×

ونیر کامپوزیت (Venir Composite)

گروه درمانهای درمانهای زیبائی


ونیر کامپوزیت اصلاح فاصله بین دندانی، رنگ و فرم دندانها بصورت مستقیم در یک یا دو جلسه بر روی دندانها قرار میگیرند. مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لامینیت سرامیکی قابلیت انجام تغییرات بیشتر و اصلاحات بر روی آنها میباشد. اما از لحاظ تکنیکی بسیار حساس بوده و نیاز به دقت و تجربه دندانپزشک دارد.
بعنوان مثال در تصویر زیر:
درمان ونیر کامپوزیت - قبل از درمان

کامپوزیت ونیر جهت اصلاح به هم ریختگی دندانها و رنگ در یکی از مراجعه کنندگان
شاید بسیاری از ونیرهای کامپوزیتی بعد از انجام ظاهر خوبی داشته باشند اما کیفیت آنها و مقاومت آنها به تغییر رنگ و شکستگی در طولانی مدت مشخص میشود. آنچه که در تصویر بالا مشاهده میکنید عکس قبل از درمان ونیر کامپوزیت میباشد و تصویر زیر فاینال کار است که توسط متخصص ترمیمی - زیبایی انجام شده است.

درمان ونیر کامپوزیت پس از درمان

ونیر دندانی که به نامهای ونیر پرسلنی یا ونیر کامپوزیتی هم شناخته میشود یک لایه نازک، نیمه شفاف و همرنگ دندان که جهت پوشش سطح دندان میباشد تا هم رنگ
 و هم شکل ظاهری دندان را بهبود بخشد. انجام ونیرهای دندانی به طور چشم گیری طرح لبخند و چهره شما را تغییر میدهند.

دیاستم (فاصله بین دندانهای جلو)

دیاستم به فاصله بین دندانی گفته میشود که اغلب بین دندانهای قدام بالا رخ میدهد. نا هماهنگی بین سایز فک و دندانها موجب ایجاد فاصله بین دندانها و یا شلوغی دندانها میشود. اگر دندانها نسبت به فک کوچکتر باشند اصولا فاصله بین دندانها رخ میدهد.
روشهای درمان زیبایی این مشکل شامل ارتودنسی، لامینیت، روکش های تمام چینی و تمام سرامیک و کامپوزیت های نوری میباشند. گاهی نیز برای از بین بردن فاصله بین دندانها از لمینیت استفاده میشود. لمینیت یک لایه نازک از سرامیک پخته شده است که آنرا میتوان به ناخن مصنوعی تشبیه کرد. آنچه در این درمان توسط دندانپزشک مد نظر قرار می گیرد وجود قرینگی در دندانهای راست و چپ، رابطه صحیح قرار گرفتن دندانها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح طول و عرض هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندانهای جلو در لبه برنده و چه در لثه این دندانها میباشد.

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما