×

اسنپ آن اسمایل (Snap On Smile)

گروه درمانهای درمانهای زیبائیبرای داشتن لبخندی زیبا علاوه بر کامپوزیت و لمینت یک روش ساده تر و کم هزینه تر به نام اسنپ آن اسمایل وجود دارد. این روش در واقع نوعی درمان زیبایی است که باعث می شود افراد لبخندی چشمگیر داشته باشند. در درمان اسنپ آن اسمایل شما بدون درد و بدون نیاز به هیچگونه بی حسی دارای دندان هایی جذاب و بی نظیر خواهید شد.

اسنپ آن اسمایل یک نوع پروتز متحرک زیبایی است که به طور موقت بر روی دندان های شما قرار می گیرد. این روش از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به نگهدارنده است و تا مرز لثه ها نفوذ می کند ولی بر روی لثه ها یا سقف دهان قرار نمی گیرد.

اسنپ-آن-اسمایل-1.jpg
زیباسازی موقت با اسنپ آن اسمایل
جنس اسنپ آن اسمایل
ساختار اسنپ آن اسمایل از جنس استیل رزین کریستالیزه شده می باشد.همچنین از این ماده در ساخت کابین هواپیما هم استفاده می شود زیرا بسیار سبک می باشد و در عین سبکی مقاومت بالایی دارد و به راحتی می تواند آن را در ضخامت بسیار کم ساخت.

نحوه نگهداری از اسنپ آن اسمایل
برای رعایت بهداشت دقیق کاور دندان باید پس از استفاده و خارج نمودن از دهان ابتدا آن را با آب کاملا شستشو دهید و بعد از آن با مسواک مخصوص که دارای موهای نرم است همراه با صابون مایع آن را به طور کامل شستشو دهید.
متخصصان توصیه می کنند که برای شستشو و تمیز نمودن کاور اسنپ آن اسمایل از خمیر دندان استفاده نشود زیرا خمیر دندان دارای ذرات ساینده می باشد که باعث خط و خش افتادن بر روی کاور دندان می شود.
لازم به ذکر است در کیت اسنپ آن اسمایل پودر تمییز کننده ای وجود دارد که شما می توانید برای تمیز کردن لکه ها از آن استفاده نمایید.همچنین یک جایگاه مخصوص در خصوص پلاک هایتان وجود دارد که در هنگام عدم استفاده از پلاک در داخل این جایگاه نگهداری می کنید.
اسنپ آن اسمایل

سرعت رنگ پذیری اسنپ آن اسمایل
جنس اسنپ آن اسمایل به گونه ای است که در مقابل لکه پذیری نسبت به مواد زیادی در دندانپزشکی مقاومت دارد اما این بدین معنا نیست که نیاز به نگهداری ندارد و حتما کاور آن نیازمند مراقبت می باشد. بهتر است هنگام استفاده از اسنپ آن اسمایل از دخانیات استفاده نفرمایید و پس از استفاده از مواد غذایی و یا نوشیدنی های رنگ پذیر آن را با آب شستشو دهید تا در مدت زمان طولانی تری زیبا و شفاف باقی بماند.

مزایای اسنپ آن اسمایل
 1. پایین بودن قیمت
 2. جلوگیری از آسیب به دندان های اصلی که تراش نمیخورد
 3. درمان نسبتا سریع در مقابل درمان های ایمپلنت و ارتودنسی
 4. جلوگیری از آسیب دندان ها در افرادی که عادت به دندان قروچه دارند
 5. بدون درد و عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی

معایب اسنپ آن اسمایل
 1. عدم امکان استفاده در خواب
 2. شکستن پلاک در صورت استفاده نادرست
 3. موقتی بودن آن
پلاکهای اسنپ آن اسمایل

طول عمر اسنپ آن اسمایل
به خاطر ساختار ویژه کریستالی پلاک های اسنپ آن اسمایل در صورت استفاده و نگهداری صحیح از آن می توان 2 تا 5 سال از آن استفاده نمود. لازم به ذکر است مهم ترین عامل برای از بین رفتن پلاک شکستن آن در صورت استفاده نادرست فرد می باشد.
در هنگام گذاشتن و خارج کردن پلاک از دهان باید از انگشتان اشاره کمک گرفت و پلاک را از عقب ترین دندان رها کرد و قرار داد. حتما توجه داشته باشید که هیچگونه فشاری به دندان های قدامی خود وارد نکنید.

نحوه استفاده از اسنپ آن اسمایل
برای استفاده از پلاک در قدم اول باید آن را در ظرف آب داغ قرار دهید تا ماده پلاستیکی آن انعطاف پذیر و نرم شود.پس از این مرحله می توانید پلاک نرم شده را بر روی دندان های خود قرار داده و به حالت فک و دندان خود تغییر حالت دهید. بعد از آن کمی صبر کنید تا دندان دارای پلاک اسنپ آن اسمایل مجددا خنک و سفت شود. و در نهایت پس از سفت شدن پلاک اسنپ آن اسمایل طرح لبخند شما به طور کامل اصلاح شده است.
لازم به ذکر است پس از فرم دهی پلاک اگر از شکل تعیین شده ی خود ناراضی بودید می توانید دوباره پلاک را گرم نموده و روی دندان خود تغییر شکل مجدد دهید اما باید بدانید این کار را دائما نمی توانید انجام دهید و نهایت 1 یا 2 بار می توانید تکرار کنید.

روش های جایگزین اسنپ آن اسمایل
لمینت ونیر و کامپوزیت دندان دو روش جایگزین اسنپ آن اسمایل برای اصلاح طرح لبخند شما می باشد که این دو روش جزء پرکاربرد ترین و جدیدترین روش ها برای از بین بردن نامنظمی و عیب های ظاهری دندان می باشد.
لمینت ونیر روشی است که ماده تشکیل دهنده آن پوششی نازک از جنس سرامیک می باشد که بعد از اندازه گیری شکل و رنگ دندان ها به لابراتوار برای ساختن فرستاده می شود و پس از تراش دندان روی آن قرار می گیرد.
کامپوزیت ونیر نیز روشی است که از رزین های کامپوزیتی ساخته شده است که روی دندان های شما قرار داده و سفت می شوند و پس از پالیش کردن دندان ها کاملا شبیه به دندان های طبیعی می شود.

چگونگی ساخت اسنپ آن اسمایل
برای ساخت پلاک اسنپ آن اسمایل به دندانپزشکی مراجعه می فرمایید و پس از نشان دادن چندین شکل و طرح دندان و رنگ مورد نظرتان مورد پیشنهادی شما به لابراتوار فرستاده می شود و بعد ار تقریبا 7روز اسنپ آن اسمایل شما آماده است و پس از امتحان نهایی به شما تحویل داده می شود.

هزینه اسنپ آن اسمایل
این درمان جزء کم هزینه ترین درمان های زیبایی در کلینیک ها می باشد که در مواقع خاص و ضروری کاربرد دارد اما این روش برای اصلاح طرح لبخند شما همیشگی نیست و موقت است. به همین دلیل هزینه آن نسبت به روش های اصلاح طرح لبخند دائمی مثل لمینت و کامپوزیت پایین تر است.
اگر به دنبال روش های دائمی اصلاح طرح لبخند می گردید که بتوانید به راحتی با آن  هر نوع غذایی را بخورید باید از روش های دیگر مثل لمینت و یا کامپوزیت استفاده کنید.
اسنپ آن اسمایل

افراد مورد تایید درمان اسنپ آن اسمایل
اسنپ آن اسمایل جزء پروتز دندان مصنوعی متحرک می باشد که بدون هیچگونه آسیبی به دندان های فرد و لثه ی او بر روی دندان قرار می گیرد و تمامی مشکلات و نامنظمی های دندان های شما را می پوشاند. چون برای قرار گرفتن بر روی دندان نیاز به هیچگونه چسبی ندارد. اما باید بدانید که این روش به طور موقت عیوب دندان های شما را می پوشاند و خوردن و جویدن با آن آسان نیست.
این روش بیشتر برای افرادی که در مدت زمان کوتاه مثلا برای گرفتن چند عکس یا شرکت در مهمانی های چند ساعته به دنبال پوشاندن عیوب ظاهری خود هستند مناسب می باشد و از نظر متخصصین روش مورد تاییدی نمی باشد.

کاربرد اسنپ آن اسمایل
 1. پوشاندن دندان شکسته شده
 2. پوشاندن جای خالی دندان در فک
 3. از بین بردن فاصله بین دندان ها
 4. قرارگیری بر روی دندان های زرد شده
 5. و در نهایت اصلاح طرح لبخند به طور موقت
نکته قابل توجه درباره اسنپ آن اسمایل این است که اندازه ی آن فری سایز است و سفارشی مختص دندان های شما نمی باشد به همین دلیل فقط برای استفاده چند ساعته کاربرد دارد. همچنین لازم به ذکر است که در برابر زرد شدن و ضربه به اندازه ی لمینت ونیر مقاومت ندارد پس حتما باید هنگام استفاده از آن دقت کرد.

اصلاح طرح لبخند اسنپ آن اسمایل یا لمینت  ونیر
در درمان لمینت پیوند محکمی بین مینای دندان و نیر دندان ها ایجاد می شود این پیوند محکم باعث می شود که روی سطح دندان مدت بسیار زیادی باقی بماند اما درمان اسنپ آن اسمایل درمانی موقت است و طول عمر و مقاومت آن بسیار پایین تر می باشد و در حد چند ساعت است.
البته لازم به ذکر است که برای استفاده از لمینت های سرامیکی اندکی از مینای دندان تراش خورده می شود و به همین منظور برگشت ناپذیر است اما اسنپ آن اسمایل روشی است که نیاز به تراش خوردن دندان ندارد و برای افرادی که مینای دندان حساس و نازک دارند و امکان تراش دادن دندان را ندارند گزینه مناسبی است.
همچنین افرادی که نیاز به اصلاح طرح لبخند دارند اما نه به طور دائم اسنپ آن اسمایل بهترین انتخاب است.

سوالات متداول که درباره اسنپ آن اسمایل می شود:
1- آیا با پلاک اسنپ آن اسمایل میتوان غذا خورد؟
بله. قسمتی از دندان که با آن غذا را می جویم روی سطح این پلاک خالی گذاشته می شود تا در خوردن و آشامیدن دچار مشکل نشوید.
2- استفاده از اسنپ آن اسمایل باعث اختلال در صحبت کردن می شود؟
خیر. این پلاک اختلالی در صحبت کردن شما به وجود نمی آورد.جنس نرم آن باعث می شود که پلاک روی دندان ها کشیده شود و محکم به دندان ها بچسبد. بنابراین اسنپ آن اسمایل هیچگونه احتمالی برای افتادن در زمان صحبت کردن ندارد.
3- عمر اسنپ آن اسمایل چقدر است؟
عمر استفاده از این پلاک کاملا بستگی به شخص استفاده کننده دارد. ممکن است شخص در روز اول به دلیل استفاده نادرست این پلاک را بشکند و یا در صورت درست استفاده کردن از آن تا 10 سال و یا بیشتر به راحتی از آن استفاده کرد.
4- آیا پلاک اسنپ آن اسمایل نیاز به تمییز کردن دارد؟
بله. باید قالب پلاک با محلول آنتی باکتری شستشو شود. برای این منظور میتوان از مسواک بسیار نرم استفاده کرد. استفاده از خمیر دندان برای شستشو اسنپ آن اسمایل ممنوع می باشد.
و نکته آخر در مورد اسنپ آن اسمایل این است که فراموش نکنید در هنگام خواب پلاک را حتما از دهان خارج نمایید.

نظرات کاربران

نیما جعفری 27 آذر 1400
چیز جالبی ولی خصوصیته بدی که داره پلاستیکه در حین خورنه غذا میشکند

کلینیک دریای نور 27 آذر 1400
با عرض سلام و ادب خدمت آقای جعفری، اسنپ آن اسمایل برای جویدن غذا و هنگام استراحت مناسب نیست و هنگام خواب و جویدن باید از دهان خارج شود، و تنها برای زمان های کوتاه و پوشاندن نواقص دندانی کاربرد دارد.

تیم تیم 11 دی 1400
سلام. تا جایی که این مقاله رو مطالعه کردم خیلی برام واضح نبود. چرا که من نمیخوام از قالبی فری استفاده کنم و ازاین خمیرهایی که در بازار میفروشند که اول داخل اب داغ بعد سرد میندازیم و... قطعا خودتون بهتر میدونین . منتهای مراتب من دنبال کلینیک و دندانپزشکی مجرب میگردم که داخل مطبش از دندونها و فرم دندون های من قالب بگیرند و چیزی مطابق با فک و دهان من ساخته شود . اگر شما کلینیک تخصصی و دندانپزشک مجربی که نمونه کارهای متنوع از این سبک کار رو داره ممنو ن میشم به من معرفی کنین. چیزی که در لابراتوار ساخته میشه و درست بنا میشه تاچندسال برامون کار میکنه وگرنه شما میتونین از همون خمیر بازیهای 70/80 تومنی استفاده کنید. من این خمیر اسباب بازی رو نمیخوام . با تشکر

کلینیک دریای نور 11 دی 1400
با عرض سلام و ادب خدمت جناب تیم تیم، در کلینیک دریای نور جهت ساخت اسنپ آن اسمایل ابتدا باید جهت انجام معاینات و بررسی های اولیه به کلینیک مراجعه کنید؛ پس از بررسی شرایط دهان و دندان شما، چنانچه دندان و فک شما دارای مشکلات پیچیده و دندان های نامرتب نباشد؛ می‌توانید جهت استفاده از اسنپ آن اسمایل اقدام کنید، چرا که دندان هایی با مشکلات حاد و نامرتبی های زیاد باید جهت ارتودنسی اقدام کنند، زیرا قالب اسنپ آن اسمایل روی این گونه دندان ها قرار نمی‌گیرد و یا به دندان آسیب وارد می‌کند یا خودش می‌شکند. چنانچه مشکل فرد تنها رنگ دندان ها می‌باشد به پیشنهاد دندان پزشک جهت انجام کار های زیبایی ارجاع داده می‌شوند. اما اگر دندان فرد تنها یک مشکل جزئی داشته باشد می‌تواند جهت قالبگیری اقدام کند، سپس ادامه ساخت اسنپ آن اسمایل در لابراتور انجام می‌شود.

مهدی 31 مرداد 1401
سلام ببخشید آیا راهی برای بیحسی لثه و کشیدن دندان راهی به جز آمپول وجود داره یا نه من بدم میاد از آمپول اذیت میشم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، جهت بی حسی عمقی و انجام انواع درمان های دندان پزشکی فرد نیاز به تزریق امپول بی حسی داشته و نمیتوان جایگزینی برای ان تعیین کرد، اما با استفاده از لیزر های دندان پزشکی و تاباندن اشعه های کم توان و بدون ضرر لیزر در نقطه مد نظر، بدون هیچ گونه درد،سوزش و آسیبی میتوان قبل از تزریق بی حسی محل مورد نظر را بی حس کرده و هنگام تزریق امپول بی حسی فرد درد و سوزشی را احساس نمی کند و فرایند بی حسی سریع تر و موثر تر خواهد بود.لیلا تنکار 28 اردیبهشت 1402
سلام خسته نباشید من متاسفانه به بی حسی دندان حساسیت دارم الانم بیشتر دندان من پوسیده با لثه غذا میخورم دچار مشکل هستم همیشه دچار عفونت میشم ممکنه راهنمایی کنید این اسنپ اسمایل میتونم استفاده کنم
با عرض سلام و ادب خدمت شما، خیر امکان استفاده از اسنپ آن اسمایل بروی لثه وجود ندارد؛ برای استفاده از اسنپ آن اسمایل به عنوان یک درمان موقت که اغلب موارد توسط دندان پزشکان رد می‌شود، نیاز به قالب گیری و ساخت در لابراتوار می‌باشد. و سپس باید بروی دندان ها قرار گیرد و مناسب برای پوشش نواقص بسیار جزئی بوده و در شرایط خاص و یک بار هم قابل استفاده است و اصلا برای جایگزینی دندان های از دست رفته مناسب نیست. برای جایگزینی دندان های از دست رفته نیاز به درمان های مناسب اعم از پروتز های ثابت یا متحرک بسته به نیاز و تقاضای شما و یا ایمپلنت به عنوان بهترین راهکار و درمان جایگزین پیشنهاد می‌شود. در خصوص حساسیت به آمپول بی حسی نیز با نظر دندان پزشک و پیشنهاد ایشان از لیدوکایین استفاده می‌شود. در موارد نادر افراد به لیدوکایین هم آلرژی دارند که جایگزین لیدوکایین در دندانپزشکی، سایر مواد بی حسی با اثرات کمتر است.


صادق دریس جرف 9 مرداد 1402
سلام خوبی ونیر چیست
با عرض سلام و ادب خدمت شما، ونیر یک پوسته نازک و معمولا همرنگ دندان است که جهت زیبایی بهتر دندان ها و پنهان کردن مشکلات و عیوب ظاهری، به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند.معمولاً از پرسلن یا رزین کامپوزیت ساخته شده اند.  برخلاف تصور برخی از افراد، ونیرها روکش دندان نیستند و با روکش فرق دارند. چندین نوع ونیر دندان وجود دارد که دو نمونه مشهور از آن ها، ونیر کامپوزیت و لمینت دندان هستند.


علی 16 مرداد 1402
سلام من چند تا از دندون هام روکش و ایمپنت هستند موقع قللبگیری یا درآوردن مشکلی پیدا نمیکنم ...روکش های دائم ام کنده بشه...؟
با عرض سلام و ادب خدمت شما، روکش های دائمی دندان معمولاً به گونه ای طراحی می شوند که به طور ایمن به دندان های طبیعی یا ایمپلنت های دندانی شما متصل شوند. آنها برای ارائه عملکرد طولانی مدت و زیبایی به لبخند شما در نظر گرفته شده اند. برداشتن تاج دندان دائمی بدون دلیل معتبر یا روش مناسب ممکن است توصیه نشود. علاوه بر این هنگام قالبگیری فشار بیش از حد به دندان ها وارد نمی شود، در نتیجه فشار خاصی به دندان ها وارد نمی شود، که موجب آسیب به روکش ایمپلنت شود.


دیدگاه شما