×

آخرین بروز رسانی: 18 شهریور 1400
درباره ارزشمندی دندانها صحبت بسیار است و میدانیم که دندانها یکی از مهمترین عوامل در زیبایی چهره هستند و همه کمابیش از اهمیت نگهداری از دندانهایمان آگاه هستیم. بعضی از خوراکی‌ها به تدریج و بطور نامحسوس به دندانهای شما آسیب میرسانند و نهایتا دندانهای شما را خراب کرده و لبخند زیبای شما را ضایع میکنند.

خراب-کردن-دندانها.jpg

لیست خوراکی هایی که برای دندانها مضر هستند لیست بلند بالایی است و البته ضرر بعضی بیشتر و بعضی ها کم ضررتر هستند. میوه‌های خشک، آبمیوه، سرکه سیب، آبنبات و شکلات، چای، قهوه، چیپس، الکی و یخ و البته مهمتر از همه اینها نوشابه.

مضرات نوشابه برای دندان

آیا میدانستید نوشیدن یک لیوان نوشابه از خوردن ۴۰۰ گرم شکلات مضر تر است؟ به دلیل اینکه سطح دندان با نوشیدنی شیرین ترکیب شده و بعد از ۲۰ دقیقه حالت اسیدی پیدا می کند. بنابراین ساعت ها دهان شما در حالت اسیدی قرار خواهد گرفت و این اسید به داخل مینای دندان رخنه می کند و پوسیدگی دندان و ایجاد شکاف در لثه را از عواقب آن است. اگر می‌خواهید دندان‌های‌تان را سالم نگه دارید، باید از روش های دائمی استفاده کنید؛ با یک رژیم غذایی مناسب، استعمال نکردن دخانیات، مسواک زدن صحیح و استفاده از دهان شویه، کمتر مصرف کردن غذاها و نوشیدنی های رنگی (مثل شکلات، قهوه، سس گوجه فرنگی، خردل و چای) که باعث تغییر رنگ دندان ها می‌شوند

البته دشمنان دندانهای شما فقط در بین خوراکی ها نیستند و عاداتی هم هستند که باعث آسیب به دندانهای شما میشود که میتوان دندان قروچه را بدترین آنها دانست. از جمله این عادات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • سیگار کشیدن
  • شکستن چیزهای سفت مثل آجیل و آبنبات
  • تخمه شکستن
  • جویدن مداد

گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 4

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن
    


نشانی: تهران - خیابان بهشتی - خیابان سرافراز - بین هشتم و دهم پلاک 38 طبقه دوم

کلینیک دندانپزشکی دریای نور
Tehran