×

سینوس لیفت (Sinos lift)

گروه درمانهای جراحی لثه


به بالا بردن کف سینوس فک بالا جهت رسیدن به ارتفاع مناسب استخوان جهت کاشت ایمپلنت سینوس لیفت می گویند. سینوس لیفت برای ایجاد فضای کافی استخوانی برای ایمپلنت در فک بالا انجام میشود. با از دست رفتن دندانهای طبیعی فک بالایی، سینوس بتدریج گسترش یافته و به سقف دهان نزدیک می‌شود تا جایی که تنها یک لایه نازک استخوانی فاصله دندان و دهان را تشکیل می‌دهد.

در چنین شرایطی ایمپلنت غیر ممکن است و لازم است تا با سینوس لیفت، دهان از سینوس جدا شود. برای تقویت این لایه استخوانی از پودر استخوان استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید

درمان پیوند استخوان

را مطالعه فرمائید. درمان سینوس لیفت به میزان از دست رفتن استخوان، به دو نوع سینوس لیفت باز ( Open Sinus Lift ) و سینوس لیفت بسته ( Close Sinus Lift ) تقسیم بندی می شود

سینوس لیفت باز ( Open Sinus Lift )

سینوس لیفت باز برای مواقعی است که میزان کمبود استخوان زیاد باشد. این روش زمانی تجویز می گردد که کمبود استخوان برای ایمپلنت گذاری بیش از 3 میلی متر باشد. در این روش سینوس باز شده و پس از کنار زدن غشا، پودر استخوان تزریق می گردد. به تدریج در محل مورد نظر استخوان سازی انجام میشود و شرایط برای ایمپلنت آماده میشود. در این روش ابتدا ممبرین و پودر استخوان در ناحیه جراحی قرار داده میشود تا استخوان به ارتفاع مورد نیاز جهت جراحی ایمپلنت برسد. و بعد از گذشت زمان زمان 6 الی 10 ماه، ایمپلنت مورد نظر انجام میشود. مزایای این روش عدم محدودیت افزایش استخوان و اطلاع سریع از موفقیت یا عدم موفقیت درمان میباشد.


سینوس لیفت بسته ( Close Sinus Lift )

در صورتیکه کمبود استخوان و یا استخوانی که باید اضافه شود حد اکثر 3 میلی متر باشد، از روش سینوس لیفت بسته استفاده میشود. مزایای این روش جراحی ساده و سریع‌تر و با هزینه کمتر است و پس از انجام عمل هم نیازی به هیچ مراقبت خاصی نیست.


مطالب مرتبط

گروه درمانهای جراحی لثه


پزشکان کلینیک دریای نور که که درمان سینوس لیفت را انجام میدهند:

دکتر هومن هوشنگی

دکتر هومن هوشنگی

دکتر حسین تقوی

دکتر حسین تقوی

نظرات کاربران

هیچ موضوعی یافت نشد

دیدگاه شما