×

آخرین بروز رسانی: 18 شهریور 1400
درمانهای زیبایی روز به روز رواج بیشتری در سراسر دنیا پیدا میکنند. با پیشرفت تکنولوژی این درمانها ساده تر و سریع ‌تر میشوند و همین باعث میشود تا افراد بیشتری از درمانهای زیبایی دندان استفاده نمایند. به کلیه اعمالی که جهت زیباسازی دندانها و لثه ها انجام میشود دندانپزشکی زیبایی گفته میشود. ترمیم زیبایی دندان دغدغه‌ی بسیاری از مراجعان به دندانپزشکی و دندان پزشک است . خیلی ها افراد وقتی به دندان پزشکی می روند نمی خواهند دندان هایشان را درمان کنند . بلکه میخواهند آن را زیبا کنند. امروزه تنها تفکر دندانپزشک ترمیم و درمان دندان نیست. ترمیم زیبایی دندان،  بعد ازترمیم یک دندان پوسیده و گاهی دندانهای سالم نکته ای بسیار مهم در دندانپزشکی محسوب میشود.
بعضی از درمانهای زیبایی باعث تقویت و استحکام دندانها نیز میشوند.

دندانپزشکی-زیبایی.jpg

از درمانهای زیبایی دندانها میتوان به بلیچینگ دندان یا سفید سازیلمینیت - ونیر کامپوزیت - بریج و درمان نسبتا جدید اسنپ آن اسمایل (زیباسازی موقت دندانها) اشاره کرد.

کامپوزیت

مواد همرنگ جدید (کامپوزیت) امکان زیبا کردن دندانها را فراهم کرده است. کامپوزیت در بسیاری موارد زیباتر از روکش است و تخریب بافت سالم دندان هم بسیار ناچیز و در حد صفر می باشد. این کامپوزیت های نسل جدید امکان زیبا کردن دندان های کج که قبلا با ارتودنسی انجام میشد را نیز بطور محدود ولی چشمگیر مهیا کرده است . شفافیت، رنگ، انعکاس نور و بسیاری موارد دیگر در این کامپوزیت‌ها برای ترمیم زیبایی دندان خیره کننده است و در بسیاری موارد بالاتر از حد انتظار بیمار وگاها دندانپزشک زیبایی را فراهم میکند بطوریکه بسیاری از بیماران از لفظ معجزه استفاده می کنند.

گروه تحقیقات
و پـژوهش‌های
دریــــای‌نـور
پسندیدم 2

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما

نام و نام خانوادگی
متن
    


نشانی: تهران - خیابان بهشتی - خیابان سرافراز - بین هشتم و دهم پلاک 38 طبقه دوم

کلینیک دندانپزشکی دریای نور
Tehran