×

فیلمهای آموزشی بهداشتی

بهداشت ارتودنسی

بهداشت دندانها در زمان درمان ارتودنسی بسیار مهم میباشد. چون دندانها در طول درمان ارتودنسی در معرض پوسیدگی بیشتر هستند. در این ویدئو چگونگی تمیز کردن سیمهای ارتودنسی آموزش داده میشود.


پروتز ثابت

در این ویدئو شما با انجام درمان پروتز ثابت به سادگی آشنا خواهید شد


ارتودنسی ثابت

درمان ارتودنسی بین 6 ماه تا دو سال قابل انجام است و بستگی به چگونگی نامرتبی دندانها دارد. در این ویدئو طرز گذاشتن براکت و صاف شدن دندانها در چند ثانیه نمایش داده شده.


کاشت نگین دندانی

کاشت نگین دندان برای یک درمان زیبایی و معمولا برای خانمها میباشد. در این ویدئو شما با نحوه کاشت نگین دندانی آشنا خواهید شد.


جلوگیری از التهاب لثه با جرمگیری دندان

جرم دندانی موادی هستند که روی سطح دندان چسبیده یا رسوب می‌کنند. این مواد می‌توانند از پس مانده های مواد مصرفی مخصوصاً رنگی برروی دندان یا دخانیات و یا رسوب ترشحات لثه وغدد بزاقی برروی دندان باشند که به مرور زمان آهکی شده و تبدیل به جسم سختی می شود که اصطلاحاً calculus گفته میشوند. اگر امتحان کرده باشید پس ازچند ساعت مسواک زدن اگر با ناخن برروی دندان خود بکشید مواد سفید رنگی برروی ناخن شمانمایان می شود که به آنها Mareria Alba یا ماده سفید گفته میشود. این مواد از رسوبات بزاق یا ترشحات لثه هستند که برروی دندان می نشینند.عدم پاک کردن این مواد باعث میشود که پس ازمرور زمان آنها آهکی شده و تبدیل به جرم سخت شوند.


استفاده از ایمپلنت به عنوان پایه دندان مصنوعی

با این روش دیگر دندانهای مصنوعی، تکان نمیخورند و یکی از بزرگترین مشکلات دارندگان دندان مصنوعی، برطرف میشود. . .


طنز

دردسرهای ترس از دندانپزشکی


رضایت بیمار از درمان ایمپلنت

در این ویدیو رضایت بیمار آقای جونگ از درمان ایمپلنت را مشاهده میکنید. برای آقای جونگ از کشور چین 16 ایمپلنت انجام شد.


بلیچینگ

مراجعه کننده از فرم دندانها راضی ولی از رنگ آنها ناراضی بود. خانم دکتر ازقندی برای ایشان درمان بلیچینگ را انجام دادند. چند درجه رنگ دندان سفید تر شد و برای تکمیل درمان تشخیص Home Bleaching یا بلیچینگ در منزل داده شد. که خانم دکتر ازقندی توضیحات را در فیلم داده اند


ویدیو بریج دندان

بریج دندان یک ترمیم دندان ثابت است، که شامل یک یا چند دندان مصنوعی به نام پونتیک است که با روکش‌های دندانی روی دندان‌های طبیعی مجاور قرار می‌گیرند.


اندازه مناسب روکش دندان

اندازه مناسب روکش دندان بر اساس ساختار فک و سایر دندان های هر فرد مشخص می‌گردد.


مراحل درمان ریشه دندان

شمای کلی مراحل عصب کشی دندان


جراحی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دقیقا همانند دندان های طبیعی عمل می کند و در مقایسه با سایر روش ها از ماندگاری بالا و و کیفیت بهتری برخوردار است. یکی دیگر از نکات مثبت در درمان ایمپلنت ثابت بودن آن است.


مراحل درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان شامل برداشتن بافت و پالپ عفونی از داخل دندان، تمیز کردن و ضدعفونی کانال‌های ریشه و پر کردن آنها با مواد زیست سازگار برای مهر و موم کردن دندان است.


بلیچینگ دندان_سفید کردن دندان

بلیچینگ آفیس همراه با پک هوم در کلینیک دندانپزشکی دریای نور Instagram: @Daryayenoor_dentalchinic