برای داشتن لبخندی زیبا علاوه بر کامپوزیت و لمینت یک روش ساده تر و کم هزینه تر به نام اسنپ آن اسمایل وجود دارد.

 این روش در واقع نوعی درمان زیبایی است که باعث می شود افراد لبخندی چشمگیر داشته باشند. در درمان اسنپ ان اسمایل شما بدون درد و بدون نیاز به هیچگونه بی حسی دارای دندان هایی جذاب و بی نظیر خواهید شد.

اسنپ آن اسمایل یک نوع پروتز متحرک زیبایی است که به طور موقت بر روی دندان های شما قرار می گیرد. این روش از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به نگهدارنده است و تا مرز لثه ها نفوذ می کند ولی بر روی لثه ها یا سقف دهان قرار نمی گیرد.


اسنپ-آن-اسمایل-1.jpg
زیباسازی موقت با اسنپ آن اسمایل

ممکن است فردی یک یا چند دندان نداشته باشد، این پلاک متحرک به شخص کمک می کند با توجه به هزینه بالای ایمپلنت و مدت زمان طولانی آن، بطور موقت دندانهای زیبایی داشته باشد.

Ø    جنس اسنپ آن اسمایل:

ساختار اسنپ اسمایل از جنس استیل رزین کریستالیزه شده می باشد. همچنین از این ماده در ساخت کابین هواپیما هم استفاده می شود زیرا بسیار سبک می باشد و در عین سبکی مقاومت بالایی دارد و به راحتی می توان آن را در ضخامت بسیار کم ساخت.

Ø    نحوه نگهداری از اسنپ آن اسمایل:

برای رعایت بهداشت دقیق کاور دندان، باید پس از استفاده و خارج نمودن از دهان، ابتدا آن را با آب کاملا شستشو دهید. و بعد از آن  با مسواک مخصوص که دارای موهای نرم است همراه با صابون مایع آن را به طور کامل شستشو دهید.

متخصصان توصیه می کنند که برای شستشو و تمیز نمودن کاور اسنپ آن اسمایل از خمیر دندان استفاده نشود زیرا خمیر دندان دارای ذرات ساینده می باشد که باعث خط و خش افتادن بر روی کاور دندان می شود.

لازم به ذکر است در کیت اسنپ آن اسمایل پودر تمیزکننده ای وجود دارد که شما می توانید برای تمیز کردن لکه ها از آن استفاده نمایید. همچنین یک جایگاه مخصوص در خصوص پلاک هایتان وجود دارد که در هنگام عدم استفاده از پلاک در داخل این جایگاه  نگهداری می کنید.

Ø    سرعت رنگ پذیری بالایی اسنپ آن اسمایل:

جنس اسنپ آن اسمایل به گونه ای است که در مقابل لکه پذیری نسبت به مواد زیادی در دندانپزشکی مقاومت دارد  اما این بدین معنا نیست که نیاز به نگهداری ندارد و حتما کاور آن نیازمند مراقبت می باشد. بهتر است هنگام استفاده از اسنپ آن اسمایل از دخانیات استفاده نفرمایید و پس از استفاده از مواد غذایی و یا نوشیدنی های رنگ پذیر آن را با آب شستشو دهید تا در مدت زمان طولانی تری زیبا و شفاف باقی بماند.

Ø    مزایای اسنپ آن اسمایل:

1.      پایین بودن قیمت

2.      جلوگیری از آسیب به دندانهای اصلی که تراش نمیخورد

3.      درمان نسبتا سریع در مقابل درمانهای ایمپلنت و ارتودنسی

4.      جلوگیری از آسیب دندانها در افرادی که عادت به دندان قروچه دارند

    5.      بدون درد و عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی

Ø    معایب اسنپ آن اسمایل:

1.      عدم امکان استفاده در خواب

2.      شکستن پلاک در صورت استفاده نادرست

3.      موقتی بودن آن


Ø    طول عمر اسنپ اسمایل:

به خاطر ساختار ویژه کریستالی پلاک های اسنپ آن اسمایل در صورت استفاده و نگهداری صحیح از آن می توان 2 تا 5 سال از آن استفاده نمود. لازم به ذکر است مهم ترین عامل برای از بین رفتن پلاک شکستن آن درصورت استفاده نادرست فرد می باشد.

در هنگام گذاشتن و خارج کردن پلاک از دهان باید از انگشتان اشاره کمک گرفت و پلاک را از عقب ترین دندان رها کرد و قرار داد. حتما توجه داشته باشید که هیچگونه فشاری به دندان های قدامی خود وارد نکنید.

Ø    نحوه استفاده از اسنپ آن اسمایل:

برای استفاده از پلاک در قدم اول باید آن را در ظرف آب داغ قرار دهید تا ماده پلاستیکی آن انعطاف پذیر و نرم شود. پس از این مرحله می توانید پلاک نرم شده را بر روی دندان های خود قرار داده و به حالت فک و دندان خود تغییر حالت دهید. بعد از آن کمی صبر کنید تا دندان دارای پلاک اسنپ آن اسمایل مجددا خنک و سفت شود. و در نهایت پس از سفت شدن پلاک اسنپ آن اسمایل طرح لبخند شما به طور کامل اصلاح شده است.

لازم به ذکر است پس از فرم دهی پلاک اگر از شکل تعیین شده ی خود ناراضی بودید می توانید دوباره پلاک را گرم نموده و روی دندان خود تغییر شکل مجدد دهید اما باید بدانید این کار را دائما نمی توانید انجام دهید و نهایت 1 یا 2 بار می توانید تکرار کنید.

Ø    روش های جایگزین اسنپ آن اسمایل:

لمینت ونیر و کامپوزیت دندان دو روش جایگزین اسنپ آن اسمایل برای اصلاح طرح لبخند شما می باشد که این دو روش جزو پرکاربردترین و جدیدترین روش ها برای از بین بردن نامنظمی و عیب های ظاهری دندان می باشد.

لمینت ونیر روشی است که ماده تشکیل دهنده آن پوششی نازک از جنس سرامیک می باشد که بعداز اندازه گیری شکل و رنگ دندان ها به لابراتوار برای ساختن فرستاده می شود و پس از تراش دندان روی آن قرار می گیرد.

کامپوزیت ونیر نیز روشی است که از رزین های کامپوزیتی ساخته شده است که روی دندان های شما قرار داده و سفت می شوند و پس از پالیش کردن دندان ها کاملا شبیه به دندان های طبیعی می شود.

Ø    چگونگی ساخت اسنپ آن اسمایل:

برای ساخت پلاک اسنپ آن اسمایل به دندانپزشکی مراجعه می فرمایید و پس از نشان دادن چندین شکل و طرح دندان و رنگ مورد نظرتان مورد پیشنهادی شما به لابراتوار فرستاده می شود و بعد از تقریبا 7 روز اسنپ آن اسمایل شما آماده است و پس از امتحان نهایی به شما تحویل داده می شود.

Ø    هزینه اسنپ آن اسمایل:

این درمان جزو کم هزینه ترین درمان های زیبایی در کلینیک ها می باشد که در مواقع خاص و ضروری کاربرد دارد اما این روش برای اصلاح طرح لبخند شما همیشگی نیست و موقت است. به همین دلیل هزینه آن نسبت به روش های اصلاح طرح لبخند دائمی مثل لمینت و کامپوزیت پایین تر است.

اما اگر به دنبال روش های دائمی برای اصلاح طرح لبخند می باشید که به راحتی بتوان هر غذایی را خورد و نوشید باید از روش های لمینت و کامپوزیت استفاده نمود.

اگر به دنبال روشهای دائمی اصلاح طرح لبخند می‌گردید که بتوانید به راحتی با آن هر نوع غذایی را بخورید باید از روش های دیگر مثل لمینت و یا کامپوزیت استفاده کنید.

Ø    افراد مورد تایید درمان اسنپ آن اسمایل:

اسنپ آن اسمایل جزو پروتز دندان مصنوعی متحرک می باشد که بدون هیچگونه آسیبی به دندان های فرد و لثه ی او بر روی دندان قرار می گیرد و تمامی مشکلات و نامنظمی های دندان های شما را می پوشاند. چون برای قرار گرفتن بر روی دندان نیاز به هیچگونه چسبی ندارد. اما باید بدانید که این روش به طور موقت عیوب دندان های شما را می پوشاند و خوردن و جویدن با آن آسان نیست.

این روش بیشتر برای افرادی که در مدت زمان کوتاه مثلا برای گرفتن چند عکس یا شرکت در مهمانی های چند ساعته به دنبال پوشاندن عیوب ظاهری خود هستند مناسب می باشد وازنظر متخصصین روش مورد تاییدی نمی باشد.

Ø    کاربرد اسنپ آن اسمایل:

1.    پوشاندن دندان شکسته شده

2.    پوشاندن جای خالی دندان در فک

3.    از بین بردن فاصله بین دندان ها

4.    قرارگیری برروی دندان های زرد شده

5.    ودر نهایت اصلاح طرح لبخند

نکته قابل توجه درباره اسنپ آن اسمایل این است که اندازه ی آن فری سایز است و سفارشی مختص دندان های شما نمی باشد به همین دلیل فقط برای استفاده چند ساعته کاربرد دارد. همچنین لازم به ذکر است که در برابر زرد شدن و ضربه اندازه ی لمینت ونیر مقاومت ندارد پس حتما باید هنگام استفاده از آن دقت کرد.

Ø    اصلاح طرح لبخند اسنپ آن اسمایل یا لمینت ونیر:

در درمان لمینت پیوند محکمی بین مینای دندان و ونیر دندان ها ایجاد می شود این پیوند محکم باعث می شود که روی سطح دندان مدت بسیار زیادی باقی بماند اما درمان اسنپ آن اسمایل درمانی موقتی است و طول عمرو مقاومت آن بسیار پایین تر می باشد در حد چند ساعت است.

البته لازم به ذکر است که برای استفاده از لمینت های سرامیکی اندکی از مینای دندان تراش خورده می شود و به همین منظور برگشت ناپذیر است اما اسنپ آن اسمایل روشی است که نیاز به تراش خوردن دندان ندارد و برای افرادی که مینای دندان حساس و نازک دارند و امکان تراش دادن دندان را ندارند گزینه مناسبی است.

همچنین افرادی که نیاز به اصلاح طرح لبخند دارند اما نه به طور دائم اسنپ آن اسمایل بهترین انتخاب است.


نشانی: تهران - خیابان بهشتی - خیابان سرافراز - بین هشتم و دهم پلاک 38 طبقه دوم

کلینیک دندانپزشکی دریای نور
Tehran