×
آخرین بروز رسانی: 20 آذر 1401

مثل هر فعالیت اجتماعی دندان پزشکی هم بر اساس تغیرات تکنولوژی دستخوش تغیراتی می‌شود. یکی از این تغیرات بزرگ، به کارگیری فناوری لیزر در دندان پزشکی طی چند سال اخیر بوده است 
 لیزر دندان پزشکی در واقع نوعی نور نامرئی است که بدون درد و عوارض باعث تسهیل فرایند درمان و کاهش درد و عوارض می‌شود

نحوه استفاده از لیزر

همه‌ی لیزرها با ارسال انرژی به شکل نور کار می‌کنند، این سازه انرژی نوری را در یک پرتو بسیار باریک و متمرکز ایجاد می‌کند. نور لیزر زمانی که به بافت برخورد می‌کند واکنشی در آن ایجاد می‌کند و به آن اجازه می‌دهد بافت را جدا کند، شکل دهد یا برای تبخیر کردن بافتی که در تماس با آن قرار دارد استفاده می‌شود، علاوه بر این برای تراشیدن بافت نرم وسخت و تسهیل در روند درمان استفاده می‌شود.


درمان ریشه با لیزر.jpg


انواع لیزر

لیزر دندان پزشکی را می‌توان با روش های مختلفی طبقه بندی کرد. با توجه به بافت و طول موج مورد استفاده در دستگاه لیزر،  لیزرها به دودسته : 
 1. بافت نرم (لثه ها ) 
 2. لیزر بافت سخت (دندان ها و استخوان ها ) تقسیم می‌شوند.

کاربرد لیزر

در حال حاضر لیزر دندانپزشکی  کاربرد های گوناگونی دارد اعم از: 

1.بی حسی با لیزر

بی حسی با لیزر یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین مزایای استفاده از لیزر در دندان پزشکی می‌باشد، و یکی از اصلی ترین عوامل دندانپزشکی بدون درد است؛ در بی حسی با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی و اطراف آن را توسط اشعه های کم توان لیزر بی حس می‌کنند، و در این مرحله فرد هیچ گونه درد و یا سوزشی را احساس نمیکند و تنها ناحیه تحت درمان بی حس می‌شود، و در نهایت فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی دردی را احساس نمی‌کند و فرایند بی حسی سریع تر خواهد بود.
بی حسی توسط لیزر در درمان اطفال نیز بسیار موثر بوده و به کاهش درد، استرس و اضطراب کودکان نیز کمک شایانی خواهد کرد. در صورتی که درمان عمقی نبوده و به درمان ریشه یا پاپکتومی نیاز نباشد می‌توان طبق نظر دندان پزشک و متخصص اطفال تنها از لیزر دندانپزشکی جهت بی حسی ناحیه تحت درمان استفاده گردد.

2. کاهش درد پس از درمان:

یکی دیگر از بهترین مزایای استفاده از لیزر کمک به کاهش درد پس از درمان هایی نظیر جراحی دندان عقل، کشیدن دندان، ایمپلنت، درمان ریشه و ...  می‌باشد، تاباندن اشعه های کم توان لیزر به ناحیه تحت درمان در کاهش درد، تورم، عفونت و عوارض بعد از درمان کمک می‌کنند.

3. درمان ریشه:

یکی از مواردی که تحت عنوانروش جدید  درمان ریشه عنوان می‌شود، استفاده از لیزر دندان پزشکی در فرایند درمان ریشه (عصب کشی) است؛ که اساسا همان روش قدیمی و معمول درمان ریشه  می‌باشد، چرا که علاوه بر بی حسی با لیزر و استفاده از لیزر جهت کاهش درد دندان عصب کشی شده، با استفاده از لیزر می‌توان ضدغفونی دندان را به طور کامل انجام داد، چراکه ممکن است در روش های معمول و بدون لیزر این پاکسازی و ضدعفونی به طور کامل انجام نشود، علاوه بر این

 • لیزر می‌تواند بافت آسیب دیده را با دقت و سرعت بالاتری ترمیم کند.
 •   آسیب کمتری به دندان و بافت های اطراف می‌رساند .
 • خونریزی به مقدار قابل توجهی کمتر میشود.
 • احتمال عصب کشی مجدد را تا حد زیادی کاهش دهد.

Full Text (Contact) 3.png

4. فرنکتومی

فرنوم ها در بخش های مختلف بدن ما وجود دارند و کارشان محدود کردن حرکات اندام ها اعضای بدن است (چین پوستی در زیر قسمت جلویی زبان که به کف دهان چسبیده است.) و اگر بزرگتر و حجیم تر از حالت طبیعی باشد ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. و در برخی از کودکان این عارضه مادرزادی است که بند لب یا زیر زبان حرکت را محدود می‌کند و نوزاد نمی‌تواند به راحتی شیر را از سینه مادر بمکد . علاوه بر این موجب ایجاد عارضه های دیگری می‌گردد از جمله:

 • سوءهاضمه 
 • مسدود شدن مجرای هوا 
 • اختلال گفتار 
 • فاصله دار شدن دندان ها 
 • یا پوسیدگی دندان را در پی دارد.

جهت رفع این عارضه  این فرنوم جراحی می‌شود اما امروزه به جای تیغ جراحی از لیزر جهت فرنکتومی استفاده می‌کنند. و این امر باعث می‌شود این عمل در کوتاه ترین زمان بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بخیه انجام شود؛ و از طرفی بدون نیاز به بی هوشی است وآسیب های احتمالی ناشی از بیهوشی  را برای نوزادان از بین می‌برد. 


فرنوم فک بالا.jpg

5. بلیچینگ

در این امر لیزر به عنوان یک منبع حرارتی عمل کرده به این صورت که پس از ایزوله کردن دندان ها و مطمئن شدن ایمنی بافت لثه، ژلی حاوی هیدروژن پراکسید یا کارباماید پر اکسید (با غلظت نسبتا بالا ) را روی دندان قرار می‌دهند. این ژل خودبخود دندان ها را سفید نمی‌کند و نیاز عامل خارجی (مثل نور) دارد. از لیزر برای این مرحله استفاده می‌شود و باعث می‌شود :

 • خاصیت عامل بلیچینگ را افزایش یابد.

 • فرایند بلیچینگ را سریع تر می‌کند.
 • و از حساس شدن دندان ها که بعد از بیلیچینگ پیش می‌آید ، جلوگیری می‌کند.

 6.ارتودنسی بافت نرم

در واقع فرایندب به نام ردیف کردن دندان ها با لیزر در دندان پزشکی وجود ندارد و لیزر دندانپزشکی تنها کمک کننده در فرایند درمان اردتودنسی است، و به صورت غیر مستقیم باعث افزایش سرعت این فرایند می‌شود و با 3 تا 4 جلسه مراجعه به متخصص ارتودنسی و انجام ارتودنسی با لیزر میتوان این پروسه ی طولانی را کوتاه تر کرد. در ارتودنسی به کمک  لیزر دندانپزشکی  تاج دندان ها تراشیده می‌شوند و ریشه دندان ها حرکتی نخواهد کرد. و طی این فرایند با گذشت زمان شکل دندان ها مرتب می‌شود.

7. از بین بردن سیاهی لثه ها 

 در برخی افراد تماما یا بخش هایی از لثه آن ها سیاه یا قهوه ای رنگ است که این موضوع عوامل مختلفی دارد. اعم از ژنتیک، استفاده از دخانیات، عفونت و بیماری لثه و یا ابتلا برخی از بیماری ها  امروزه به کمک لیزر و طول موج های مشخصی که دارد، می‌توان این لکه ها را شناسایی و بدون هیچگونه درد و عوارضی درمان کرد. البته توجه داشته باشید چنانچه عواملی اعم از مصرف سیگار و دخانیات موجب این عارضه شده باشد می‌توان با لیزر دندان پزشکی رنگ لثه ها را تغیر داد.

سیاهی لثه.jpg

8. سهولت در فرایند درمان ایمپلنت

جهت درمان ایمپلنت ابتدا بافت لثه را برش داده تا پیچ ایمپلنت را در فک قرار دهند، در این مرحله با کمک لیزردندان پزشکی پس ازجراحی ایمپلنت بافت اضافی لثه برداشته شده و نیاز به استفاده از تیغ جراحی را کاهش می‌دهد؛  علاوه بر این استفاده از لیزر در بی حسی و بعد از فرایند درمان ایمپلنت  در کاهش درد نیز بسیار موثر خواهد بود و درنتیجه دوره نقاهت پس ازجراحی ایمپلنت را کاهش داده ، عفونت و خونریزی نیز کمتر می‌شود.

9. لیفت لثه

لیفت لثه یا افزایش طول تاج برای افرادی مناسب است که:

 • فرم استخوان فک نامناسبی دارد 

 • بافت استخوانی اطراف دندان ها پیشروی کرده 
 • لب بالایی کوتاهی دارند 
 •  پوشش بافت لثه ای بیش از حد است؛ به حدی که مقداری از سطح دندان ها را می‌پوشاند.
 • و نصب براکت ها‌ی ارتودنسی به سختی انجام می‎شود.
در این صورت با استفاده از لیزر مقداری از بافت لثه از بین خواهدرفت و طی این فرایند فرد هیچ‌گونه دردی تجربه نخواهد کرد و عوارضی در بر نخواهد داشت.

لیفت لثه.jpg

9.از بین بردن ضایعات بافت نرم 

آفت دهان  ویا تبخال یکی از شایع ترین مشکلات بافت نرم است و موضوعی ست که اغلب ما با آن درگیر هستیم. با استفاده از لیزر دندانپزشکی این عارضه درمان شده و یا التهاب، سوزش و درد آن کنترل می‌گردد.

آفت دهان:

آفت دهان دلایل متفاوتی دارد و نمی‌توان به طور قطع علت این عارضه دهانی را متوجه شد، چراکه عوامل دخیل درآفت دهان زیاد است. چنانچه دلیل آفت دهان میکروب و یا استفاده از مواد غذایی آلوده باشد؛  استفاده از پرتو های کم توان لیزر می‌تواند باعث بهبودی سریع و از بین بردن علت ایجاد آفت باشد، و اگر علت آفت موارد دیگری باشد استفاده از لیزر جهت کاهش درد،سوزش و التهاب موثر خواهد بود علاوه بر این  بازه ی زمانی درمان آفت  که یک هفته طول می‌باشد،  به کمک لیزر به 2 تا 3 روز کاهش میابد و در این حالت لیزر نقش تسکین دهنده دارد. 

تبخال:

علت تبخال ناشی از ویروسی در بدن فرد  می‌باشد. و استفاده از لیزر در آن ناحیه موجب می‌شود مدت زمان بهبودی تبخال که دو هفته می‌باشد نهایتا به 3 الی 4 روز کاهش یابد و درد آن نیز در همان روز از بین برود. دو تا سه روز بعد از تبخال بهتر است جهت درمان با لیزر مراجعه نمایید.

 10.اصلاح لبخند

افرادی که هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه هایشان نمایان می‌شود به اصطلاح گفته می‌شود این افراد لبخند لثه ای دارند. در این صورت بخش اضافه ی لثه و استخوان برداشته می‌شود. 
در فرایند اصلاح لبخند به کمک لیزر دندانپزشکی هم بافت لثه و هم استخوان را برای ساختار سالم تر دندان تغیر شکل می‌دهند؛ برای این افراد بافت اضافه لثه را با لیزر برمی‌دارند و خط لثه را کمی عقب تر می‌برند. و طبیعتا درمانی با کمترین میزان درد و خونریزی خواهد بود.

اصلاح لبخند.jpg

 11. . جرم گیری دندان به کمک لیزر دندانپزشکی

قبل یا بعد از فرایند جرم گیری دندان، برای از بین بردن باکتری های زیر خط لثه که عامل بیماری لثه هستند، به این ناحیه پرتو لیزر تابانده می‌شود. تاباندن پرتو لیزر به خط زیر لثه احتمال ایجاد بیماری مجدد لثه را به شدت کاهش می‌دهد و به اتصال سالم و قوی تر بافت لثه کمک می‌کند. علاوه بر آن با استفاده از لیزر هنگام جرم گیری دندان های بسیار حساس،و افرادی که هنگام جرم گیری دچار درد دندان می‌شوند، می‌توان حساسیت و درد دندان هنگام جرم گیری را تا حد زیادی کاهش داد.

13. نمایان کردن دندان نیمه نهفته

با کمک لیزر می‌توان بدون درد و خونریزی دندان های نهفته یا نیمه نهفته را نمایان کرد.

 • به این صورت که از طریق لیزر لثه را نصف کرده
 • سپس با لوازم استریل آن را از محل جدا می‌کنیم.
 • و در آخر با استفاده از لیزر آن محل را جوش می‌دهیم.
 • در نهایت جهت کاهش درد نیز از لیزر استفاده می‌شود.

14. کشیدن دندان عقل 

با استفاده لیزر دندان پزشکی می‌توان دندان عقل را به شکل خاص و کارآمدی خارج کرد .به لطف دقت لیزر حتی نواحی ای که در مجاورت اعصاب هستند به گونه ای هدفمند درمان می‌گردد که مرکز درد دست نخورده باقی بماند و درد وخون ریزی به میزان قابل توجه ای کاهش می‌یابد. و به دلیل خواص ضد باکتریایی لیزر و استفاده جهت کاهش درد بعد از جراحی دندان عقل در اکثر مواقع می‌توان از مصرف آنتی بیوتیک ها خودداری کرد. 

عقل.jpg

15. ترمیم اعصاب ناحیه ای: 

یکی از اصلی ترین نگرانی افراد هنگام جراحی دندان عقل فک پایین که در نزدیکی عصب قرار دارد، آسیب عصب فک پایین است؛ در صورتی که طی جراحی دندان عقل عصب فک پایین دچار آسیب گردد، به کمک لیزر می‌توان اعصاب آن نواحی را ترمیم و التهاب سلول ها را متوقف کرد.چنانچه بی‌حسی دهان و دندان شما برطرف نشد باید سریعا به دندان‌پزشک مراجعه کنید؛ تا توسط لیزر اعصاب آن ناحیه ترمیم شود.

** توجه داشته باشید زمان طلایی برای بازسازی و ترمیم اعصاب ناحیه ای تا 3 روز پس از جراحی دندان عقل است. **

16. از بین بردن تومور های خوش خیم

لیزر ها می‌توانند تومور های خوش‌خیم کام، لثه و کناره های لب و گونه ها را از طریق روشی بدون درد و خونریزی حذف کنند.

17. کنترل سندروم گگ (حالت تهوع در دندان پزشکی):

فردی که دچار این سندروم است، توانایی تحمل اجسام  و ابزار دندان پزشکی در دهان خود را ندارد  و یا از جمع شدن آب در گلوی خود دچار حالت تهوع می‌شود.حتی ممکن است اگر مسواکی که استفاده می‌کنند، کمی بزرگ باشد نیز این فرد دچار حالت تهوع شود، واین موضوع ممکن است، حین درمان دندانپزشکی، درمان را دشوار و حتی غیر ممکن می کند. 

چه چیزی باعث رفلکس افراطی می شود؟

دلایل رفلکس افراطی ممکن است روانشناسی، فیزیولوژیک یا هر دو باشد. دلایلی اعم از تجربه ناخوشایند و استرس و اضطراب و ترس نیز در این امر تاثیرگذار است.

 از بین بردن حس حالت تهوع با لیزر:

با استفاده از تاباندن‌ لیزر کم توان به نقطه ی گگ  که روی مچ دست شما قرار دارد، تنها در چند ثانیه و بدون درد و عوارض احساس ناخوشایند تهوع در فرد کنترل میشود.به  ویژه افرادی که برای انجام اعمال دندان پزشکی کاندید انجام سدیشن (بیهوشی موضعی در دندان پزشکی) هستند میتوانند با کمترین هزینه و بدون عوارض در کوتاه ترین زمان ممکن بدون احساس تهوع درمان خود را با کمک لیزر انجام دهند.

لیزر بافت سخت

پرتو هایی که اغلب روی بافت های سختی مثل میای دندان تاثیر میگذارند. 

1. تشخیص به موقع مشکلات دندان و دهان 
2. درمان حساسیت دندانی 
3. پرکردن دندان 
4.پیشگیری از پوسیدگی دندان
5. برداشتن لکه های سفید بعد از ارتودنسی 
6. خشک کردن و ضدعفونی بافت سخت

 فواید لیزر

 1. بدون نیاز به بی‌حسی
 2. لیزر نیاز به بخیه را در بافت نرم کاهش می‌دهد.
 3. خونریزی به حداقل می‌رسد. (لیزر مانع لخته شدن خون می‌شود .)
 4. در برخی از روش ها نیاز به بیهوشی ندارد.
 5. احتمال عفونت باکتریایی خیلی کمتر است.
 6. زخم ها به سرعت بهبود می‌یابند و امکان بازسازی بافت ها وجود دارند.
 7. در این روش آسیب کمتری به بافت های اطراف می‌رسد.
 8. و بیمار دوره نقاهت راحت تر و سریع تری دارد.
** اما به طور کلی نمی‌توان گفت لیزر دندانپزشکی دندان هیچ دردی روی دندان ها ایجاد نمی‌کند ، زیرا احساس درد یک احساس ذهنی است. **

معایب و خطرات لیزر در دندان‌پزشکی

به عنوان یک قاعده، لیزر درمانی خطرات خیلی کمتری نسبت به درمان های معمولی دارد.البته باید توجه داشت هر لیزری برای هر درمانی مناسب نیست؛ زیرا چیزی به نام لیزر همه کاره وجود ندارد.
** البته باید توجه داشت که لیزر را نمی‌توان روی دندان هایی که از قبل دارای انواع خاصی از پر کردن مانند آمالگام فلزی هستند، استفاده کرد. ** 

 

بخش لیزر در کلینیک دندان‌پزشکی دریای نور

باوجود محدودیت های ناشی از تحریم‌ها کوشش ما در کلینیک دندان‌پزشکی دریا‌ی‌نور، استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و امکان دندان‌پزشکی است . فناوری لیزر مورد استفاده در کلینیک دریای نور از پیشرفته ترین انواع آن در ایران و جهان است. که یک دستگاه لیزر دایود " Lastronix smsrt M " با سه طول موج می‌‌باشد.
عکس-دستگاه-لیزر-جدید.jpg

 Full Text (Visit).png

خدمات درمانی زیر در بخش درمانی کلینیک دریای نور ارائه می‌شود:

 1. بی حسی بدون درد 
 2. کاهش درد پس از درمان
 3. بی حسی درمان اطفال 
 4. افزایش طول تاج دندان 
 5. از بین بردن تیرگی لثه
 6. از بین بردن و یا کاهش التهاب و درد آفت و تبخال
 7. از بین بردن حساسیت دندان بعد از جرم گیری یا بلیچینگ
 8. کنترل سندروم گگ (حالت تهوع در دندان پزشکی)
 9. سهولت در فرایند درمان اعم از: ایمپلنت، درمان ریشه، جراحی دندان و جراحی لثه
 10. کمک در جراحی بیمارانی که از دارو های رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.
 11. ترمیم اعصاب آسیب دیده

aks-pasokhgooyi.png


گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 193

نظرات کاربران

حسین زارع

7 دی 1401
با سلام و عرض ادب بنده رفلکس گگم خیلی قوی هستس،آیا استفاده از لیزر مشکل منو قطعا حل میکنه؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، بله با تابش اشعه های کم توان لیزر به نقطه گگ برروی مچ دست شما می‌توان برای ساعاتی احساس ناخوشایند شما را کنترل کرده و درمان لازم انجام گردد. 


فرید

23 تیر 1401
من دندون ۷ ام رو باید بکشم و ایمپلنت کنم میخواستم ببینم برای کشیدن دندون همه ی مراحل با لیزر انجام میشه؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما،  با استفاده از لیزر محل تزریق آمپول بی حس شده و هنگام تزریق و درمان دردی را حس نخواهید کرد، در خصوص برش لثه و خارج کردن دندان با لیزر نیز میتوان از لیزر استفاده کرد. اما توجه داشته باشید استفاده از لیزر در تمامی مراحل اعم از ابتدا، حین درمان و انتهای درمان به نظر متخصص جراحی فک و صورت و شرایط دندان شما بستگی دارد و دندان پزشک در صورت لزوم و با توجه به دردی که ممکن است حس کنید در طول درمان از لیزر استفاده میکنند. و قطعا در هر شرایطی راحتی و سلامت دهان و دندان شما در نظر گرفته میشود. جهت تعیین وقت مشاوره، ویزیت و یا درمان با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما تماس گرفته و یا به واتس آپ کلینیک پیام دهید


نیما

22 خرداد 1401
واقعا مطالب و سایتتون و همچنین پاسخگوییتون عالی هست ممنون خدا قوت 🙏🏼🙏🏼

یاسر سمیعی

22 فروردین 1401
تغیر رنگ و سیاهی لثه که بخاطر سیگار است با لیزر برطرف میشه؟ ابا درد داره؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، ، ابتدا باید علت تیرگی لثه شما بررسی شود، اگر تیرگی و تغیر رنگ ناشی از استعمال دخانیات بوده و لثه دچار آسیب نشده باشد، اشعه های کم توان و بدون درد و عوارض لیزر در سطح لثه تابانده می‌شود، و باعث بازگشت رنگ طبیعی لثه می‌گردد. از بین بردن تیرگی لثه توسط لیزر چون در سطح لثه است و عمقی نیست بدون درد می‌باشد، گاهی به دلیل حساس شدن لثه ممکن است نیاز به مصرف یک مسکن داشته باشید. و جای نگرانی ندارد.


مهدي لاوري

2 فروردین 1401
با سلام و عرض ادب. من حدود ٢ ماه پيش جرم گيري كردم و هنوز دندان هاي جلو فك بالا و پايين بر اثر هوا درد ميكنه و حساس شده. خمير دندان هاي ضد حساسيت هم استفاده كردم ولي نتيجه نگرفتم. ايا با ليزر قابل درمان هست. ؟. سپاس 🙏🏼
با عرض سلام و احترام خدمت شما، بله با استفاده از تاباندن اشعه های کم توان لیزر بدون درد و عوارض  قبل از جرم گیری می‌توان از حساسیت دندان ها که ناشی از جرم گيري است جلوگیری کرد.


نازی

13 بهمن 1400
واقعا دستگاه لیزرتون عاااااالیه

نادم

4 بهمن 1400
سلام ممنون از سایت خوبتون و پاسخ دهی در واتس آپ و سایت

کلینیک دریای نور

25 دی 1400
اگر دلیل آفت دهان میکروب و یا استفاده از مواد غذایی آلوده باشد؛ استفاده از لیزر میتواند باعث بهبودی سریع و از بین بردن علت ایجاد آفت باشد اما اگر علت آفت موارد دیگری باشد استفاده از لیزر جهت کاهش درد،سوزش و التهاب موثر خواهد بود.

مینا نوری

23 دی 1400
از بین بردن آفت با لیزر چگونه است؟

کلینیک دریای نور

12 دی 1400
باعرض سلام وادب خدمت جناب محمدی، آفت دهان دلایل مختلفی دارد؛ اعم از آلرژی به مواد غذایی یا استفاده از مواد غذایی آلوده؛رژیم‌های غذایی فاقد ویتامین B12، روی، فولات (اسید فولیک) یا آهن، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، سیگار کشیدن، تغیر هورمون‌های بدن،استرس عاطفی،بیماری‌های مختلف، عدم تعادل هورمونی، عوامل ژنتیکی و... ودرمان های متفاوتی دارد، از لیزر نیز جهت درمان آفت استفاده می‌شود؛ اما با توجه به این که علت اصلی آفت دهان در اکثر مواقع مشخص نیست، نمی‌توان گفت لیزر در همه ی موارد باعث از بین رفتن آفت می‌شود. چنانچه علت آفت دهان مواد غذایی آلوده یا میکروب باشد با تاباندن اشعه های لیزر محل دندان ضدعفونی شده و عارضه بر طرف می‌شود، اما اگر علت آفت مسائل دیگری باشد لیزر تنها به بر طرف کردن التهاب، عفونت و درد و در نهایت بهبود سریع تر آفت کمک می‌کند

محمدی

12 دی 1400
آیا میشه با لیزر آفت دهان را از بین برد؟

کلینیک دریای نور

7 دی 1400
با عرض سلام واحترام خدمت جناب جواد پور، گاها با توجه به عفونت شدید دندان، موقعیت دندان و تکنیک های استفاده شده، ممکن است دندان تحت درمان به سختی بی حس شود، البته استرس و اضطراب نیز در این امر بسیار تاثیر گذار است. چنانچه میزان عفونت دندان زیاد باشد دندان ممکن است بی حس نشود. استفاده از لیزر نیز در درمان عصب کشی بسار موثر است اما تمامی مراحل عصب کشی را نمی‌توان به کمک لیزر انجام داد. اما می‌توانید به کمک لیزر بی حسی بدون درد را تجربه کنید، در بی حسی با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی و اطراف آن را توسط اشعه لیزر بی حس می‌کنند.و فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی دردی را احساس نمی‌کند. علاوه بر آن در انتهای درمان می‌توان کانال دندان را به طور کامل ضدعفونی کرده و پاکسازی را انجام داد.

جوادپور

7 دی 1400
سلام وقت شما بخیر دندون های من بی حس نمیشن دو روز پیش مراجعه کردم به یه دکتر برای عصب کشی با اینکه 5 امپول بی حسی به من زدن بازم بی حس نشدم و با درد فراوان دندونم روخالی کردن اما دیگه اجازه انجام بقیه کار رو ندادم دارو گذاشت و بستش خاستم ببینم با لیزر میتونم بقیه عصب کشیم رو انجام بدم؟ و بدون درد هست؟

نارین

23 آذر 1400
ممنون از مطالبت مفیدتون

کلینیک دریای نور

10 آذر 1400
با عرض سلام و احترام خدمت شما، ابتدا باید علت تیرگی لثه شما بررسی شود، اما از بین بردن تیرگی لثه توسط لیزر چون در سطح لثه است و عمقی نیست بدون درد می‌باشد،گاهی به دلیل حساس شدن لثه ممکن است نیاز به مصرف یک مسکن داشته باشید.

یوسفی

10 آذر 1400
من رنگ لثه هام تیره است و دکتر رفتم گفت لثه من سالمه . اگه بخوام با لیزر این تیرگی را بردارم میشه؟ درد داره ؟

کلینیک دریای نور

8 آذر 1400
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب شجاعی؛ در بی حسی با لیزر محل تزریق آمپول بی حسی و اطراف آن را توسط اشعه لیزر بی حس می‌کنند.و فرد هنگام تزریق آمپول بی حسی دردی را احساس نمی‌کند.

شجاعی

8 آذر 1400
بی حسی با لیزر چطوری انجام می‌شود ؟

کلینیک دریای نور

2 آذر 1400
با عرض سلام و ادب ، اگر درد ناشی از عصب کشی است میباشد و دلیل دیگری اعم از عصب کشی ناقص و درد های دیگر نباشد؛ می‌توانید از لیزر برای کاهش درد استفاده کنید.

ساره باقری

2 آذر 1400
من عصب کشی کردم خیلی درد دارم میتونم الان از لیزر استفاده کنم ؟

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن