کلینیک دندانپزشکی
دریــــــای نــــور Daryayenoor Dental Clinic


اجزای کوچکی به نام «براکت» توسط مواد دندانپزشکی روی سطح دندان چسبانده می شود که بوسیله سیم‌ها و کش‌هایی مخصوص، دندان‌ها به سمت مورد نظر فرم داده می‌شوند.

سن به خودی خود در درمان ارتودنسی عامل محدود کننده ای نیست. دندانهای سالم در هر سنی قابل حرکت دادن هستند. درمان ارتودنسی جفت شدن دندانها را بهبود میبخشد، لبخند شما را زیباتر میکند و از ایجاد برخی مشکلات دندانی یا لثه ای پیشگیری میکند، ولی مشکلات استخوانی فک در بزرگسالان به روش معمول ارتودنسی قابل اصلاح نیست. این افراد ابتدا باید جراحی فک انجام بدهند و بعد درمان ارتودنسی را شروع کنند.


302.jpg


مراقبتهای حین درمان ارتودنسی
بعد از هر وعده غذایی بطور کامل و صحیح دندانهای خود را مسواک زده و زمانی که در خانه نیستید حتما مسواک ارتودنسی را با خود همراه داشته باشید. هر دندانی بایستی ده مرتبه مسواک زده شود و یک مسواک زدن درست برای دو فک 15 دقیقه زمان لازم دارد. برای ارتودنسی مسواکهای مخصوصی وجود دارد که به آن مسواکهای بین دندانی گفته میشود و بشکل مخروطی هستند.


روز اول بعد از نصب براکت ها از خوردن و آشامیدن مواد خوراکی رنگی مثل نوشابه، جای، سس، شکلات و پاستیل و ... خودداری نماید. در طول درمان از خوردن غذاهای چسبناکک اجتناب کنید. غداهای سخت مثل ته دیگ، نان خشک و ... خورده نشود. گاز زدن به مواد غذایی سفت مثل ساندویچ، سیب، هویج و میوه های مشابه انجام نگیرد. شکستن تنقلات مثل تخمه، پسته، فندق و ... به هیچ وجه صورت نگیرد. مهمترین نکته در خلال درمان ارتودنسی تمیز کردن مرتب دندانهاست چرا که بدلیل وجود دستگاه های ارتودنسی و بعلت وجود گیر غذایی دندانها را مستعد پوسیدگی میکند.

Tehran