد بازه ای و شدید شما امکان پوسیدگی شدید و به عصب رسیدن دندان ها و یا عفونت و آسیب مجدد به دندان عصب کشی شده و یا درد دندان عقل می‌باشد. جهت تشخیص علت و منشا درد و بررسی ریشه دندان های شما باید عکس گرافی تهیه نمایید تا دندان پزشک علت‌ و منشأ  درد را مشخص نمایید. تا درمان لازم صورت گیرد. جهت ارسال عکس و ویزت مجازی و یا تعیین وقت درمان و مشاوره به واتس آپ کلینیک پیام داده و یا با شماره های درجه شده در قسمت تماس با ما مراجعه نمایید


مارال دوقزلو

14 فروردین 1401
سلام وقتتون بخیر من یه چند ماهی هست فکم درد میکنه سوزش هم گاهی مواقع دارم جدیدا یه تاولی میزنه تاول خونی هس خیلی میترسم نمیدونم از چیه چیکار کنم بنظرتون؟!
کلینیک دریای نور
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به ایجاد تاول خونی بهتر است جهت ویزیت حضوری به کلینیک مراجعه نمایید تا توسط متخصص فک و صورت بررسی های لازم و علت درد و تاول مشخص شده و درمان لازم صورت گیرد.


خانم طهماسبی

5 فروردین 1401
سلام وقتتون بخیر گاهی اوقات دندان های فک پایین قسمت جلو به شدت درد میگیرن و فقط با فشار دندان ها به هم میتوانم دردش را تحمل کنم یکی از دندان هایم هم به سمت جلو حرکت کرده ولی خرابی ندارم عکس هم گرفتم دکتر گفت فشار فکی هست ولی درمانی نداد باید جیکار کنم
با عرض سلام واحترام خدمت شما لطفا عکس را در واتس آپ کلینیک ارسال نمایید تا توسط متخصص فک و صورت بررسی شده و درمان لازم صورت گیرد.زینب یار

22 اسفند 1400
ممنون از مطلبتون و پاسخ دهیتون

ف آزادی

10 اسفند 1400
حدود 4 ماه است سومین دندان در فک بالا بعد از دندان عقل درد شدید دارم از مسکن های قوی و آنتی بیوتیک قوی استفاده کردم ظاهر دندان سالم سه بار عکس گرفتم 4 تا دکتر عوض کردم دندان عقل همان طرف را کشیدم اما فایده نداره دکترا میگن شاید مال عصب صورتت باشه یا ریشه دندان اومده روعصب همش قرص های اعصاب میدهند نمیدونم چکار کنم عاصی شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به شرایط خاص دندان شما بررسی و بیان نظر قطعی بدون معایینه و بررسی عکس دندان شما دشوار است. پیشنهاد میکنم به متخصص فک و صورت مراجعه نمایید تا ایشان معایینه و بررسی های لازم را انجام دهند.


گلناز رنجبر

5 اسفند 1400
سلام من 2 روزه دندان کشیده ام .دندان عقل ام ریشه های سختی داشت و جراحیم سخت بود . دکتر هم هم مسکن داد هم انتی بیوتیک . هنوز درد دارم . چی کا ر کنم؟
 کلینیک دریای نور
با عرض سلام و ادب خدمت شما،  روز زمان کمی است برای بهبودی کامل دندان شما. و با توجه به سختی جراحی بهتر است 1هفته الی 10 روز صبر نمایید و دارو های تجویزی را مرتبا مصرف نمایید. و فضای دهان و دندان خود را با اب نمک و دهان شویه شستو شو دهید.
 چنانچه درد شما کاهش پیدا نکرد و یا بیشتر شد جهت درمان به دندان پزشک مراجعه نمایید.صالح حیدری

27 بهمن 1400
سلام من دندان بالا وپایین سمت راست فک یا صورتم تیر میکشه ودرد داره علت چیست ممنون میشم پاسخگو باشید

با عرض سلام و احترام خدمت شما، بهتر است جهت معاینه دقیق و بررسی علت درد به دندان پزشک مراجعه نمایید چرا که به احتمال زیاد درد شما ناشی از درد دندان هایتان است.

سیمین سمونی

27 بهمن 1400
سلام دکتر من مدتیه تو قسمت پایینی دندونم که به لثه وصل شده. موقع مسواک زدن درد دارم یا با ناخن ارام که فشار میدم خیلی درد میگیره. ولی سطح دندانم سالمه سالمه مشکل چیه؟؟ دقیقا در فاصله نوک‌سوزن بالاتر از لثه.
با عرض سلام و ادب خدمت شما، درد شما ممکن است به دو علت ایجاد شده باشد، یک پوسیدگی دندان شما که ممکن است در ظاهر مشخص نباشد. از طرف دیگر ممکن است طریقه ی مسواک زدن شما به گونه ای باشد که فشار زیادی به دندان وارد میشود و باعث تحلیل پایه دندان شما شده است، و عاج دندان آسیب دیده است. 
در هردو صورت باید سریعا به دندان پزشک مراجعه کرده و قبل از افزایش آسیب دندان، جهت ترمیم اقدام نمایید.عاطفه مهدوی

20 بهمن 1400
سلام لطفا هر کس میدونه بگه خیلی احتیاج دارم من الان دو ساله بیشتر اوقات فکم احساس گرفتگی داره،احساس درد در دندان های بالا و پایینم دارم ،بعضی اوقات هم گوشم سنگین میشه،سردرد هم دارم . یکی از دندان عقل بالامو هم کندم.
کلینیک دریای نور
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بهتر است یک عکس OPG بگیرید و نزد دندان پزشک مراجعه نمایید، چرا که ممکن است درد شما مربوط به سینوزیت باشد که در این صورت باید متخصص گوش و حلق بینی مراجعه نمایید. اگر هم درد شما ناشی از عارضه ای در دندان ها باشد نیز از عکس مشخص میشود.علاوه بر این بهتر است مفصل گیج گاهی شما نیز معاینه و بررسی شود.


نسترن

6 بهمن 1400
سلام من دندانم تابه هال مشکلی نداشته است اما تازگی موقع خوردن غذا های داغ و سرد تیر میکشه شبیه درد اما نه طولانی مدت مشکلش چیه؟
با عرض سلام وادب خدمت شما، پس از خوردن مواد غذایی شیرین دندان شما دچار درد میشود؟
چنانچه تیر کشیدن دندان شما بعد از 3 الی 4 ثانیه بر طرف میشود، این امر طبیعی میباشد و واکنش طبیعی دندان شما است. اما اگر تیر کشیدن دندان و احساس درد در دندان شما به مدت 2 الی3 دقیقه طول میکشد، احتمالا دندان شما دچار پوسیدگی است و باید سریعا جهت درمان اقدام نمایید.


یاشار رستمی

27 دی 1400
ممنون از مطالبتون من گاهی دندانم تیر میکشه دلیل چی میتونه باشه؟
با عرض سلام و احترام خدمت شما، اگر دندان شما پر کردگی قبلی دارد، ممکن است دچار پوسیدگی مجدد یا تحلیل لثه شده است، ویا اگر دندان پرکردگی و یا ترمیم ندارد احتمالا دچار پوسیدگی و یا تحلیل لثه شده است. اما برای نظر قطعی و در نهایت درمان باید به دندان پزشک مراجعه فرمایید.


الهام قرباغی

19 دی 1400
من دندانم خیلی درد میکرد در مسافرت بودم و به دکتر دسترسی نداشتم راهکار های کمپرس سرد و سیر و اعمال فشار خیلی کمکم کرد ممنون ازتون

کلینیک دریای نور

15 دی 1400
با عرض سلام و ادب خدمت خانم مهرنوش، اگر دندان شما قبلا پر شده است ممکن است مجددا دچار پوسیدگی شده است و باید به دندان پزشک مراجعه کنید تا درمان لازم صورت گیرد، چنانچه دندان شما به تازگی پر شده است، باید از لحاظ بلندی، دندان بررسی شود.

مهرنوش

15 دی 1400
سلام خسته نباشید من دندان 6 پایین سمت چپم گاهی درد میگیره قبلا هم پر شده علت چی میتونه باشه؟

مصطفی صدر

15 آذر 1400
سلام ممنون از مطالبتون

کلینیک دریای نور

13 آذر 1400
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب محمدی؛ اگر به تازگی دندان شما دچار این مشکل شده است،ممکن است دلیل این درد پوسیدگی دندان شما باشد.که باید جهت درمان به دندان پزشکی مراجعه کنید. چنانچه از قبل دچار این عارضه هستید، ممکن است علت آن مربوط به ساختار دندان شما باشد. که بهتر است جهت بر طرف کردن آن با دندان پزشک مشورت کنید .

محمدی

13 آذر 1400
من دندون سمت راست پایینم گاهی مخصوصا وقتی شیرینی میخورم تیر میکشه علتش چیه؟

کلینیک دریای نور

8 آذر 1400
با عرض سلام و ادب خدمت خانم سحر بختیاری، در ابتدا قبل از تزریق آمپول بی حسی، استفاده از لیزر در آن ناحیه باعث می‌شود هنگام تزریق آمپول شما دردی را احساس نکنید. و بعد از کشیدن دندان عقل، استفاده از لیزر عوارض جانبی بعد از جراحی از جمله: درد، عفونت، خونریزی را کاهش می‌دهد. و در مواردی که اعصاب ناحیه ای آسیب دیده است،می‌توان با استفاده از لیزر به ترمیم و برگرداندن اعصاب آن ناحیه کمک کرد. به لطف دقت لیزر حتی نواحی ای که در مجاورت اعصاب هستند را می‌توان به گونه ای هدفمند درمان کرد که مرکز درد دست نخورده باقی بماند. اگر روی دندان عقل لثه قرار داشته باشدبه کمک لیزر می‌توان بافت لثه را نصف کرده، سپس با لوازم استریل دندان عقل را از محل جدا کرده؛ و در آخر با استفاده از لیزر آن محل را جوش می‌دهند.

کلینیک دریای نور

8 آذر 1400
با عرض سلام و احترام خدمت جناب رستمی، چنانچه روکش ایمپلنت شما دچار مشکل شده است، باید بررسی شود که علل لقی از پایه ایمپلنت است یا روکش ایمپلنت، اگر علل مشکل از پایه ایمپلنت باشد باید پایه بررسی و تخت درمان قرار بگیرد و اگر علت عارضه از روکش ایمپلنت باشد باید مجددا توسط دندان پزشک چسبانده شود. در غیر این صورت روکش شما مجدد باید چسبانده شود. اگر دندان اصلی شما لق شده باید سریعا به دندان پزشک مراجعه کنید تا علل ایجاد این مشکل بررسی و درمان شود. و تحت نظر ایشان اقدام به کشیدن نمایید. لقی دندان علل مختلفی دارد از جمله بیماری لثه آبسه دندان وارد شدن ضربه. کمبود ویتامین دی پیشنهاد میکنم مقاله ی کاربرد لیزر در دندان پزشکی را مطالعه فرمایید.

رستمی

8 آذر 1400
من دندان بالام سمت راست لق شده باید چی کار کنم ؟

سحر بختیاری

8 آذر 1400
سلام وقت بخیر ممنون از مطالبتون . کشیدن دندان عقل بالیز به چه صورته ؟

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن