کلینیک دندانپزشکی
دریــــــای نــــور Daryayenoor Dental Clinic

مراقبت های لازم پس از درمان ارتودنسی متحرک


عوارض احتمالي

اقدامات لازم

زخم لثه، زبان و گونه

پلاک ارتودنسي را دستکاري نکرده  و به کلينيک مراجعه کنيد.

مزاحمت  در غذا خوردن و صحبت کردن

پلاک ارتودنسي را دستکاري نکرده  و به کلينيک مراجعه کنيد.

مفقود شدن و يا شکستن و صدمه ديدن پلاک

جهت جلوگيري از وقفه در روند درمان بلافاصله به کلينيک مراجعه کنيد.

 

مراقـبت ها و ملاحظات:

-         همکاری و مراجعات منظم بیمار به کلینیک جهت فعال کردن سیم و فنرهای ارتودنسی، و همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان الزامی است.

-     استفاده از دستگاه متحرک ارتودنسی با دقت و طبق دستور دندانپزشک الزامی است، در غیر این صورت پیشرفت درمان مختل شده و هزینه اضافی به شما تحمیل می گردد.

-         بخاطر داشـته باشـید که دسـتورات تجـویز شده برای هر بیـمار متفـاوت است، پس دستورات تجویز شده مختص خود را بکار ببرید.

-         پلاک ارتودنسی غیر از هنگام خوردن غذا از دهان خارج نشود و پس از صرف غذا و تمیز کردن دندان ها، پلاک مجدداً در دهان گذاشته شود.

-     جهت در آوردن پلاک، گیره  های روی دندان های کرسی  را با ناخن انگشت اشاره هر دو دست آزاد کنید و سپس پلاک را خارج کنید و هرگز اجزای سیمی دیگر را نگیرید.

-         در صورت بروز هرگونه زخم و مزاحمت در غذا خوردن و صحبت کردن هرگز پلاک ارتودنسی را دستکاری نکنید و به کلینیک مراجعه کنید.

-     پس از گذاشتن پلاک متحرک در دهان، چند روز اول صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکل می شود، اما به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد.

-      دقت در حفظ و نگهداری دستگاه بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا مفقود شدن و یا شکستن و صدمه دیدن پلاک باعث وقفه در روند درمان و افزایش هزینه درمان خواهد شد.

-      هنگام فعالیتهای شدید و ورزشهای سنگین که ممکن است با ضربه به سر و صورت همراه باشد و یا هنگام شنا، پلاک ارتودنسی را از دهان خارج کرده و در محفظه ای تمیز نگهدار ی کنید.


Tehran