×
آخرین بروز رسانی: 28 اردیبهشت 1401

اگر شما هم ترس از کشيدن دندان عقل خود داريد، در اين مقاله با ما همراه باشيد تا با اطلاع از مراحل درمان و عوامل موثر در درمان اعم از نقش متخصص و استفاده از لیزر در جراحی دندان عقل تا حد زيادی اين ترس و اضطراب را کاهش دهيد. 

Untitled-1.png

چرا باید دندان عقل را بکشیم؟

 1. عفونت و پوسیدگی تاج و ریشه دندان عقل و آسیب به دندان های مجاور 
 2. دندان های نهفته و یا نیمه نهفته ممکن است باعث ایجاد عفونت، التهاب و یا کیست در لثه شوند.
 3. درد مداوم در فک، گردن، گلو و گوش 
 4. ایجاد مشکلات سینوسی از جمله فشار و گرفتگی سینوس ها 
 5. احتمال آسیب به فک یا اعصاب دهان و دندان
 6. جهت رشد دندان عقل ممکن است باعث از بین بردن هم‌راستایی دندان‌ها شود.
 7. در برخی از موارد نیز چنانچه فرد قصد ارتودنسی داشته باشد، دندان‌های عقل به علت فضایی که اشغال کردند باید خارج شوند تا فضا برای حرکت دندان‌ها به منظور ردیف شدن آنها ایجاد شود.
و در نهایت دندان‌پزشک با بررسی فک، موقعیت دندان عقل و عکس رادیوگرافی تصمیم می‌گیرد که دندان عقل را بکشد یا خیر.  
Full Text.png

بهترین سن برای کشیدن دندان عقل:

به طور کلی بهتر است افراد ازسن 18 تا 21 سالگی جهت کشیدن دندان عقل اقدام نمایید. اما گاها ممکن است برخی افراد در سنین بالا تر نیز جهت کشیدن دندان عقل خود اقدام نمایند، اما باید توجه داشت ریشه های دندان در بزرگسالی مقاوم تر می‌شود به همین دلیل کشیدن دندان عقل دشوار تر می‌شود و ممکن است با درد و عوارض همراه باشد.در افراد مسن نیز هنگام جراحی احتمال شکستن استخوان فک وجود دارد.

 Wisdom-teeth-position-problems.jpg

مراحل جراحی دندان عقل  

 1. بررسی عکس بیمار و آماده سازی بیمار جهت جراحی 
 2. سپس دندان پزشک 10 تا 15 دقیقه قبل از جراحی با تزریق بی حسی موضعی در ناحیه استخوان فک و بافت لثه محلی که دندان عقل قرار دارد، باعث می شود که بی حسی عمیق و سپس اعصاب موجود در آن ناحیه دچار بی حسی شده و فرد هنگام درمان دردی را احساس نکند. 
 3. سپس تست بی حسی صورت میگیرد و در صورت نیاز، مجددا برای بیمار بی حسی تزریق میشود. 
 4. بعد از بی حسی کامل، جهت دسترسی به دندان و استخوان اطراف، با وسیله ای به نام الواتور برشی در لثه ایجاد میشود. 
 5. و دندان پزشک با حرکت دادن و خالی کردن کناره های دندان، به راحتی  ریشه دندان را لق میکند. 
 6. سپس با وسیله ای به نام فرز دندان را به صورت کامل و یا در صورت نیاز به صورت چند تکه بیرون می آورند.
 7. و هر گونه ذرات باقی مانده دندان یا استخوان برداشته می شود و محل جراحی تمیز می شود.
 8. سپس لثه بخیه می شود تا زودتر خوب شود اگر چه همیشه نیاز به این کار نیست.
 9. و در نهایت پانسمان روی محل کشیدن دندان قرار داده می شود تا خونریزی کنترل شده و لخته خون ایجاد نشود.
*البته میزان بی حسی دریافتی به شرایط بیمار، وزن بیمار و عوامل دیگری نیز بستگی دارد، و در طول درمان نیز اگر اثر بی حسی از بین برود مجددا برای شما بی حسی تزریق می‌شود؛ و شما طی درمان دردی را احساس نخواهید کرد. 

چنانچه دندان عقل به طور کامل رشد کرده باشد، دندان را با کشیدن خارج می‌کنند.
و اگر دندان عقل به صورت نهفته و یا نیمه نهفته باشد و خارج کردن آن کمی دشوار باشد، دندان عقل را با جراحی خارج می‌کنند. در این مرحله ممکن است دندان را به صورت یک باره خارج کنند و یا اگر ریشه دندان مقاوم و عمیق بوده ویا پوسیدگی دندان زیاد باشد، دندان شکسته شده و به صورت تکه تکه خارج می‌شودو به جراحی نیاز دارد.
در مواردی که دندان عقل وضعیت خاصی داشته باشد، اعم از قرار گیری بخشی از دندان در لثه و یا نهفته بودن دندان عقل و درگیری و تماس ریشه دندان عقل با اعصاب، علاوه بر جراحی به دقت زیادی نیز احتیاج دارد، چراکه اگر دندان عقل با دقت خارج نشود، ممکن است عصب دندان آسیب ببیند، که این آسیب می‌تواند موقت یا دائمی باشد.  

با فناوری لیزر نگران جراحی دندان عقل نباشید

در ابتدا محل تزریق آمپول بی حسی و اطراف آن را توسط اشعه های کم توان لیزر، بدون هیچ گونه درد و عارضه بی حس می‌کنند. و فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی دردی را احساس نمی‌کند.
علاوه بر آن با استفاده از لیزر میتوان درد بعد از کشیدن و یا جراحی را کاهش داده و سلول هایی که باعث بهبود سریع تر زخم می‌شوند را فعال کرد. و چنانچه اعصاب ناحیه ای دچار آسیب شوند به کمک لیزر میتوان آن را ترمیم کرد.  

دستگاه-لیزر-کلینیک-دریای-نور.jpg

دستگاه لیزر در کیلینیک دریای نور

Full Text (Contact) 3.png

نقش متخصص و جراح فک و صورت در جراحی دندان عقل

در شرایط حساس و جراحی های پیچیده و دندان های عقل با شرایط ویژه ، انتخاب یک متخصص مناسب جهت جراحی دندان عقل بسیار حائز اهمیت است. چرا که متخصص و جراح فک و صورت علاوه بر گذراندن دندان پزشکی عمومی 6 الی 7 ساله، به صورت تخصصی به انجام امور سخت و پیچیده ی جراحی فک و صورت پرداخته و به آناتومی فک و دندان ها و دندان هایی با شرایط ویژه و ساختارهای آناتومیک در حفره دهان به خوبی آشنایی دارند. در نتیجه طی جراحی به بافت دهان آسیبی وارد نمی‌شود. وبا استفاده درست از تکنیک دست اعم از نوع فشار وارده بر دندان، محل و نوع کشیدن دندان عقل ، جراحی دندان عقل با کمترین عوارض انجام میشود.
یک دندانپزشک خبره یا جراح فک و صورت ماهر می تواند جراحی دندان عقل را در یک جراحی سرپایی تحت درمان قرار دهد و از طرفی روند جراحی و کشیدن دندان عقل با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار درد و ناراحتی را اصلا احساس نمی کند، طوری که هنگام جراحی بیمار فکر میکند اصلا درمان شروع نشده است.

دکتر-علیزاده-تبریزی-متخصص-فک-و-صورت.jpg

دکتر علیزاده تبریزی جراح فک و صورت هنگام جراحی دندان عقل در کلینیک دریای نور

هزینه جراحی دندان عقل چه قدر است؟

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در برآورد هزینه جراحی دندان عقل مهارت و تخصص دندانپزشک (عمومی یا تخصصی) است، چراکه دندان پزشک متخصص با توجه به تکنیک های خاص که برای شرایط پیچده و دندان های پیچیده به کار میگیرد، هزینه بیشتری نسبت به دندان پزشک عمومی دریافت میکند.
 از طرفی خارج کردن دندان عقل نهفته، نیمه نهفته و یا دندان هایی با شرایط خاص مانند قرار گیری دندان عقل به روی عصب ویا دندان هایی با پوسیدگی زیاد، که حتما نیاز به جراحی دارند طبعا هزینه بیشتری نسبت به کشیدن دندان عقل خواهند داشت. 

Full Text (Visit).png
لینک های مرتبط:
گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 216

نظرات کاربران

الف‌.م

26 اردیبهشت 1401
سلام‌من۴۱سالمه‌از‌۲۵سالگی‌دندونای‌عقلم‌درآمده‌‌الان‌دندون‌فک‌پایین‌سمت‌راستم‌خیلی‌درد‌میکنه‌اینقدر‌کهدردش‌به‌گلوم‌هم‌ریخته‌‌نمی‌تونم‌آب‌دهانم‌وقورت‌بدم‌به‌نظر‌شما‌چیکار‌کنم‌از‌جراحی‌هم‌خیلی‌میترسم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به شدت درد ناشی از دندان عقل؛ احتمال عفونت و آسیب در این ناحیه زیاد است و بهتر است سریعا دندان عقل خود را خارج نمایید. با استفاده از فناوری لیزر و انتخاب متخصص جراحی فک و صورت ماهر میتوانید درد و عوارض بعد از جراحی و طبعا ترس و استرس خود را کاهش دهید.


افراسیابی

19 فروردین 1401
سلام من ۱۶ سالم هست پارسال یه تیکه کوچیک از دندون عقل فک بالاییم در اومده ولی تیکه دیگه اش در نیومده و الان جای اون تیکه که در نیومده ورم کردم دیشب تب گرفته بودم و الان سردرد و گوش درد دارم آیا نیاز به جراحی هست؟یا مشکل خاصی داره؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما بله قطعا دندان شما نیاز به جراحی دارد چرا که نیمه نهفته است و ممکن است دچار عفونت و آسیب به سایر دندان شود و بهتر است جهت جراحی به متخصص فک و صورت مراجعه کرده و اقدامات لازم را تحت نظر ایشان انجام دهید.
تماس با ما

عرفان

5 فروردین 1401
سلام من ۱۲ سالمه و همینطور که در متنتون فرمودید گفتید زمان مناسب ۱۸ تا ۲۱ سال هست میخواستم بپرسم ایا با امپول که وارد لثه بشه درد داره یا نه چون من خیلی از امپول و کشیدن دندان عقل میترسم ؟ اگه میشه راهنمایی کنید چون دندان عقل فک بالا هست.
با عرض سلام و احترام خدمت شما، جهت کاهش درد هنگامی ریق آمپول بی حسی می‌توانید از ليزر استفاده نمایید.
بی حسی با لیزر یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین مزایای استفاده از لیزر می‌باشد، در بی حسی با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی و اطراف آن را توسط اشعه های کم توان لیزر بی حس می‌کنند، و در این مرحله فرد هیچ گونه درد و یا سوزشی را احساس نمیکند و تنها ناحیه تحت درمان بی حس می‌شود، و در نهایت فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی دردی را احساس نمی‌کند.


erfan

5 فروردین 1401
سلام وقت بخیر من هر دو دندون های عقلم پایینم در اومده سه تا دکتر رفتم میگن باید بری پیش جراح فک صورت دلیلش چیه که متخصص جراحی نکرد؟
با عرض سلام و احترام خدمت شما ممکن است شرایط دندان شما و یا نحوه ی قرار گیری دندان های شما اعم از قرار گیری روی عصب، نهفته و یا نیمه نهفته بودن دندان شما و موارد یگر باعث شده است که جراحی دندان شما نیازمند تبحر و دانش متخصص فک و صورت گردد چراکه متخصص فک و صورت در خصوص جراحی دندان های پیچیده دانش و تجربه  کافی دارد.


زهرا

10 اسفند 1400
سلام خسته نباشید ببخشید استفاده از لیزر واقعا توی کاهش درد موقع جراحی تاثیر داره؟؟من شنیدم آمپولش خیلی درد داره و ۴تا دندون عقل که کاملا رشد کردن دارم که بشدت به دندونای کناریم فشار وارد میکنه و باعث کج شدن دندونام شده ولی به خاطر ترس و اضطراب از دردی که میگن داره به دکتر مراجعه نکردم اگه بخوام از لیزر استفاده کنم هزینه رو خیلی بالا میبره؟؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله لیزر تا حد زیادی به کاهش درد هنگام جراحی و درد،عفونت و عوارض بعد از جراحی کمک میکند. هنگام جراحی دندان عقل با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی،  با لیزر بی حس می‌شود و فرد برخورد آمپول (سوزن) با لثه را حس نمی‌کند.
و هنگامی که بیمار با درد دندان عقل مراجعه می‌کند و حتی باز نگه داشتن دهان برایشان مشکل است، با استفاده از لیزر محل درد بی حس می‌شود و ادامه‌ی درمان راحت تر می‌شود. و علاوه بر این بعد از جراحی دندان عقل با تابندن اشعه های کم توان لیزر به ناحیه تحت درمان، درد و عوارض بعد از جراحی کاهش می‌یابد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.علایی

7 اسفند 1400
سلام من ۲۲سال دارم ۳روز دوتا دندان عقل بالا و پایین سمت راست جراحی کردم خیلی فکم و سرم درد میکنه ب طوریکه با مسکن هم خوب نمیشه و نمیتونم بخوابم اصلا بنطرتون طبیعی
با عرض سلام و احترام احترام خدمت شما، با توجه به جراحی دندان عقل دوران نقاهت شما  ممکن است یک هفته الی 10 روز ادامه داشته باشد. بهتر است طی این مدت به صورت مداوم از مسکن  استفاده نمایید و فضای دهان و دندان خود را با اب نمک و دهان شویه شستوشو دهید.


محمدی

6 اسفند 1400
سلام .من دندون عقل پایین سمت راستم خارج شده ولی رفتم پیش دندانپزشک برای کشیدن گفتن که باید جراحی بشه مگه دندونی که کاملا در اومده و نهفته یا نیمه نهفته نیست رو راحت تر نمیکشن؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، تنها معیار جهت جراحی شیوه رویش دندان های عقل نیست و ریشه دندان و نحوه ی قرار گیری آن نیز بسیار مهم است. ریشه های عمیق که به استخوان متصل هستند نیز نیاز به جراحی دارند.


حمیدی

5 اسفند 1400
سلام وقتتون بخیر من تقریبا ی هفتس دندون عقل سمت راست پایین ب علت پوسیدگی کشیدم دو روز اول غذا نتونستم بخورم فکم بالا نمیومد تا امروز مسکن هرچهارساعت و قرص اموکسی و مترونیدازول هرهشت ساعت بطور مرتب و سروقت انداختم دوروزه با اب نمک هم میشورم و اصلا نزاشتم غذا ب داخل حفرش بره اما بشدت درد میکنه درواقع کل دندون های اون قسمت بالا و پایین درد میکنن و دردش اصلا اروم نمیشه علت چیست ؟ممکنه عفونت کرده باشه؟و اینکه من روزهای اول داخل حفره یکم سفیدی میدیدم ممکن تمام دندون درنیاورده باشن؟ واینکه این حفره کی بسته میشه؟ ممنون میشم جواب منو بدیدبا عرض سلام و ادب خدمت شما، اگر روی حفره و محل تحت درمان تا حدودی توسط لثه پوشانده شده باشد، به این معناست که محل تحت درمان درحال ترمیم است اما اگر حفره در محل درمان باز است و درد مداوم و شدید در محل کشیدن دندان عقل دارید و درد شما کاهش نداشته است،  احتمالا دچار درای ساکت شده اید و باید جهت درمان و کاهش درد به دندان پزشک مراجعه نمایید.
البته احساس درد در این ناحیه طبیعی است چرا که احتمالا جراحی سختی داشته اید. سفیدی ای که مشاهده کرده اید احتمالا استخوان است و جای نگرانی ندارد.


بابایی

4 اسفند 1400
من دو روزه دندون عقل نیمه نهفته م رو با جراحی خارج کردن.با اینکه دو داروی انتی بیوتیک و ضد درد دارم استفاده میکنم همچنان درد دارم و اینکه گوشه زبانم هم درد دارم آیا طبیعی هستش؟در این حد ک غذا رو نمیتونم قورت بدم.دندونم چند تا تکه شد ک ب زور خارج کردن.احتمال اینکه باز تکه ای جا بمونه هست؟اگه جا بمونه مشکل ایجاد میکنه؟
با عرض سلام و احترام خدمت شما، به احتمال زیاد جراحی شما سخت بوده است  و بعد از دو روز احساس درد در ناحیه تحت درمان طبیعی است، چرا که طی جراحی با عضلات آن ناحیه فشار وارد شده است و دندان عقل شما خارج شده است، به همین دلیل درد در این  ناحیه طبیعی است. دارو های تجویز شده را مرتبا مصرف نمایید.  اگر تکه ای از آن دندان باقی مانده باشد جای نگرانی ندارد، بهتر است با عکس به دندان پزشک مراجعه نمایید و  با توجه به اندازه آن اقدام به خارج سازی نمایند.


فریبا ایزدی

4 اسفند 1400
با سلام، دندون عقل من یه قسمتیش شکسته عکس گرفتم گفتند که چون روی عصبی باید جراحی بشه،خیلی میترسم، با توجه به شرایطی که دندونم داره ینی قسمتیش شکسته و روی عصبه اگر دندونم رو نکشم مشکلی بوجود میاد؟من ۴۴ سالم هست
با عرض سلام و احترام خدمت شما، با توجه به شکستگی دندان شما احتمال وجود عفونت در آن ناحیه زیاد است و بهتر است جهت جراحی و خارج سازی دندان عقلتان اقدام نمایید. در خصوص اینکه دندان نزدیک عصب است باید حتما به متخصص فک و صورت مراجعه نمایید چراکه شرایط دندان حساس است. ایشان با عکس cbct و با توجه به مهارتی که در جراحی دندان های حساس دارند بدون آسیب دندان عقل شما را خارج میکنند.
در صورتی که طی جراحی دندان عقل به عصب دندان آسیب وارد شود، باید هر چه سریع تر به جراح مراجعه کنید. در صورتی که پس از رفع اثر بیحسی احساس صورت ظرف مدت ۶ تا ۸ هفته باز نگشت، بیمار باید هر چه سریع تر به یک جراح متخصص برای ترمیم اعصاب مراجعه کند.
ترمیم اعصاب ناحیه ای به کمک لیزر:
 علاوه بر این به کمک لیزر نیز می‌توان اعصاب ناحیه ای را ترمیم کرد و التهاب سلول ها را متوقف کرد.
 ** توجه داشته باشید زمان طلایی برای بازسازی و ترمیم اعصاب ناحیه ای تا 3 روز پس از جراحی دندان عقل است. **
 چنانچه بی‌حسی دهان و دندان شما برطرف نشد باید سریعا به دندان‌پزشک مراجعه کنید؛ تا توسط لیزر اعصاب آن ناحیه ترمیم شود. ابوالفضل

3 اسفند 1400
سلام. من ۴۵سال دارم و یه دندون عقل نهفته تو فک پایین دارم. تا حالا مشکلی نداشته ولی میترسم که در آینده اگه دچار مشکل بشه باید چکارکنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با عرض سلام و احترام خدمت شما، با توجه به اینکه طی این مدت دندان عقل نهفته شما مشکل ساز نشده است، احتمال کمی وجود دارد که در آینده مشکل ساز شود. اما باید به صورت مستمر و هر سال شرایط دندان عقل شما و دندان های اطراف توسط دندان پزشک و با عکس رادیو گرافی بررسی شود.


رضایی

27 بهمن 1400
من طبق عکس که گرفتم تو سن ۳۷ سالگی متوجه شدم دو تا از دندان های عقل پایین کاملا نهفته هستن تا حالا مشکلی برام نداشتن . باید چیکار کنمبا عرض سلام و احترام خدمت شما، از لحاظ علمی گفته میشود در شرایطی که فرد بالای 35 سال سن دارد و دندان های عقل وی نهفته است اما به سایر دندان ها آسیب نمیرساند و باعث ایجاد درد نمیشود، میتوان از جراحی و خارج کردن دندان عقل نهفته خودداری نماید.
البته باید توسط دندان پزشک معایینه شود و شرایط دندان عقل نهفته و سایر دندان ها کاملا بررسی شود.


شفیعی

24 بهمن 1400
سلام . بنده با مراجعه به کلینیک برای کشیدن دندان عقل دکتر فقط آمپول زد و کشید. جراحی خاصی انجام نداد و بخیه ای نزد. مشکلی پیش نمیاد آیا؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، احتمالا دندان شما به جراحی نیاز نداشته است و به طور کامل رشد داشته است. با رعایت نکات مراقبتی بعد از کشیدن دندان مشکلی برای شما پیش نمی‌آید.


سمیرا

23 بهمن 1400
سلام من دو روزه دندان نیمه نهفته ی عقلمو جراحی کردم مدام شقیقه ام درد میکنه بنظرتون این درد تا کی ادامه داره و اینکه بخیه هایی که برام زدن رو باید بکشم یا جذب میشن
با عرض سلام و ادب خدمت شما، احساس درد تا یک هفته بعد از کشیدن دندان طبیعی است و با توجه به باز بودن دهان شما این درد طبیعی است. جهت تسکین درد از مسکن استفاده کرده و مرتبا فضای دهان و دندان را با اب نمک و یا دهان شویه شستشو دهید. جهت کاهش درد نیز میتوانید از لیزر استفاده نمایید.در خصوص بخیه ها نیز باید از دندان پزشکتان بپرسید که از بخیه جذبی استفاده کرده اند یا خیر.

ستاره

18 بهمن 1400
من دندان عقلم با عصب فکم درگیر هست میترسم بکشمش اگه به فکم اسیب برسه با لیزر درمان میشه؟
 با عرض سلام و ادب خدمت شما؛ جای نگرانی وجود ندارد و اگر اعصاب فک شما طی جراحی آسیب ببیند  به کمک لیزر در چند جلسه و به صورت منظم می‌توان اعصاب ناحیه ای را ترمیم کرد و التهاب سلول ها را متوقف کرد.
 ** توجه داشته باشید زمان طلایی برای بازسازی و ترمیم اعصاب ناحیه ای تا 3 روز پس از جراحی دندان عقل است. **
 چنانچه بی‌حسی دهان و دندان شما برطرف نشد باید سریعا به دندان‌پزشک مراجعه کنید؛ تا توسط لیزر اعصاب آن ناحیه ترمیم شود. 


شهناز اشرفی

16 بهمن 1400
سلام دندان عقل فک سمت چپم به مرور تکه تکه می شکست و چیزی از آن نمانده اما اخیرا درد دارد طوری که بدون مسکن نمی خوابم و درد آن به گوش و شقیقه ام می زند از متخصص وقت دارم برای ماه بعد . آیا در حال حاضر باید آنتی بیوتیک باید بخورم و یا سریع به دکتر دیگری مراجعه کنم با عرض سلام و احترام خدمت شما، با توجه به اینکه ساختار دندان شما از بین رفته و دچار التهاب و درد شده است، به احتمال زیاد دندان شما دچار عفونت شده است و باید سریعا جهت درمان اقدام نمایید. البته تشخیص نهایی بعد از گرفتن عکس گرافی و توسط متخصص داده می‌شود. و باید ریشه های دندان شما که باقی مانده بررسی شود، اگر ریشه ها پیشرونده باشد باید خارج شود چرا که احتمال آسیب به سایر دندان ها را افزایش می‌دهد. علاوه بر این عفونت دندان عقل برای سایر دندان ها نیز مشکل آفرین می‌شود.
بعد از تشخیص متخصص تحت نظر ایشان باید از مسکن و آنتی بیوتیک، با توجه یه میزان عفونت دندان عقلتان، استفاده نمایید.حمید

10 بهمن 1400
ترس بنده حقیقتا از امپول نیست بیشتر از خود جراحی هست ایا شما با بیهوشی میتونید این عمل رو انجام بدید و اینکه ایا خطر دارد؟با عرض سلام و احترام شما میتوانید یک جلسه حضوری جهت مشاوره و صحبت با متخصص به کلینیک تشریف بیاورید و جهت درمان خود با ایشان مشورت نمایید.
جهت هماهنگی به شماره ی واتس آپ کلینیک پیام دهید. یا شماره تماستون رو در قسمت وقت دهی سایت بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

حمید

10 بهمن 1400
سلام خسته نباشید بنده دندان عقل نیمه نهفته دارم و بشدت از جراحی ترس دارم راهکاری هست برایه بندهبا عرض سلام و احترام خدمت شما، چنانچه ترس شما ناشی از تزریق آمپول بی حسی است، با استفاده از لیزر ناحیه ی تزریق آمپول بی حش شده و شما ابدا دردی را احساس نخواهید کرد.علاوه بر آن با استفاده از لیزر میتوان درد، عوارض، عفونت و التهاب بعد از جراحی دندان عقل  را کاهش داد.
نکته ی بعدی که به آسان تر شدن فرایند جراحی شما و در نهایت کاهش اضطراب شما کمک میکند، مهارت متخصص و جراح فک و صورت میباشد که باعث میشود جراحی سریع تر و آسان تر باشد.


شفیعی

8 بهمن 1400
متخصصتون چه روز هایی هستن؟با عرض سلام و احترام خدمت شما،باتوجه به متغیر بودن شیفت های متخصصان و دندان پزشکان کلینیک، برای اطلاع از زمان حضور ایشان با کلینیک تماس بگیرید.

محمد حسن امامی فرد

7 بهمن 1400
سلام من دندان عقل نیمه نهفته دارم گاهی درد میگیره چی کار کنم؟ باید بکشم؟ با عرض سلام و احترام خدمت شما،علت درد دندان عقل شما به علت درآمدن دندان و وجود لثه به روی دندان نیمه نهفته است  که ممکن است دندان عقل شما نیز دچار پوسیدگی شده باشد، بهتر است با عکس جهت معاینه به دندان پزشک مراجعه نمایید. چراکه ممکن است دچار عوارضی اعم از آسیب و عفونت در دندان های مجاور و لثه و ... شوید.

ساغر

7 بهمن 1400
سلام‌ من ۳۰ سالمه‌ دندان عقل نیمه نهفته دارم اگه نکشمش چی میشه؟
ابتدا باید همراه با عکس به دندان پزشک مراجعه نمایید، تشخیص در مورد کشیدن دندان عقل به مکان و نحوه ی قرار گیری دندان عقل بستگی دارد، چنانچه دندان عقل نزدیک به عصب یا سینوس باشداگر باعث ایجاد مشکل نشود، می‌توان جهت کشیدن آن دست نگه داشت، اما باید مرتبا بررسی و معاینه صورت گیرد تا موجب فشار و آسیب به سایر دندان ها نگردد. در غیر این صورت بهتر است دندان عقل شما کشیده شود تا عوارض احتمالی اعم از عفونت و کیست، پوسیدگی و آسیب به سایر دندان ها و ... نشود.


شهناز یمنی

3 بهمن 1400
10 روزه دندون عقلمو کشیدم فوق العاده درد دارم هیچی نمی تونم بخورم از مطالبتون دیدم فک کنم حفره دندونم خشکه بخاطر همین درد داری نمی دونم چیکار کنم دیگه مُسکن جواب نمی ده خیلی درد دارم خواهش می کنم راهنماییم کنید
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله به احتمال زیاد دندان شما دچار درای ساکت شده و جهت درمان باید به دندان  پزشکی مراجعه نمایید، تا محل تحت درمان معاینه شود و در صورت درای ساکت باید دندان پزشک محل تحت درمان را پانسمان کرده و درمان مربوطه صورت گیرد.


سمانه

28 دی 1400
ممنون از مطلبتون لیزر واقعا عوارضی نداره؟
با عرض سلام وادب خدمت شما، استفاده از لیزر کاملا بدون درد و عوارض می‌باشد، چراکه اشعه های لیزر که در دمان های گوناگون استفاده میشود کم توان بوده و هیچ گونه عوارضی نداردو طی چندین سال گذشته که لیزر در تمام دنیا استفاده شده است، هیچگونه عوارضی در مورد آن گزارش نشده است.


علی مینایی

28 دی 1400
سلام یه هفتست دندون عقل سمت چپم خیلی درد می‌کنه و فک کنم عفونت داره یعنی کل فک سمت چپم بالا و پایین درد و خارش داره عکس گرفتم وگفتن دندون عقلم به جای بالا به سمت راست در اومده چی کارر کنم؟ یعنی نیاز به جراحی داره؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما، با توجه به درد و عفونت دندان عقل، شما باید تحت نظر دندان پزشک یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کنید و پس از بهبود عفونت، جهت جراحی دندان عقل نهفته خود اقدام نمایید.
پیشنهاد میکنم مقاله جراحی دندان عقل با لیزر را در بخش مقالات سایت مطالعه نمایید.


رویا میرباقری

28 دی 1400
سلام من دو روزه فک پایین سمت راستم درد میکنه اونطوری که دیدم مثل اینکه دندون عقلم داره در میاد و بخشی از اون رفته زیر دندون بغلی همزمان لثه ام هم متورم شده و درد میکنه من چیکار کنم
با عرض سلام و احترام خدمت  شما، احتمالا دندان عقل شما نیمه نهفته است و دچار گیر غذایی می‌باشد، وباید جهت معاینه  همراه با عکس دندان عقل خود، به دندان پزشکی مراجعه کنید تا با توجه به نظر دندان پزشک اقدام به کشیدن دندان عقل خود کنید


حقیفت اله روحانی

19 دی 1400
خیلی ممنون استفاده کردم توضیحات کامل بود البته من خودم نرس هستم وخیلی از آمپول میترسم ولی همین امروز دندان عقلم در سن ۶۵ سلگی کشیدم چون خراب بود

احمدی

12 مرداد 1400
تشکر میکنم از مطالب مفید سایت بسیار کاربردی هستن

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن