کلینیک دندانپزشکی
دریــــــای نــــور Daryayenoor Dental Clinic

ایمپلنت (Implant)

گروه درمانهای ایمپلنت


ایمپلنت یک پایه تیتانیومی است که در داخل استخوان فک در زیر لثه جایگذاری میشود تا روکش دندان را درجای خود ثابت نگه دارد. لازم به ذکر است جنس ایمپلنت دندانی نقش مهمی در تعیین هزینه درمانی دارد.
پس از اینکه پایه ایمپلنت به استخوان جوش خورد مانند ریشه برای تاج دندان جدیدی که قرار است جایگزین دندان از دست رفته شود عمل میکند. در نهایت تاج دندان که مانند یک دندان طبیعی به نظر میردسد به ایمپلنت متصل میشود و جایگزین دندان از دست رفته است.
برای موفقیت آمیز بودن ایمپلنت دندان باید به مقدار کافی استخوان در فک وجود داشته باشد. استخوان باید به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند ایمپلنت دندان را نگه دارد. اگر تراکم استخوان کافی نباشد میتوان بوسیله روشی که به آن پیوند استخوان میگویند، به اضافه کردن و تقویت استخوان دندان اقدام نمود.

اتصال پروتز از طریق پیچ اباتمنت به فیکسچر
اتصال پروتز از طریق پیچ اباتمنت به فیکسچر
چگونگی اتصال پروتز به ایمپلنت
اباتمنت از جنس تیتانیوم طلا یا پرسلن (چینی) بوده که بوسیله پیچ به ایمپلنت متصل میشود. این قسمت ایمپلنت را به تاج دندان متصل نموده که شکل آن مانند یک دندان طبیعی به نظر میرسد.

مراحل ایمپلنت دندان
زمان مورد نیاز برای تکمیل ایمپلنت و تاج دندان به عوامل زیاد بستگی دارد. کمترین زمان برای تکمیل دوره ایمپلنت در فک پائین تقریبا 5 ماه و در فک بالا تقریبا 6 ماه است که شامل جراحی ها و قرار دادن تاج دائمی میباشد. لازم به ذکر است این پروسه میتواند یکسال یا بیشتر نیز طول بکشد. به ویژه اگر در ابتدا نیاز به ساخت باشد.
افرادی که دچار تحلیل لثه و یا پوکی استخوان میباشند نیاز به پیوند استخوان جهت قوی سازی استخوان دارند.


ایمپلنت یک روزه
در جریان ایمپلنت یک روزه 48 ساعت پس از جراحی میتوان روکش نهایی (پروتز ایمپلنت) را تحویل داد. کلینیک دندانپزشکی دریای نور با کادری مجرب و متخصص امکان کاشت دندان یک روزه را فراهم کرده است. دندانپزشکی دریای نور دارای لابراتوار دندانسازی اختصاصی میباشد که میتوان صفر تا 100 درمان ایمپلنت را در این مرکز انجام داد.
در ایمپلنت یک روزه تعداد دفعات مراجعه بیمار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. برای انجام ایمپلنت یک روزه تصاویر CVCT مورد نیاز است تا وضعیت استخوان در وضعیت بی دندانی مشخص شود. پس از بررسی های لازم توسط متخصص فیکسچر در داخل فک قرار داده می شود. در پایان جراحی نیاز به بخیه نمی باشد و میزان خونریزی بسیار اندک و کم است.
در جراحی ایمپلنت یک روزه تا مدت چند روز نباید به ایمپلنت کاشته شده فشار وارد شود. تا ایمپلنت در استخوان فک جوش بخورد.


مطالب مرتبط

گروه درمانهای ایمپلنت


مواردی که پس از درمان ایمپلنت باید رعایت شوند

(مراقبتهای پس از درمان)

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

خانم احمدی

بعد از درمان ایمپلنت از چه دهان شویه ای استفاده کنیم؟


ایمپلنت‌ها چه وظیفه‌ای بر عهده دارند؟


مزیت استفاده از ایمپلنت در مقایسه با شیوه‌های قدیمی چیست؟


درمان ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟ آیا در طول این مدت من باید بی‌دندان باشم؟


آیا گذاشتن ایمپلنت، دردناک است؟ چقدر طول می‌کشد؟


آیا من برای گذاشتن ایمپلنت، مسن هستم؟


آیا نگهداری و مراقبت از ایمپلنت مشکل است؟


آیا ایمپلنت دندانی می‌تواند به سلامت بدنی من کمک کند؟


سلام دکترجان بعد از عمل ایمپلنت من مدتی حدودا دو هفته گاهی روزها قسمتی از لبم حالت گزگز یا خواب رفتگی پیدا کرده ،آیا این طبیعی هست و چندروز طول میکشد تا برطرف شود. ممنون


سلام آقای دکتر . شما حدود دو ماه پیش دتدان پنج بالا مرحله اول ایمپلنت را انجام داده اید . الان درد فک و آرواره سمت چپ دارم علت چیست ؟


سلام خسته نباشی من چندسال است که چندتا دندونمو کشیدم مصنوعی گذاشتم حالا فکم کج شده میخام اونارو ایمپلنت کنم خاستم بدونم مشکل نداره اخه لثم صاف شده


سلام اقای دکتر . وقت بخیر . اقای خزائی از بیرجند شما رو معرفی کردن به من و خیلی هم تعریف کردن ازتون. ایا ایمپلنت از نظر جنس و مواد و وسایل به کار رفته در مراکز مختلف از نظر کیفیت تفاوت داره؟


سلام اقای دکتر . وقت بخیر . اقای خزائی از بیرجند شما رو معرفی کردن به من . خواستم بدونم هزینه ایمپلنت چقدره؟دندون هفت پایین


باعرض سلام خسته نباشید .میخواستم بپرسم ایمپلنت دوره درمانیش چقدر طول میکشد ..وقیمت هر دندان چقدر است


باعرض سلام خسته نباشید .میخواستم بپرسم ایمپلنت دوره درمانیش چقدر طول میکشد ..وقیمت هر دندان چقدر است


هزینه ایمپلنت چه قدر است؟


چه نوع چسبی برای روکش ایمپلنت استفاده می کنیم ؟


پروسه ی ایمپلنت چند مرحله ای هست ؟


قیمت ایمپلنت چقدر است؟


استفاده از ایمپلنت به عنوان پایه دندان مصنوعی


رضایت بیمار از درمان ایمپلنت

پزشکان کلینیک دریای نور که که درمان ایمپلنت را انجام میدهند:

دکتر هومن هوشنگی

دکتر حسین تقوی

Tehran