×

بلیچینگ (Bleaching)

گروه درمانهای درمانهای زیبائی


داشتن یک لبخند زیبا در تاثیرگذاری شما نقش بسزایی دارد. برای زیبایی چهره و لبخند زیبا سفید و درخشان بودن دندانها بسیار مؤثر است. درمانهای زیبایی دندانپزشکی میتوانند این لبخند زیبا را به شما هدیه بدهند. یکی از این درمانها بلیچینگ است.

در اغلب افراد، حتی کسانی که به خوبی از دندانهایشان مراقبت میکنند و همیشه از مسواک و نخ دندان استفاده میکنند، رنگ دندانها به تدریج و با افزایش سن تغییر میکنند. سفید کردن دندانها یا بلیچینگ درمانی است که در آن بد رنگیها و رنگدانه‌هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندانها شده و حتی بعضی بد رنگیهای ژنتیکی را بر طرف نموده ودندانهایی سفید و زیبا را به شما هدیه میکند.  در درمان بلیچینگ ماده‌ی Carbamide Peroxide استفاده میشود که این ماده در دهان تجزیه شده و نهایتا باعث تولیدHydrogen Peroxide در دهان می‌شود و یا مستقیما از  Hydrogen Peroxide استفاده میشود. ماده Hydrogen Peroxide (پروکسید هیدروژن) در دهان همانند وایتکس عمل کرده و باعث سفیدی دندانها میشود.

درمان بلیچینگ کلینیک دندانپزشکی دریای نور


بلیچینگ در خانه (Home Bleaching)

در این روش دندانپزشک شما در یک جلسه از فک بالا و پایین شما قالبگیری

 میکند و در جلسه بعد یک جفت تری شفاف به شما تحویل داده میشود. که به اندازه میزان موادی که لازم است روی دندانهای شما بماند تا سفید شود بین دندانها و تری فضا تعبیه شده است. در این جلسه ماده لازم جهت بلیچینگ در خانه به شما داده میشود.

روش سفید کردن دندانها درکلینیک (Office Bleaching)

در این روش نیز با استفاده از مواد مخصوص از لثه ها محافظت میشود،

سپس مواد سفید کننده با غلظت بالا بر روی دندانها گذاشته میشود . ماده موثره بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال میشود، بعضی با نور و بعضی با گرما. و فرق چندانی بین آنها وجود ندارد و هزینه بلیچینگ به این روش با روش بلیچینگ در منزل کمی متفاوت است.

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما