×
آخرین بروز رسانی: 8 فروردین 1402


ترس از جراحی دندان عقل یکی از اصلی ترین موانع عدم مراجعه برای درمان و جراحی دندان عقل می‌باشد، اما با اطلاع ازموارد مهم در درمان و مراجعه به متخصص جراحی فک و صورت می‌توانید اضطراب خود را کنترل نمایید. در اين مقاله از کلینیک دندان پزشکی دریای نور با ما همراه باشيد تا با اطلاع از مراحل درمان و عوامل موثر در درمان اعم از نقش متخصص و استفاده از لیزر در جراحی دندان عقل تا حد زيادی اين ترس و اضطراب را کاهش دهيد. 

Untitled-1.png

چرا باید دندان عقل را بکشیم؟

یکی از سوالات متداول که بعضا هنگام جراحی دندان عقل و کشیدن دندان عقل مطرح می‌شود، دلایل کشیدن دندان عقل است، چرا که اغلب افراد بر این باور هستند که دندان عقل را نیز مانند سایر دندان ها حفظ کنند. این امکان تنها در صورتی ممکن است که دندان عقل به صورت کامل رشد کرده و دارای دسترسی مناسب جهت رعایت بهداشت و دهان باشد.
در غیر این صورت علاوه بر ایجاد درد و عفونت در ناحیه رشد دندان عقل و دندان های اطراف می‌تواند موجب عوارضی اعم از درد و التهاب در ناحیه گلو، گوش وگردن گردد. تورم و التهاب لثه، تورم غدد لنفاوی و گرفتگی سینوس ها و برهم زدن هم راستایی دندان ها از دیگر عوارض احتمالی خارج نکردن دندان عقل می‌باشد.  
خارج نکردن دندان های نیمه نهفته و نهفته باعث ایجاد آبسه، کیست و در نهایت تومور می‌گردد، و باعث مشکلات زیادی می شود و حتی ممکن است باعث از بین رفتن استخوان فک و در موارد شدید تر موجب آسیب گسترده و حتی آسیب به چشم گردد.از این رو بهتر است قبل سن 35 سالگی دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته جراحی و خارج گردد. چرا که خطر ایجاد کیست در سنین بالا تر بیشتر است. 
در برخی از موارد نیز چنانچه فرد قصد ارتودنسی داشته باشد، دندان‌های عقل به علت فضایی که اشغال کردند باید خارج شوند تا فضا برای حرکت دندان‌ها به منظور ردیف شدن آنها ایجاد شود.
و در نهایت دندان‌پزشک با بررسی فک، موقعیت دندان عقل و عکس رادیوگرافی تصمیم می‌گیرد که دندان عقل را بکشد یا خیر.  

دندان عقل نهفته.jpg

بهترین سن برای کشیدن دندان عقل:

به طور کلی بهتر است افراد ازسن 18 تا 21 سالگی جهت کشیدن دندان عقل اقدام نمایید. در این شرایط در صورت احساس درد خفیف، باید به دندان پزشکی مراجعه نمایید، ایشام با بررسی عکس گرافی و شرایط دندان عقل شما طرح درمان شما را مشخص می‌کنند.  در صورتی که فضای کافی جهت رشد دندان عقل وجود داشته باشد، می‌توان جهت رویش کامل دندان عقل صبر کرد در غیر این صورت باید جهت خارج کردن دندان عقل اقدام نمایید.
 گاها ممکن است برخی افراد در سنین بالا تر نیز جهت کشیدن دندان عقل خود اقدام نمایند، اما باید توجه داشت ریشه های دندان در بزرگسالی مقاوم تر می‌شود به همین دلیل کشیدن دندان عقل دشوار تر می‌شود و ممکن است با درد و عوارض بیشتری همراه باشد. در افراد مسن نیز هنگام جراحی دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته احتمال شکستن استخوان فک وجود دارد.


Wisdomtooth.gif


مراحل جراحی دندان عقل  

  1. بررسی عکس بیمار و آماده سازی بیمار جهت جراحی 
  2. تزریق آمپول بی حسی در ناحیه استخوان فک و بافت لثه  جهت بی حسی عمیق ناحیه تحت درمان  و انجام  تست بی حسی 
  3. ایجاد برش در لثه توسط الواتور به منظور دسترسی یه دندان عقل و خالی کردن کناره های دندان جهت دسترسی به ریشه 
  4. خارج کردن دندان عقل  با وسیله ای به نام فرز به صورت کامل و یا در صورت نیاز به صورت چند تکه 
  5. بخیه لثه و پانسمان محل تحت درمان جهت کنترل خونریزی

توجه داشته باشید میزان بی حسی دریافتی به شرایط بیمار، وزن بیمار و نظر متخصص جراحی فک و صورت بستگی دارد، و در طول فرایند درمان نیزچنانچه اثر بی حسی از بین رفته و فرد کوچکترین درد و حساسیتی احساس کند مجددا بی حسی تزریق می‌گردد.

جراحی دندان عقل نهفته و دندان عقل نیمه نهفته 

چنانچه دندان عقل به طور کامل رشد کرده باشد، و دارای دسترسی مناسب باشد،  دندان عقل را با کشیدن خارج می‌کنند. و اگر دندان عقل به صورت نهفته و یا نیمه نهفته باشد  دندان عقل باید با  جراحی خارج گردد. در این مرحله بسته به نوع دندان عقل و شرایط آن و شیوه جراحی متخصص جراحی فک و صورت ممکن است دندان را به صورت یک باره خارج کنند و یا اگر ریشه دندان مقاوم و عمیق بوده ویا پوسیدگی دندان زیاد باشد، دندان شکسته شده و به صورت تکه تکه خارج می‌شود.

در مواردی که دندان عقل وضعیت خاصی داشته باشد، اعم از قرار گیری بخشی از دندان در لثه  درگیری و تماس ریشه دندان عقل با اعصاب فک و به اصطلاح دندان عقل روی عصب ، دندان عقل افقی و یا دندان عقل نزدیک به سینوس، جراحی دندان عقل باید توسط متخصص جراحی فک و صورت و با دقت بسیار بالا  صورت گیرد.  چراکه اگر دندان عقل با دقت خارج نشود، ممکن است عصب دندان، سینوس و یا بافت اطراف  آسیب ببیند، که این آسیب می‌تواند موقت یا دائمی باشد.  

درد دندان عقل به کجا می‌زند.jpg

آیا کشیدن دندان عقل درد دارد؟ 

طبیعتا کشیدن و جراحی دندان عقل به عنوان یکی از اعمال دندان پزشکی و خارج کردن دندان عقل  تا حدی درد و عوارض به همراه خواهد داشت، اما قطعا از درد ناشی از عفونت دندان عقل و ایجاد کیست در آن ناحیه کمتر خواهد بود. البته با مراجعه به موقع به متخصص جراحی فک و صورت و استفاده از لیزر قبل و بعد از جراحی دندان عقل می‌توان درد و عوارض ایجاد شده را کاهش داد.


با فناوری لیزر نگران جراحی دندان عقل نباشید

فناوری لیزر یکی از به روز ترین ابزار های دندان پزشکی نوین می‌باشد، که در درمان های گوناگونی اعم از جراحی دندان عقل کاربرد ویژه ای دارد، و موجب تسهیل فرایند جراحی و دوران نقاهت می‌گردد. بدین صورت که با تشخیص متخصص جراحی فک وصورت و پیش از شروع جراحی دندان عقل و تزریق آمپول بی حسی در ناحیه تحت درمان، با استفاده از اشعه های کم توان لیزر ناحیه تحت درمان بی حس شده و فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی درد و سوزشی احساس نکرده و فرایند بی حسی دندان با تاثیر بیشتر و سرعت بیشتری انجام می‌گردد.در نهایت بعد از اتمام بی حسی نیز با تابش اشعه های کم توان لیزر بدون درد، سوزش و عوارضی موجب کاهش دوران نقاهت، احنمال عفونت و کنترل خونریزی در فرد می‌گردد. 
چنانچه دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته در نزدیکی عصب بوده و یا ریشه های دندان عقل بر روی عصب فک پایین یا در درگیری با آن بوده باشد، و هنگام جراحی دندان عقل عصب فک دچار آسیب شده باشد، با جلسات منظم لیزر تراپی توسط متخصص جراحی فک و صورت و تجویز ایشان، عصب آسیب دیده ترمیم می‌گردد.
از دیگر مزایای لیزر دندان پزشکی به کمک در کنترل احساس ناخوشایند هنگام درمان های دندان پزشکی و کاهش عوارض ناشی از سندرم گگ برای ساعتی و انجام درمان و جراحی دندان عقل بدون احساس تهوع اشاره کرد. 

دستگاه-لیزر-کلینیک-دریای-نور.jpg

Full Text (Contact) 3.png

نقش متخصص و جراح فک و صورت در جراحی دندان عقل 

در شرایط حساس و جراحی  دندان عقل با شرایط ویژه ، اعم از جراحی دندان عقل نهفته، نیمه نهفته و دندان عقل افقی و یا دندان عقل نزدیک به عصب ( دندان عقل فک پایین)، دندان عقل نزدیک به سینوس ( دندان عقل فک بالا) انتخاب یک متخصص جراحی فک و صورت مناسب جهت جراحی بسیار حائز اهمیت است. 
چرا که متخصص و جراح فک و صورت علاوه بر گذراندن دندان پزشکی عمومی 6 الی 7 ساله، به صورت تخصصی به انجام امور سخت و پیچیده ی انواع جراحی فک و صورت پرداخته و به آناتومی فک، دندان ها و دندان هایی با شرایط ویژه و ساختارهای آناتومیک در حفره دهان به خوبی آشنایی دارند. در نتیجه طی جراحی دندان عقل به بافت دهان، عصب فک و سینوس آسیبی وارد نمی‌شود. وبا استفاده درست از تکنیک های  دست و اصولی اعم از نوع فشار وارده بر دندان، محل و نوع کشیدن دندان عقل ، جراحی دندان عقل با کمترین عوارض انجام می‌شود.
یک متخصص جراحی فک و صورت ماهر می تواند جراحی دندان عقل را در یک جراحی سرپایی در مدت زمان کوتاه تری انجام داده و با استفاده از لیزر دندان پزشکی و تزریق آمپول بی حس؛ بیمار درد و ناراحتی احساس نمی کند، طوری که هنگام جراحی بیمار فکر میکند اصلا درمان شروع نشده است.


-متخصص-جراحی-فک-و-صورت.jpg

متخصص جراحی فک و صورت

هزینه جراحی دندان عقل چه قدر است؟

هزینه جراحی دندان عقل یک از پر تکرار ترین سوالات هنگام مراجعه به کلینک و پیش از اقدام جهت درمان می‌باشد.  در خصوص هزینه و قیمت جراحی دندان عقل یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار  مهارت و تخصص دندانپزشک (عمومی یا تخصصی) است، چراکه دندان پزشک متخصص جراحی فک و صورت با توجه به تکنیک های خاص که برای شرایط پیچده و دندان های پیچیده به کار می‌گیرد، طبق تعرفه تعیین شده هزینه بیشتری نسبت به دندان پزشک عمومی دریافت می‌کند.
 از طرفی خارج کردن دندان عقل نهفته، نیمه نهفته و یا دندان هایی با شرایط خاص مانند قرار گیری دندان عقل به روی عصب، دندان عقل فک بالا و نزدیک به سینوس، دندان عقل نهفته و افقی  فک پایین ویا دندان عقل هایی با پوسیدگی زیاد، که حتما نیاز به جراحی دارند طبعا هزینه بیشتری نسبت به کشیدن دندان عقل خواهند داشت.   

Button.png

گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 310

نظرات کاربران

رضاجنتی

16 اردیبهشت 1402
سلام بنده 26 سالمه و بعدازگرفتن سی تی اسکن از دندان عقل،پزشک جراح فک و صورت بهم گفته دندان با عصب در تماس هست که احتمال و ریسک بی حس شدن فک بعداز جراحی دندان عقل وجود داره و .... خواستم بپرسم که آیا راه دیگه ای هست؟و اینکه اگر این عصب آسیب ببینه راه درمان داره؟با اتوجه به مطالبتون درمورد لیزر آیا بهبودی کامل حاصل میشه؟ ممنونم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، طبعا جراحی دندان عقل نزدیک به عصب خطراتی اعم از آسیب موقتی یا گسترده به عصب فک را به همراه خواهد داشت. و برای خارج کردن دندان عقل گزینه ای جز جراحی وجود ندارد. اما مانند همه‌ی موارد درمانی با رعایت نکات مربوطه می‌توان رسیک این جراحی را تا حد زیادی کاهش داد. یکی از اصلی ترین نکات مراجعه به متخصص جراحی فک وصورت ماهر و جراحی با عکس cbct است. از دیگر موارد استفاده از لیزر دندان پزشکی است که در صورت آسیب جزئی و موقتی به عصب ناحیه مربوطه، با تجویز متخصص و تحت نظر ایشان با جلسات منظم لیزر تراپی می‌توان عصب آسیب دیده را ترمیم کرد. 


ملیکا شجاع

22 فروردین 1402
سلام. ببخشید کلینیک شما این نوع لیزر رو انجام میده قبل بی حسی؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله پیش از تزریق آمپول بی حسی بل تاباندن اشعه های کم توان لیزر در مجل تحت درمان، بدون هیچگونه درد، عوارض و سوزشی ناحیه تحت درمان بی حس شده و هنگام تزریق آمپول بی حسی فرد هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد و موجب تسریع فرایند بی حسی و تاثیر بیشتر آمپول بی حسی می‌گردد. در نهایت بعد از درمان نیز در صورت نیاز با استفاده از لیزر عوارض بعد از درمان و دوران نقاهت کوتاه تر شده و احتمال ابتلا به عفونت تا حد زیادی کاهش می‌یابد.


ستاره

11 اسفند 1401
من قراره دندون عقلم را جراحی کنم آیا جراحی کردن آن درد داره؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، طبیعتا جراحی دندان عقل تا حدی عوارض به همراه خواهد داشت، اما با مراجعه به متخصص جراحی فک و صورت و استفاده از لیزر دندان پزشکی پیش از درمان و بعد از درمان تا حد زیادی می توان عوارض احتمالی را کاهش داده و جراحی در مدت زمان کوتاه تری انجام گردد.


هانیه رستم پور

21 مهر 1401
سلام وقت بخیر من دندان عقلم نیاز به جراحی داره. عکس دندان دکتر دید گفتن که ریشه دندان عقلم روی عصب فکم هست و امکان داره بعد از جراحی دیگه حس نداشته باشه یک طرف صورتم و خیلی میترسم و چاره ای جز جراحی نیست
با عرض سلام وادب خدمت شما، چنانچه دندان شما نیاز به جراحی داشته باشد باید سریعا جهت جراحی دندان عقل خود اقدام نمایید، چراکه راه حال های خانگی تنها موجب تسکین موقت شده و برای درمان عفونت و جلوگیری از آسیب به دندان های اطراف باید دندان عقل جراحی گردد. در خصوص درگیری ریشه دندان عقل با عصب فک نیز جای نگرانی ندارد و شما میتوانید با مراجعه به متحصص جراحی فک و صورت دندان عقل روی عصب را با کمترین عوارض جراحی کرده و در صورت آسیب به عصب فک با استفاده از اشعه های کم توان لیزر طی جلسات منظم می توان اسیب وارده را درمان کردحمیده

13 مهر 1401
سلام. روز بخیر. ببخشید به نظرتون سخت هست که در یک جلسه دو تا دندان عقل بالا را با هم کشید. آخه من باید ۱۳ روز دیه برم برای ارتودنسی و اینکه خیلی از بی حسی میترسم.
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بررسی این موضوع که می‌توان دو دندان عقل را باهم کشید بسته به شرایط فرد، اعم از استخوان بندی فک، نوع دندان عقل و اینکه نهفته است یا نیمه نهفته و یا کامل رویش داشته است و در هر فرد متفاوت هست و باتوجه به‌نظر متخصص جراحی فک و صورت و بعد از بررسی عکس گرافی مشخص می گردد. در خصوص بی حسی نیز با استفاده از لیزر قبل از تزریق بی حسی شما هیچگونه درد و سوزشی احساس نخواهید کرد.


سارا

16 شهریور 1401
سلام. ممنونم از اطلاعات‌تون. من باید هر چهارتا دندون عقلم رو بکشم و خیلی نگران بودم و نمی‌دونستم چطور انجام میشه. توضیحات‌تون یه کمی حالمو بهتر کرد. ببخشید ی سوالی داشتم. عصب‌کشی دندان خیلی درد داره؟ اصلا چطور اینکار رو انجام میدن؟ من چون نمی‌دونم، خیلی می‌ترسم که درد داشته باشه! خیلییییی نگرانم ک بی‌حسی هم کار نکنه باز درد داشته باشم. من امروز رفتم یکی از دندون‌هام رو پر کردم. با اینکه ۲تا آمپول بی‌حسی هم زده بودن برام، ولی موقع تراشیدن دندونم، وقتی می‌رسید به عصب، خیلییییی درد می‌گرفت! منم با خودم فکر کردم ک اون فقط پر کردن بوده و عصب‌کشی قطعا بیشتر درد می‌گیره! میشه حداقل برام توضیح بدید که مراحل عصب‌کشی چیا هستش و چقدر ممکنه درد بگیره؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، قاعدتا در طول  هر درمانی بعد از تزریق آمپول بی حسی شما هیچ گونه دردری نباید احساس کنید، ممکن است به دلایل گوناگون اعم از عفونت در ناحیه تحت درمان فرایند بی حسی کامل صورت نگرفته است، در این شرایط با نظر دندان پزشک و در صورت نیاز می توانید قبل از درمان از  آنتی بیوتیک جهت کنترل عفونت استفاده نمایید. استفاده از لیزر نیز می‌تواند به بی حسی کامل شما کمک نماید و درد و عوارض بعدی را به شدت کاهش دهد. در خصوص درمان ریشه نیز بعد از تزریق بی حسی و  استفاده از لیزر و شما دردی را احساس نخواهید کرد و در صورت لزوم از آمپول بی حسی مجدد نیز می توان استفاد کرد، مراحل درمان ریشه و توضیحات تکمیلی در مطلب درمان ریشه به صورت کامل بیان شده است.


حمیدرضا

22 مرداد 1401
سلام خسته نباشید آیا ممکن هست ریشنه دندان عقل به مرور زمان از عصب فاصله بگیره ؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، خیر ریشه دندان بعد از تشکیل شدن و شکل گرفتن دندان امکان جابجایی نداشته و حرکتی انجام نمیدهد، و تنها با جراحی میتوان آن را خارج کرد.


هستی حقیقی

13 مرداد 1401
سلام ببخشید من ۱۵ سالمه و توی فک پایینم دندان عقلم هنوز در نیومده و در واقع حتی کامل هم رشد نکرده و ریشه نداره ولی با توجه به نوحه قرار گیریش گفتن اگه در بیاد به دندون هفتم آسیب میزنه گفتن باید جراحی بشه در آینده با توجه به اینکه هنوز ریشه نداره بنظر شما اگه من الان جراحی کنم راحت تره و ممکنه درد کمتری هم داشته باشه ؟ و همچنین من نیاز به ارتو دنسی دارم و دوره ی درمان دو سال و نیمه هست و خب با این شرایط بهتره من همین الان بکشمش یا دو سال نیم دیگه بعد از کار ارتو بابت پاسخ گویی بی نهایت سپاس گذارم
با عرض سلام و ادب خدمت شما،  باید ابتدا با متخصص ارتودنسی ویزیت و در صورت تایید خارج کردن با جراح فک و صورت درمان انجام بدید هردو دکتر باید با عکس گرافی موقعیت دندان را بررسی و تصمیم گیری کنند


ز.ن

14 تیر 1401
سلام وقت بخیر ببخشید من دوتا دندون عقل فک بالا ودوتاهم فک پایین درآوردم هر۴تاشم کامل رشد کرده و بیرون اومده به بقیه دندونامم فشار آورده و دوتاشونو کج کرده الان اگه برم دکتر هر۴تا دندون رو باهم میکشن یا نه چجوریه؟؟و اینکه چون دندونای من کامل رشد کرده کشیدن دشوارتره و بیشتر درد داره درسته؟ راستش من خیلی میترسم میگن کشیدن دندون عقل خیلی درد داره و همین استرس زیاد باعث شده تاحالا مراجعه نکنم ولی دیگه خیلی دارم اذیت میشم هیچ دردی ندارم فقط ازین که دندونام داره کج میشه خیلی ناراحتم ازطرفی هم چون دندونا کامل رشد کرده خیلی میترسم از کشیدنش:(
با عرض سلام و ادب خدمت شما، برخلاف تصور شما کشیدن دندان عقلی که به صورت کامل رشد کرده دردناک و اذیت کننده نخواهد بود. به صورت طبیعی بعد از خارج کردن دندان عقل شما درد و مقداری ناراحتی احساس خواهید کرد، که میتوان با انتخاب متخصص مناسب و در نهایت با استفاده از لیزر قبل و بعد از درمان از درد عوارض و آسیب های احتمالی جلوگیری کرده و استرس شما کاهش پیدا میکند. میتوانید با ارسال عکس گرافی خود در واتس آپ کلینیک طرح درمان مشخصی دریافت کرده و ویزیت شوید.


عسل رحیمی

3 خرداد 1401
سلام من یک هفتس ک لثه هام و دوتا دندون عقل بالا و پایین درد میکنه و بشدت عفونت کرده عکس انداختم دکتر گفت باید جراحی بشه بشدت میترسم و استرس دارم میخواستم بدونم آمپول درد داره؟ یااینکه چیزی احساس میکنم یا ن؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به شدت درد ناشی از دندان عقل؛ احتمال عفونت و آسیب در این ناحیه زیاد است و بهتر است سریعا دندان عقل خود را خارج نمایید. با استفاده از فناوری لیزر و انتخاب متخصص جراحی فک و صورت ماهر میتوانید درد و عوارض بعد از جراحی و طبعا ترس و استرس خود را کاهش دهید.


الف‌.م

26 اردیبهشت 1401
سلام‌ من ۴۱ سالمه‌ از‌ ۲۵ سالگی‌ دندونای‌ عقلم‌ درآمده‌‌ الان‌ دندون‌ فک‌ پایین‌ سمت‌ راستم‌ خیلی‌ درد‌ میکنه‌. اینقدر‌ که دردش‌ به‌ گلوم‌ هم‌ ریخته‌‌ نمی‌تونم‌ آب‌ دهانم‌ وقورت‌ بدم‌. به‌ نظر‌ شما‌ چیکار‌ کنم‌ از‌ جراحی‌ هم‌ خیلی‌ میترسم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به شدت درد ناشی از دندان عقل؛ احتمال عفونت و آسیب در این ناحیه زیاد است و بهتر است سریعا دندان عقل خود را خارج نمایید. با استفاده از فناوری لیزر و انتخاب متخصص جراحی فک و صورت ماهر میتوانید درد و عوارض بعد از جراحی و طبعا ترس و استرس خود را کاهش دهید.


افراسیابی

19 فروردین 1401
سلام من ۱۶ سالم هست پارسال یه تیکه کوچیک از دندون عقل فک بالاییم در اومده ولی تیکه دیگه اش در نیومده و الان جای اون تیکه که در نیومده ورم کردم دیشب تب گرفته بودم و الان سردرد و گوش درد دارم آیا نیاز به جراحی هست؟یا مشکل خاصی داره؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما بله قطعا دندان شما نیاز به جراحی دارد چرا که نیمه نهفته است و ممکن است دچار عفونت و آسیب به سایر دندان شود و بهتر است جهت جراحی به متخصص فک و صورت مراجعه کرده و اقدامات لازم را تحت نظر ایشان انجام دهید.
تماس با ما

عرفان

5 فروردین 1401
سلام من ۱۲ سالمه و همینطور که در متنتون فرمودید گفتید زمان مناسب ۱۸ تا ۲۱ سال هست میخواستم بپرسم ایا با امپول که وارد لثه بشه درد داره یا نه چون من خیلی از امپول و کشیدن دندان عقل میترسم ؟ اگه میشه راهنمایی کنید چون دندان عقل فک بالا هست.
با عرض سلام و احترام خدمت شما، جهت کاهش درد هنگامی ریق آمپول بی حسی می‌توانید از ليزر استفاده نمایید.
بی حسی با لیزر یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین مزایای استفاده از لیزر می‌باشد، در بی حسی با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی و اطراف آن را توسط اشعه های کم توان لیزر بی حس می‌کنند، و در این مرحله فرد هیچ گونه درد و یا سوزشی را احساس نمیکند و تنها ناحیه تحت درمان بی حس می‌شود، و در نهایت فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی دردی را احساس نمی‌کند.


erfan

5 فروردین 1401
سلام وقت بخیر من هر دو دندون های عقلم پایینم در اومده سه تا دکتر رفتم میگن باید بری پیش جراح فک صورت دلیلش چیه که متخصص جراحی نکرد؟
با عرض سلام و احترام خدمت شما ممکن است شرایط دندان شما و یا نحوه ی قرار گیری دندان های شما اعم از قرار گیری روی عصب، نهفته و یا نیمه نهفته بودن دندان شما و موارد یگر باعث شده است که جراحی دندان شما نیازمند تبحر و دانش متخصص فک و صورت گردد چراکه متخصص فک و صورت در خصوص جراحی دندان های پیچیده دانش و تجربه  کافی دارد.


زهرا

10 اسفند 1400
سلام خسته نباشید ببخشید استفاده از لیزر واقعا توی کاهش درد موقع جراحی تاثیر داره؟؟من شنیدم آمپولش خیلی درد داره و ۴تا دندون عقل که کاملا رشد کردن دارم که بشدت به دندونای کناریم فشار وارد میکنه و باعث کج شدن دندونام شده ولی به خاطر ترس و اضطراب از دردی که میگن داره به دکتر مراجعه نکردم اگه بخوام از لیزر استفاده کنم هزینه رو خیلی بالا میبره؟؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله لیزر تا حد زیادی به کاهش درد هنگام جراحی و درد،عفونت و عوارض بعد از جراحی کمک میکند. هنگام جراحی دندان عقل با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی،  با لیزر بی حس می‌شود و فرد برخورد آمپول (سوزن) با لثه را حس نمی‌کند.
و هنگامی که بیمار با درد دندان عقل مراجعه می‌کند و حتی باز نگه داشتن دهان برایشان مشکل است، با استفاده از لیزر محل درد بی حس می‌شود و ادامه‌ی درمان راحت تر می‌شود. و علاوه بر این بعد از جراحی دندان عقل با تابندن اشعه های کم توان لیزر به ناحیه تحت درمان، درد و عوارض بعد از جراحی کاهش می‌یابد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.علایی

7 اسفند 1400
سلام من ۲۲سال دارم ۳روز دوتا دندان عقل بالا و پایین سمت راست جراحی کردم خیلی فکم و سرم درد میکنه ب طوریکه با مسکن هم خوب نمیشه و نمیتونم بخوابم اصلا بنطرتون طبیعی
با عرض سلام و احترام احترام خدمت شما، با توجه به جراحی دندان عقل دوران نقاهت شما  ممکن است یک هفته الی 10 روز ادامه داشته باشد. بهتر است طی این مدت به صورت مداوم از مسکن  استفاده نمایید و فضای دهان و دندان خود را با اب نمک و دهان شویه شستوشو دهید.


محمدی

6 اسفند 1400
سلام .من دندون عقل پایین سمت راستم خارج شده ولی رفتم پیش دندانپزشک برای کشیدن گفتن که باید جراحی بشه مگه دندونی که کاملا در اومده و نهفته یا نیمه نهفته نیست رو راحت تر نمیکشن؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، تنها معیار جهت جراحی شیوه رویش دندان های عقل نیست و ریشه دندان و نحوه ی قرار گیری آن نیز بسیار مهم است. ریشه های عمیق که به استخوان متصل هستند نیز نیاز به جراحی دارند.


حمیدی

5 اسفند 1400
سلام وقتتون بخیر من تقریبا ی هفتس دندون عقل سمت راست پایین ب علت پوسیدگی کشیدم دو روز اول غذا نتونستم بخورم فکم بالا نمیومد تا امروز مسکن هرچهارساعت و قرص اموکسی و مترونیدازول هرهشت ساعت بطور مرتب و سروقت انداختم دوروزه با اب نمک هم میشورم و اصلا نزاشتم غذا ب داخل حفرش بره اما بشدت درد میکنه درواقع کل دندون های اون قسمت بالا و پایین درد میکنن و دردش اصلا اروم نمیشه علت چیست ؟ممکنه عفونت کرده باشه؟و اینکه من روزهای اول داخل حفره یکم سفیدی میدیدم ممکن تمام دندون درنیاورده باشن؟ واینکه این حفره کی بسته میشه؟ ممنون میشم جواب منو بدیدبا عرض سلام و ادب خدمت شما، اگر روی حفره و محل تحت درمان تا حدودی توسط لثه پوشانده شده باشد، به این معناست که محل تحت درمان درحال ترمیم است اما اگر حفره در محل درمان باز است و درد مداوم و شدید در محل کشیدن دندان عقل دارید و درد شما کاهش نداشته است،  احتمالا دچار درای ساکت شده اید و باید جهت درمان و کاهش درد به دندان پزشک مراجعه نمایید.
البته احساس درد در این ناحیه طبیعی است چرا که احتمالا جراحی سختی داشته اید. سفیدی ای که مشاهده کرده اید احتمالا استخوان است و جای نگرانی ندارد.


بابایی

4 اسفند 1400
من دو روزه دندون عقل نیمه نهفته م رو با جراحی خارج کردن.با اینکه دو داروی انتی بیوتیک و ضد درد دارم استفاده میکنم همچنان درد دارم و اینکه گوشه زبانم هم درد دارم آیا طبیعی هستش؟در این حد ک غذا رو نمیتونم قورت بدم.دندونم چند تا تکه شد ک ب زور خارج کردن.احتمال اینکه باز تکه ای جا بمونه هست؟اگه جا بمونه مشکل ایجاد میکنه؟
با عرض سلام و احترام خدمت شما، به احتمال زیاد جراحی شما سخت بوده است  و بعد از دو روز احساس درد در ناحیه تحت درمان طبیعی است، چرا که طی جراحی با عضلات آن ناحیه فشار وارد شده است و دندان عقل شما خارج شده است، به همین دلیل درد در این  ناحیه طبیعی است. دارو های تجویز شده را مرتبا مصرف نمایید.  اگر تکه ای از آن دندان باقی مانده باشد جای نگرانی ندارد، بهتر است با عکس به دندان پزشک مراجعه نمایید و  با توجه به اندازه آن اقدام به خارج سازی نمایند.


فریبا ایزدی

4 اسفند 1400
با سلام، دندون عقل من یه قسمتیش شکسته عکس گرفتم گفتند که چون روی عصبی باید جراحی بشه،خیلی میترسم، با توجه به شرایطی که دندونم داره ینی قسمتیش شکسته و روی عصبه اگر دندونم رو نکشم مشکلی بوجود میاد؟من ۴۴ سالم هست
با عرض سلام و احترام خدمت شما، با توجه به شکستگی دندان شما احتمال وجود عفونت در آن ناحیه زیاد است و بهتر است جهت جراحی و خارج سازی دندان عقلتان اقدام نمایید. در خصوص اینکه دندان نزدیک عصب است باید حتما به متخصص فک و صورت مراجعه نمایید چراکه شرایط دندان حساس است. ایشان با عکس cbct و با توجه به مهارتی که در جراحی دندان های حساس دارند بدون آسیب دندان عقل شما را خارج میکنند.
در صورتی که طی جراحی دندان عقل به عصب دندان آسیب وارد شود، باید هر چه سریع تر به جراح مراجعه کنید. در صورتی که پس از رفع اثر بیحسی احساس صورت ظرف مدت ۶ تا ۸ هفته باز نگشت، بیمار باید هر چه سریع تر به یک جراح متخصص برای ترمیم اعصاب مراجعه کند.
ترمیم اعصاب ناحیه ای به کمک لیزر:
 علاوه بر این به کمک لیزر نیز می‌توان اعصاب ناحیه ای را ترمیم کرد و التهاب سلول ها را متوقف کرد.
 ** توجه داشته باشید زمان طلایی برای بازسازی و ترمیم اعصاب ناحیه ای تا 3 روز پس از جراحی دندان عقل است. **
 چنانچه بی‌حسی دهان و دندان شما برطرف نشد باید سریعا به دندان‌پزشک مراجعه کنید؛ تا توسط لیزر اعصاب آن ناحیه ترمیم شود. ابوالفضل

3 اسفند 1400
سلام. من ۴۵سال دارم و یه دندون عقل نهفته تو فک پایین دارم. تا حالا مشکلی نداشته ولی میترسم که در آینده اگه دچار مشکل بشه باید چکارکنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با عرض سلام و احترام خدمت شما، با توجه به اینکه طی این مدت دندان عقل نهفته شما مشکل ساز نشده است، احتمال کمی وجود دارد که در آینده مشکل ساز شود. اما باید به صورت مستمر و هر سال شرایط دندان عقل شما و دندان های اطراف توسط دندان پزشک و با عکس رادیو گرافی بررسی شود.


رضایی

27 بهمن 1400
من طبق عکس که گرفتم تو سن ۳۷ سالگی متوجه شدم دو تا از دندان های عقل پایین کاملا نهفته هستن تا حالا مشکلی برام نداشتن . باید چیکار کنمبا عرض سلام و احترام خدمت شما، از لحاظ علمی گفته میشود در شرایطی که فرد بالای 35 سال سن دارد و دندان های عقل وی نهفته است اما به سایر دندان ها آسیب نمیرساند و باعث ایجاد درد نمیشود، میتوان از جراحی و خارج کردن دندان عقل نهفته خودداری نماید.
البته باید توسط دندان پزشک معایینه شود و شرایط دندان عقل نهفته و سایر دندان ها کاملا بررسی شود.


شفیعی

24 بهمن 1400
سلام . بنده با مراجعه به کلینیک برای کشیدن دندان عقل دکتر فقط آمپول زد و کشید. جراحی خاصی انجام نداد و بخیه ای نزد. مشکلی پیش نمیاد آیا؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، احتمالا دندان شما به جراحی نیاز نداشته است و به طور کامل رشد داشته است. با رعایت نکات مراقبتی بعد از کشیدن دندان مشکلی برای شما پیش نمی‌آید.


سمیرا

23 بهمن 1400
سلام من دو روزه دندان نیمه نهفته ی عقلمو جراحی کردم مدام شقیقه ام درد میکنه بنظرتون این درد تا کی ادامه داره و اینکه بخیه هایی که برام زدن رو باید بکشم یا جذب میشن
با عرض سلام و ادب خدمت شما، احساس درد تا یک هفته بعد از کشیدن دندان طبیعی است و با توجه به باز بودن دهان شما این درد طبیعی است. جهت تسکین درد از مسکن استفاده کرده و مرتبا فضای دهان و دندان را با اب نمک و یا دهان شویه شستشو دهید. جهت کاهش درد نیز میتوانید از لیزر استفاده نمایید.در خصوص بخیه ها نیز باید از دندان پزشکتان بپرسید که از بخیه جذبی استفاده کرده اند یا خیر.

ستاره

18 بهمن 1400
من دندان عقلم با عصب فکم درگیر هست میترسم بکشمش اگه به فکم اسیب برسه با لیزر درمان میشه؟
 با عرض سلام و ادب خدمت شما؛ جای نگرانی وجود ندارد و اگر اعصاب فک شما طی جراحی آسیب ببیند  به کمک لیزر در چند جلسه و به صورت منظم می‌توان اعصاب ناحیه ای را ترمیم کرد و التهاب سلول ها را متوقف کرد.
 ** توجه داشته باشید زمان طلایی برای بازسازی و ترمیم اعصاب ناحیه ای تا 3 روز پس از جراحی دندان عقل است. **
 چنانچه بی‌حسی دهان و دندان شما برطرف نشد باید سریعا به دندان‌پزشک مراجعه کنید؛ تا توسط لیزر اعصاب آن ناحیه ترمیم شود. 


شهناز اشرفی

16 بهمن 1400
سلام دندان عقل فک سمت چپم به مرور تکه تکه می شکست و چیزی از آن نمانده اما اخیرا درد دارد طوری که بدون مسکن نمی خوابم و درد آن به گوش و شقیقه ام می زند از متخصص وقت دارم برای ماه بعد . آیا در حال حاضر باید آنتی بیوتیک باید بخورم و یا سریع به دکتر دیگری مراجعه کنم با عرض سلام و احترام خدمت شما، با توجه به اینکه ساختار دندان شما از بین رفته و دچار التهاب و درد شده است، به احتمال زیاد دندان شما دچار عفونت شده است و باید سریعا جهت درمان اقدام نمایید. البته تشخیص نهایی بعد از گرفتن عکس گرافی و توسط متخصص داده می‌شود. و باید ریشه های دندان شما که باقی مانده بررسی شود، اگر ریشه ها پیشرونده باشد باید خارج شود چرا که احتمال آسیب به سایر دندان ها را افزایش می‌دهد. علاوه بر این عفونت دندان عقل برای سایر دندان ها نیز مشکل آفرین می‌شود.
بعد از تشخیص متخصص تحت نظر ایشان باید از مسکن و آنتی بیوتیک، با توجه یه میزان عفونت دندان عقلتان، استفاده نمایید.حمید

10 بهمن 1400
ترس بنده حقیقتا از امپول نیست بیشتر از خود جراحی هست ایا شما با بیهوشی میتونید این عمل رو انجام بدید و اینکه ایا خطر دارد؟با عرض سلام و احترام شما میتوانید یک جلسه حضوری جهت مشاوره و صحبت با متخصص به کلینیک تشریف بیاورید و جهت درمان خود با ایشان مشورت نمایید.
جهت هماهنگی به شماره ی واتس آپ کلینیک پیام دهید. یا شماره تماستون رو در قسمت وقت دهی سایت بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

حمید

10 بهمن 1400
سلام خسته نباشید بنده دندان عقل نیمه نهفته دارم و بشدت از جراحی ترس دارم راهکاری هست برایه بندهبا عرض سلام و احترام خدمت شما، چنانچه ترس شما ناشی از تزریق آمپول بی حسی است، با استفاده از لیزر ناحیه ی تزریق آمپول بی حش شده و شما ابدا دردی را احساس نخواهید کرد.علاوه بر آن با استفاده از لیزر میتوان درد، عوارض، عفونت و التهاب بعد از جراحی دندان عقل  را کاهش داد.
نکته ی بعدی که به آسان تر شدن فرایند جراحی شما و در نهایت کاهش اضطراب شما کمک میکند، مهارت متخصص و جراح فک و صورت میباشد که باعث میشود جراحی سریع تر و آسان تر باشد.


شفیعی

8 بهمن 1400
متخصصتون چه روز هایی هستن؟با عرض سلام و احترام خدمت شما،باتوجه به متغیر بودن شیفت های متخصصان و دندان پزشکان کلینیک، برای اطلاع از زمان حضور ایشان با کلینیک تماس بگیرید.

محمد حسن امامی فرد

7 بهمن 1400
سلام من دندان عقل نیمه نهفته دارم گاهی درد میگیره چی کار کنم؟ باید بکشم؟ با عرض سلام و احترام خدمت شما،علت درد دندان عقل شما به علت درآمدن دندان و وجود لثه به روی دندان نیمه نهفته است  که ممکن است دندان عقل شما نیز دچار پوسیدگی شده باشد، بهتر است با عکس جهت معاینه به دندان پزشک مراجعه نمایید. چراکه ممکن است دچار عوارضی اعم از آسیب و عفونت در دندان های مجاور و لثه و ... شوید.

ساغر

7 بهمن 1400
سلام‌ من ۳۰ سالمه‌ دندان عقل نیمه نهفته دارم اگه نکشمش چی میشه؟
ابتدا باید همراه با عکس به دندان پزشک مراجعه نمایید، تشخیص در مورد کشیدن دندان عقل به مکان و نحوه ی قرار گیری دندان عقل بستگی دارد، چنانچه دندان عقل نزدیک به عصب یا سینوس باشداگر باعث ایجاد مشکل نشود، می‌توان جهت کشیدن آن دست نگه داشت، اما باید مرتبا بررسی و معاینه صورت گیرد تا موجب فشار و آسیب به سایر دندان ها نگردد. در غیر این صورت بهتر است دندان عقل شما کشیده شود تا عوارض احتمالی اعم از عفونت و کیست، پوسیدگی و آسیب به سایر دندان ها و ... نشود.


شهناز یمنی

3 بهمن 1400
10 روزه دندون عقلمو کشیدم فوق العاده درد دارم هیچی نمی تونم بخورم از مطالبتون دیدم فک کنم حفره دندونم خشکه بخاطر همین درد داری نمی دونم چیکار کنم دیگه مُسکن جواب نمی ده خیلی درد دارم خواهش می کنم راهنماییم کنید
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله به احتمال زیاد دندان شما دچار درای ساکت شده و جهت درمان باید به دندان  پزشکی مراجعه نمایید، تا محل تحت درمان معاینه شود و در صورت درای ساکت باید دندان پزشک محل تحت درمان را پانسمان کرده و درمان مربوطه صورت گیرد.


سمانه

28 دی 1400
ممنون از مطلبتون لیزر واقعا عوارضی نداره؟
با عرض سلام وادب خدمت شما، استفاده از لیزر کاملا بدون درد و عوارض می‌باشد، چراکه اشعه های لیزر که در دمان های گوناگون استفاده میشود کم توان بوده و هیچ گونه عوارضی نداردو طی چندین سال گذشته که لیزر در تمام دنیا استفاده شده است، هیچگونه عوارضی در مورد آن گزارش نشده است.


علی مینایی

28 دی 1400
سلام یه هفتست دندون عقل سمت چپم خیلی درد می‌کنه و فک کنم عفونت داره یعنی کل فک سمت چپم بالا و پایین درد و خارش داره عکس گرفتم وگفتن دندون عقلم به جای بالا به سمت راست در اومده چی کارر کنم؟ یعنی نیاز به جراحی داره؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به درد و عفونت دندان عقل، شما باید تحت نظر دندان پزشک یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کنید و پس از بهبود عفونت، جهت جراحی دندان عقل نهفته خود اقدام نمایید.
پیشنهاد میکنم مقاله جراحی دندان عقل با لیزر را در بخش مقالات سایت مطالعه نمایید.


رویا میرباقری

28 دی 1400
سلام من دو روزه فک پایین سمت راستم درد میکنه اونطوری که دیدم مثل اینکه دندون عقلم داره در میاد و بخشی از اون رفته زیر دندون بغلی همزمان لثه ام هم متورم شده و درد میکنه من چیکار کنم
با عرض سلام و احترام خدمت  شما، احتمالا دندان عقل شما نیمه نهفته است و دچار گیر غذایی می‌باشد، وباید جهت معاینه  همراه با عکس دندان عقل خود، به دندان پزشکی مراجعه کنید تا با توجه به نظر دندان پزشک اقدام به کشیدن دندان عقل خود کنید


حقیفت اله روحانی

19 دی 1400
خیلی ممنون استفاده کردم توضیحات کامل بود البته من خودم نرس هستم وخیلی از آمپول میترسم ولی همین امروز دندان عقلم در سن ۶۵ سلگی کشیدم چون خراب بود

احمدی

12 مرداد 1400
تشکر میکنم از مطالب مفید سایت بسیار کاربردی هستن

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن