کلینیک دندانپزشکی
دریــــــای نــــور Daryayenoor Dental Clinic

طرز تهیه خمیردندان خانگی

نویسنده: دکتر کاملیا فرمند

اگر در جایی هستید که دسترسی به خمیر دندان ندارید و یا از آن دسته کسانی هستید که به دنبال داروهای خانگی و گیاهی میباشید میتوانید به روش های زیر خمیر دندان خانگی تهیه کنید.

روش اول:
1. جوش شیرین
2. روغن نارگیل
3. اسانس نعنا یا هر اسانس دیگری که تمایل دارید
درست کردن خمیردندان بسیار راحت است فقط کافی است مواد بالا را بصورت مساوی در ظرف با یکدیگر بطوری مخلوط کنید که یکدست شود. روغن نارگیل بعلت خاصیت ضد باکتری، ضد ویروس، و ضد قارچ بودن و همچنین جوش شیرین هم یک سانده ملایم و یک پاک کننده ملایم و قلیایی میباشد که ترکیب این دو برای سفیدی دندانها بسیار موثر است.

روش دوم:
این روش بسیار شبیه روش اول است با کمی تفاوت
1. روغن نارگیل خالص
2. جوش شیرین
3. پودر زرد چوبه
4. اسانس نعنا و یا هر اسانس دیگر که دوست دارید
برای درست کردن این خمیردندان میتوانید دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل را با دو قاشق غذا خوری جوش شیرین در ظرفی بریزید و هر دو را به خوبی با هم مخلوط کنید. 10 الی 15 قطره اسانس  به مخلوط اضافه کنید. در آخر نیز یک قاشق پودر زردچوبه به مخلوط اضافه کرده و با یک وسیله غیر فلزی آنقدر هم زده تا یکنواخت شود.
homeToothpaste2.jpg

روش سوم:
1. جوش شیرین
2. پروکسید هیدروژن
3. قطره روغن یا عصاره نعنا
4. گلیسیرین
5. آب
گلیسیرن در ساخت خمیر دندان به این روش، نقش شیرین کننده را دارد و کاملا اختیاری است. همچنین گلیسیرین به سلامت لثه ها کمک میکند. نصف فنجان جوش شیرین و سه قاشق چایخوری گلیسیرین را با یک چهارم فنجان آب و یک چهارم پروکسید هیدروژن و یکه قطره روغن نعنا را با هم مخلوط کنید و کاملا هم بزمید تا حالت خمیری به خود بگیرد.
خمیردندان گلیسیرینی خانگی شما آماده است.

گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 9

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن
    
Tehran