×
آخرین بروز رسانی: 18 شهریور 1400
روکش دندان یک ساختار نازک- توخالی و کلاه مانند است که روی سطح دندان های طبیعی شما قرار می گیرد و به طور کامل دندان را می پوشاند.
به طور طبیعی روکش یک جایگزین مناسب برای دندان هایی است که به علت بیماری یا پوسیدگی یا ضربه از بین رفته اند و می تواند از آن برای اصلاح و بهبود مطابقت شکل دندان ها استفاده کرد.
روکش زیرکونیا از زیرکونیا ساخته شده است که یک کریستال بسیار بادوام و با طول عمر بالا است. سرامیکی که روی سطح روکش فلزی قرار می گیرد از سرامیک ساخته شده است و به طور کلی پایه را پوشش می دهد. این نوع روکش نسخه کوتاه و کوچک شده روکش پی اف ام است.
علت استفاده از روکش
دلایل متعددی مبنی بر استفاده از روکش دندان وجود دارد. انواع مختلفی از مشکلات و اختلالات دهان در نیاز به روکش دندان تاثیر دارند. یکی از این دلایل افزایش مقاومت دندانی است که دچار شکستگی شده یا ضعیف است و یا دندانپزشک قصد دارد پس از جراحی کانال ریشه از روکش به عنوان جایگزین دندان استفاده کند و آن را به ایمپلنت نصب کند تا جایگزین فیلینگ بزرگ  دندان باشد و سایر دلایل احتمالی. با این حال نیاز به روکش دندانی به ماهیت مشکلی که شما با آن مواجه هستید بستگی دارد. برخی از مشکلات مرتبط با دندان به درمان فوری نیاز دارند. نصب روکش دندان از بروز سایر مشکلات دندان در آینده جلوگیری خواهد کرد.