کلینیک دندانپزشکی
دریــــــای نــــور Daryayenoor Dental Clinic

لمینیت (Laminate)

گروه درمانهای درمانهای زیبائی


لمینیت یا لامینیت یا لمینت که در اصل همان لمینیت درست میباشد که البته تلفظ آن خیلی مهم نیست و مهم این است که این درمان زیبایی چهره شما را صد چندان میکند. اگر در فکر عمل بینی هستید پیشنهاد ما اینست که اول به زیبایی دندانهایتان برسید و اگر راضی نبودید بعدا سراغ جراحی بینی پر درد و پر هزینه بروید. در بعضی موارد در این مرکز دیده شده که افراد بعد از انجام کار زیبایی دندان از جراحی دیگر اعضای صورت منصرف شدند.


لمینیت  شامل یک پوسته نازک سرامیکی ( چینی)  به قطر ۵_4 میلیمتر است که به ضخامت یک پوسته تخم مرغ است و با تراش خیلی کم و حداقل آسیب به دندان  به کمک انواع باندهای رزینی، همان چیزی که باعث چسباندن مواد کامپوزیتی به دندان میشود، روی دندان چسبانده میشود.

لمینیت به هر پوششی که بر روی سطحی قرار می گیرد تا معایب آن را بپوشاند و ظاهری زیبا ایجاد کند گفته میشود. امروزه با پیشروفت در سرامیک های ددانی سرامیک هایی با استحکام بالا و ضخامت کم قابل ساخت می باشد که در بعضی از موارد نیاز به هیچ گونه تراشی ندارد.

یک تفکر غلط درمورد لمینیت این است که انجام لمینیت نیاز به تراش زیادی دارد ولی باید بدانیم که با توجه به پیشرفت در زمینه ساخت سرامیک های دندانی امکان انجام لمینیت با کمترین ضخامت نیز در حال حاضر وجود دارد. لمینیت ها در تمام طیف های رنگی دندان از کاملا مشابه رنگ دندان تا بسیار سفبد وجود دارد و ایجاد فرم طبیعی به مهارت دندانپزشک و لابراتوار بستگی دارد.

مهمترین مزیت لمینیت سرامیکی استحکام بالا و مقاومت بسیار عالی نسبت به تغییر رنگ میباشد.

این درمان بعضا توسط دندانپزشکان عمومی هم انجام میشود که البته بلامانع است ولی ترجیحا بهتر است این درمان توسط متخصص ترمیمی - زیبایی انجام شود که درمان با ظرافت و دقت لازم و با حداقل ریسک و آسیب انجام شود.


Tehran